Sedm kulí jako v Sarajevu! Slezan si ve Valmezu otevřel střelnici

• čtvrtek 15. září 2022

Generálka Slezanu vyšla na jedničku! Opavští hokejisté si ve Valašském Meziříčí smlsli na místních Bobrech, v jednu chvíli světelná tabule ukazovala dokonce stav 0:7. Valachům se debakl v závěru podařilo debakl jen zmírnit na konečných 2:7 a Slezan se tak parádně naladil na ligovou soutěž. Tu zahájí v sobotu 24. září, kdy před vlastními fanoušky od 17:00 hostí Velké Meziříčí.

přát., čtvrtek 15. 9. 2022

HC Bobři Valašské Meziříčí

2:7 ((0:2, 0:3, 2:2))

Branky a nahrávky: 48. Bachánek (Tarnoczy), 49. Vavřík – 4. Štěpánek (Vašenka), 8. Vojtovič (Štěpánek, Vašenka), 22. Wolf, 23. Šindelář (Štindl), 26. Štindl (Štěpánek), 42. Beránek, 45. Šindelář (Rousek, Beránek).

Slovák (Netolička) – Hanák, Holiš, Gabrhelík, Mikulec, Liss, Kamas, Sviták – Kozubík, Vávra, Pětník – Bachánek, Tarnoczy, Fencl – Martinec, Vavřík, Stodůlka – Hrdý, Pokorný, Kuchařík. Trenér: Lukáš Plšek.

Piták (Vítek) – Šindelář (C), Fědor, Kocián, Štěpánek, Věntus, Zapletal, Pachula, Zelenka – Wolf, T. Káňa, Rousek – Vašenka, Beránek, Vojtovič – Vojkůvka, Štindl, Kadula – Buršík, Horný, Římský. Trenér: Aleš Tomášek.

Slezané byli už od samotného úvodu utkání lepším týmem a brzy se to začalo projevovat i na výsledku. Do vedení Opavu poslal už na konci čtvrté minuty zadák Radim Štěpánek, jehož rána se zastavila až za zády Slováka. Poté červenobílí využili i početní výhodu a dlouhý zámek ukončila přesná rána navrátilce z marodky Jana Vojtoviče. Ve zbytku první třetiny se především vylučovalo, Slezan šel ven hned třikrát a posledních pět minut odehrál kompletně v oslabení, domácí však naštěstí netrestali.

Hostům patřila i druhá část hry, kterou sice začali opět oslabením, jenže rušno bylo především před brankou domácích, kteří v nerovnovážném poměru sil na ledě hned dvakrát inkasovali. Bobrům ujel ve 22. minutě Petr Wolf, o minutu později se prosadil i Jiří Šindelář a Valašské Meziříčí v tu chvíli prohrávalo už 0:4. A to nebylo vše. Za další tři minuty se totiž po rychlém útoku zapsal do kronik zápasu Jan Štindl a na opavské střídačce bylo už popáté veselo. Domácí naopak vůbec nevěděli, která bije.

Opavská krasojízda se nezastavila ani ve třetí tercii, Adam Beránek přidal po dvou odehraných minutách šestý zářez Slezanu. Na ten navázal sedmou brankou a zároveň svou druhou v zápase kapitán Jirka Šindelář, který nepohrdl dobrou přihrávkou Tomáše Rouska. Alespoň kosmeticky se přeci jen Valmezu zápas upravit podařilo. Během minuty se prosadili Adam Bachánek s Michaelem Vavříkem, kteří tak bohužel Dominika Pitáka připravili o čisté konto.

Aleš Tomášek (trenér Opavy): "Dnes budu samozřejmě chválit, podali jsme zodpovědný výkon, podpořený i troškou štěstíčka, puky se k nám odrážely. To ale k hokeji patří. Výsledek i předvedená hra jsou pro nás velmi dobré, na druhou stranu je třeba zůstat nohama na zemi, protože zápas s Velkým Meziříčím bude zase jiný. Když pominu několik zbytečných faulů, nebylo to z naší strany vůbec špatné. Těší mě i to, že se nám vyprazdňuje marodka, dnes nám chyběl akorát Vlasta Malina, který to má ještě asi na měsíc, a Honza Thiel, který má horečky. Na sezonu jsme se dobře naladili."