Sarezu zlikvidovala třetí pětka

• sobota 14. října 2006
  • Jaroslav Šindelář

O p a v a - Skvěle se na opavském ledě uvedla posila juniorů ze Vsetína Adam Uhlár. Třikrát předložil puk svým spoluhráčům před prázdnou bránu, pro které nebyl problém skórovat. Šanci ke skórování měl také sám, ale ani jeden z nájezdů nevyužil. Vedlo se také jeho spoluhráčům z pětky. Obránce Ondřej Dalecký dal gól a na dva nahrál, dva góly vstřelil Petr Wolf. Slezan tak postoupil na druhé místo. O bod vede Zlín, stejně bodů má Vsetín, se kterým se utká Slezan ve čtvrtek na domácím ledě. Ještě před tím ale sehraje zápas s Třincem, vicemistrem minulé sezóny.

13. kolo, sobota 14. 10. 2006

8:3 (1:1, 4:1, 3:1)

HC Sareza Ostrava

Branky: 15. Wolf (Uhlár), 22. Chalupa (Vlašánek, Vrabel), 24. Mlýnek (Uhlár, Dalecký), 27. Wolf (Uhlár, Eršek), 34. Herman (Dalecký), 43. Kocián (Havlíček, Polok), 44. Vlašánek (Herman, Chalupa), 53. Dalecký (Polok, Tichý) - 14. Šofér, 23. Jelšík (Lopukhov), 50. Kalina (Smeták, Ferenc). Rozhodčí: Havlík - Lederer, Gebauer. Vyloučení: 4:8, navíc Plánovský 5+DKU - Mikulík, Kalina oba 10 OT. Využití: 2:0. Diváci: 80. Střely na bránu: 29:23.

Eršek - Plánovský, Tichý, Plachký, Vrabel, Dalecký, Gulda - Havlíček, Polok, Kocián - Herman, Chalupa, Vlašánek - Uhlár, Mlýnek, Wolf.

Čaňo - Tomis, Vajda, Pokora, Mikulík, Lyčka, Lopukhov - Mikula, Tejkl, Dušek - Smeták, Kalina, Šofér - Sluštík, Jelšík, Kasalík.

Po výhře v Brně se do sestavy vrátil Radek Vlašánek, v bráně se opět představil Samuel Eršek.

A právě on měl jako první práci. Při přesilovce hostí vystřelil z levého kruhu Jelšík, jenže trefil Eršeka do ramena. V 9. minutě s poprvé ukázal opavský třetí útok. Mlýnek našel u levé tyče volného Wolfa, Čaňo se ale rychle přemístil a puk vyrazil. Ve 13. minutě hráli přesilovku domácí. Polok dostal puk mezi kruhy, ale přes obránce puk do prázdné brány neprotlačil. Po minutě se už červené světlo za brankářem rozsvítilo. Šofér obral o puk Plachého a z mezikruží trefil přesně mezi Eršekovy betony. Za minutu bylo ale vyrovnáno. Posila ze Vsetína Uhlár vnikl po pravém křídle před bránu, nahrál pod sebe Wolfovi, který se trefil přesně do horního rohu brány. V 16. minutě se ocitl u levé tyče Eršeka zapomenutý Kalina, ale zalekl se a trefil jen přesunuvšího se brankáře. Odpověď na sebe dlouho nenechala čekat. Kocián jel s Polokem ve dvou na jednoho beka, ale prvně jmenovaný trefil Čaňa do vyrážečky. V závěru v přesilovce společně s klaksonem ohlašujícím konec třetiny střílel z kruhů Polok, ale branku netrefil.

Kdo se ještě na začátku druhé třetiny občerstvoval, přišel o hodně. Ve 22. minutě vjel Vlašánek do pásma, za sebe naslepo přenechal dojíždějícímu Chalupovi, který trefil přesně k tyči. Jenže ani hosté nečekali s vyrovnáním dlouho. Puk se po Lopukhovově křižné přihrávce dostal na pravý kruh k Sluštíkovi, který z voleje prostřelil Eršekovi betony. O další minutu se skóre měnilo znovu. Po buly našel Uhlár před bránou Mlýnka, který z blízkosti trefil opět mezi gólmanovi betony. A aby toho nebylo najednou málo, ve 26. minutě rozehrál Eršek rychle na Uhlára, ten se zbavil u pravého mantinelu všech obránců a jako na podnose předložil puk Wolfovi, který se u levé tyčky do prázdné brány nemýlil. Vzpamatovat se z šoku mohli hosté ve 30. minutě. Plánovský při ostravské přesilovce narazil protihráče na mantinel a musel odejít pod sprchy. Sareze se nabízela možnost krátké přesilovky pět na tři, následně dlouhé pětiminutové přesilovky.

Jenže tu vůbec nezahráli dobře. Tichý našel na modré zapomenutého Vlašánka, ale tomu samostatný nájezd překazil Čaňův beton. O minutu později znovu na útočné modré čekal opavský hráč. Uhlár v signalizované výhodě v leže minul levou tyč. V následné hře čtyř na čtyři vyjel od mantinelu mezi kruhy a jeho tečovaná střela skončila pátým gólem v Čaňově síti. Poslední hřebík do ostravské rakve mohl zabít Kocián, po přihrávce od Poloka zpoza brány ale trefil jen brankáře. To co se nepovedlo první formaci v závěru druhé, vyšlo na začátku třetiny třetí. Po rychlé výměně puku nahrával od levého mantinelu Havlíček před bránu zapomenutému Kociánovi, který přidal do prázdné brány šestý gól. Za další minutu vyjel Čaňo do souboje s Vlašánkem až na modrou čáru, puk ale vypíchl jen k soupeři, po rychlém ťukesu se puk dostal na pravé křídlo k Vlašánkovi, který lehce skóroval do prázdné brány.

Za stavu 7:2 už se zápas dohrával. Hosté si splnili normu gólu na třetinu v 50. minutě, když Kalina dostal od obránců možnost dorazit si vlastní střelu a z brankoviště bekhendem trefil pod břevno. Skóre ale završili znovu domácí. Při hře pěti proti třem našel Polok rozjetého Dalekého, který se poprvé radoval z extraligového gólu. Šanci gólově proměnit skvělý výkon měl i Adam Uhlár, ale v 58. minutě svůj zápas přetáhl. Přesto si opavské vedení mohlo gratulovat. Konečně se gólově prosadily všechny tři pětky.