Se Šumperkem Opava neuspěla, prohrála 5:2.

• úterý 11. srpna 2009
  • Filip Lefenda

V úterním přípravném utkání se Slezan prezentoval na horké půdě týmu Šumperka. Zhruba půltisícovka diváků viděla celkem sedm branek, z toho jen dvě zaznamenala Opava. Našimi úspěšnými střelci byli Grofek, který se trefil v závěru druhé třetiny. Druhý "oklešťující" gól padl zase ihned po začátku dvacetiminutovky třetí, když se do černého trefil Tošenovjan. Celkové skóre se tak po šedesáti minutách vyšplhalo na konečných 5:2 ve prospěch Šumperka. V sestavě Slezanu se objevilo hned 5 hráčů juniorského kádru.

3. kolo, úterý 11. 8. 2009

Draci Šumperk

5:2 (1:0, 1:1, 3:1)

Branky: 8. Pekr (Vosátko), 21. Hašek (Holík, Antonovič), 46. Meluzín (Hašek, Antonovič), 51. Hašek (Holík), 52. Hulva (Pavelek) - 39. Grofek (Černý), 42. Tošenovjan (Plachký). Rozhodčí: Valouch - Langr, Matěj. Vyloučení: 7:10, navíc Sedlák (Šumperk) 10 a do konce utkání. Využití: 2:0. Diváci: 500.

Šrámek – Senko, Holík, Ondráček, Vosátko, Rangl, Sedlák, Novotný – Antonovič, Meluzín, Pavelek – Hašek, Barus, Varga – Ambruz, Hulva, Pekr – Podešva, Noga.

Iláš – Kukol, Tichý, Bednárek, Plachký, Plánovský, Schreier, Gulda, Kysela – Grofek, Měch, Černý – Chalupa, Kříž, Tošenovjan – Wolf, Polok, Tůma – Baďura, Koschatzký, Džemla.

Šumperští hokejisté se podruhé v letošní přípravě představili domácímu publiku, Opava pro změnu podruhé nastoupila na ledě soupeře. A zatímco Šumperk si udržel domácí neporazitelnost v přípravě, Slezan poprvé letos prohrál.

Draci sice vstoupili do utkání lépe a hned v úvodu jen těsně utekl kotouč Antonovičově hokejce a následně nepřekonal Iláše Barus, pak ale začali zlobit hosté. Džemlovu ránu Šrámek kryl, Grofek pálil těsně mimo a v sedmé minutě pálil Tichý, jehož bombu před sebe vyrazil Šrámek. Poskakující kotouč domácí uklidili do bezpečí. Skóre utkání tak otevřel šumperský odchovanec Matěj Pekr, který za Iláše dotlačil Vosátkovu přihrávku. Domácí ožili a další gól mohl vstřelit Barus, jeho však se štěstím vychytal Iláš. Tečku za první třetinou udělala další bomba Tichého od modré. Šrámek měl s jeho ránou znovu problémy, přesto nakonec kotouč skryl.

Sotva se početná divácká návštěva usadila na svá místa na začátku druhé třetiny, měnilo se skóre podruhé. Krásnou akci rozjelo trio Antonovič - Hašek - Holík. Fanoušci pak mohli opěvovat pevnou ruku Jiřího Haška, který před prázdnou brankou chladnokrevně zatloukl povedenou kombinaci. Rozjetý Šumperk stíhal Ilášovu branku v lavině šancí, ale hosté se ubránili i dvojnásobnému oslabení. A když už stadión oslavoval možný třetí střelecký úspěch, zamířil Antonovič těsně nad břevno. Svou druhou branku v zápase měl na dosah hole i Hašek, tentokrát však jeho pokus pouze laškovně olíznul tyč. Hosté tak dostali prostor zdramatizovat zápas a to se jim povedlo. V závěru třetiny se prosadil kanonýr Grofek a do kabin se šlo za pouze brankového vedení Draků.

Jak skončila druhá část hry, třetí stejným obrazem začala. Michal Tošenovjan propálil Šrámka střelou mezi betony a po necelých 42 minutách svítil na ukazateli stav 2:2. To však bylo vše, co hostitelé Opavě dovolili. Roman Meluzín totiž ve 46. minutě nezahodil krásnou Haškovu přihrávku a rozhodl o domácí výhře. Tu pojistil Šumperk na rozmezí 51. a 52. minuty. Nejprve skóroval Jiří Hašek, který do sítě dorazil Holíkovu bombu, následně rozjásal tribuny Jakub Hulva. Kapitán Zdeněk Pavelek, který naskočil do zápasu v pozici obránce, našel dobře postaveného Hulvu, jehož střela skončila u pravé tyče Ilášovy branky. Draci v závěrečné fázi zápasu zkušeně vítězství pohlídali a za neúnavného oslavování domácího kotle dokráčeli k výhře 5:2.

Po skončení utkání se diváci dočkali i atraktivních nájezdů, ve kterých také Šumperk uspěl. Draci v nich zvítězili 2:1, rozhodující trefu obstaral Aleš Holík.

Jiří Režnar (Salith Šumperk): "Opava hrála svůj typický hokej. To jsou kluci, kteří jsou všichni až na dvě výjimky z Opavy a jde to na jejich výkonu vidět. Nicméně nás prověří až čtvrteční utkání s Olomoucí."

Karel Suchánek (Opava): „V dosavadní přípravě zatím hrajeme příliš útočně. Proto jsme chtěli absolvovat duel proti soupeři z vyšší soutěže, který by nás přehrál a výrazněji prověřil naši obrannou činnost, což dnešní zápas splnil. Šumperk dominoval v bruslení i fyzické kondici, když má řadu zkušených hráčů, kteří prošli extraligou. Přesto jsme s ním podle mě více jak dvě třetiny dokázali relativně držet krok, ale na druhou stranu náš mladý tým protivníka příliš nepotrápil. Závěr pak byl z naší strany trochu kolaps."