Sedm branek na ledě Pelhřimova

Zápas11.2.2009 | Michal Berg, Marcel Doubek
Domácí prostředí bývá pro domácí tým většinou výhodou, ovšem v souboji těchto dvou soupeřů je tomu přesně naopak. I čtvrté měření sil vyhrál hostující tým a dá se říci, že po zásluze. Domácí skoro po celý zápas dotahovali náskok Opavských, kteří nakonec vyhráli 7:4. Čtyři kanadské body zaznamenal Tomáš Měch, dvě branky vstřelili Michal Mlýnek a Lukáš Černý. Vítězství je důležité i proto, že ostatní týmy z horních příček tabulky také braly 3 body a Slezan tak udržel kontakt se špičkou. V neděli přivítá Opava doma stále se lepšící Vsetín.
39.kolo, středa 11.2.2009
4:7(2:3, 1:2, 1:2)
Branky a nahrávky: 6. Dušátko (Tecl, Plachý), 19. Plachý (Heřman), 33. Dušátko, 59. Dušátko (Plachý) - 2. Mlýnek (Tůma), 14. Grofek (Měch), 14. Chalupa, 26. Mlýnek (Tichý, Suchánek), 34. Černý (Čavrk, Měch), 45. Měch (Černý, Kovalovský), 56. Černý (Měch, Grofek). Rozhodčí: Pokorný - Drobílek, Doležálek. Vyloučení: 5:5, navíc Pavlík (PEL) a Kovalovský (OPA), oba 5+DKU. Využití: 1:1. Diváci: 320. Střely na branku: 27:28.
HC Spartak Pelhřimov: Kaiseršot - Meloun, Kašpar, Pavlík, Plch, Zelený, Krpálek, Vácha - Dušátko, Plachý, Tecl - Moucha, Anderle, Kubát - Heřman, Pelán, Hadrava
HC Slezan Opava: Trenčan - Kukol, Tichý, Plánovský, Měkýš, Bednarek, Čavrk - Grofek, Měch, Černý - Weiss, Chalupa, Kovalovský - Suchánek, Mlýnek, Tůma - Herman, Polok, Suchý

Komentář k zápasu

Vstup do zápasu se povedl lépe hostům ze Slezska. Hned ve 2. minutě se před Kaiseršota prodral Mlýnek a po ledě propasíroval kotouč pod pelhřimovským brankářem do branky. Následnou příležitost k vyrovnání měli domácí v 5. minutě, když byl za podražení vyloučen hostující Čavrk. Spartak přesilovku využil ani ne za minutu, když Plachý před brankou přiťukl Dušátkovi a tomu již stačilo trefit odkrytou klec. Ve 13. minutě pak byli souběžně vyloučeni domácí Meloun a opavský Herman, hra čtyři na čtyři hostům viditelně svědčila. Nejprve poslal hosty znovu do vedení Grofek, když dorazil za záda Kaiseršota svou střelu a o 28 sekund později prostřelil domácího brankáře mezi betony Chalupa. Domácím borcům se však do konce třetiny povedlo alespoň snížit na jednobrankový rozdíl. K Plachému se v 19. minutě před brankou odrazil kotouč, domácí útočník se neunáhlil a bekhendovým blafákem přelstil Trenčana v brance Opavy.

Dvoubrankový náskok mohla vrátit hostům hned ve 22. minutě dvojice Mlýnek, Suchánek, když se ocitla v přečíslení dva na jednoho, ale na Kaiseršota nevyzrála. Ve 26. minutě však již domácí gólman kapituloval, to když v přesilovce našel na modré stojící Tichý před brankou volného Mlýnka, kterému již zbývalo uklidit kotouč do prázdné branky. Opavští mohli přidat další gól ve 28. minutě, když v obraném pásmu domácích vytvořili opravdu velký závar, ale domácí obrana v čele s Kaiseršotem to se štěstím ustála. Prakticky z ojedinělé akce tak udeřilo na druhé straně, když Dušátko našel mezeru z velkého úhlu nad Trenčanovým ramenem. Odpověď hostů však netrvala ani minutu. Kaiseršot vyrazil Čavrkovu střelu od modré pouze k Černému a ten kotouč bez problémů dopravil za jeho záda.

Na začátku třetí dvacetiminutovky se domácím přeci jenom trochu podařilo vyrovnat hru. Ve 42. minutě mohl dokonce snížit Kubát, ale jeho střela pouze orazítkovala brankovou konstrukci. Ve 45. minutě tak opět udeřilo na druhé straně, to když se před Měchem rozestoupila domácí obrana a hostující útočník poté již s přehledem zakončil. V dalším průběhu zápasu pak asi diváky nejvíce zaujala potyčka mezi pelhřimovským Pavlíkem a hostujícím Kovalovským, po které oba putovali do sprch. Závěrečná pětiminutovka pak ještě přinesla dva góly, po jednom na každé straně. Nejprve zvýšil již na 3:7 hostující Černý a gólový účet zápasu pak uzavřel v 59. minutě po přihrávce Plachého střelou z první Dušátko, který tak zkompletoval hattrick.

Opavští si odvážejí z Pelhřimova zaslouženou výhru, když zejména ve druhé části měli místy až drtivý tlak. Premiérový start v pelhřimovském dresu okořenil hattrickem útočník Jan Dušátko, na druhé straně si připsal dva góly junior Mlýnek.


Aktuálně na webu