Senzace dokonána, Slezan doma přetlačil Valmez a zahraje si finále!

• pátek 11. března 2022

Senzace dokonána! Opavští hokejisté na vlastním ledě ukončili semifinálovou sérii s Valašským Meziříčím a postupují do finále druholigové skupiny Východ. Slezané v zápase prohrávali, ve druhé třetině ale vyrovnal Vlastimil Malina. Vyrovnaný zápas nakonec dospěl až do prodloužení, které rozhodl po necelých dvou minutách Filip Zapletal.

SF6, pátek 11. 3. 2022

2:1p (0:1, 1:0, 0:0 - 1:0.)

HC Bobři Valašské Meziříčí

Branky a nahrávky: 29. Malina (Wolf, Rousek), 62. Zapletal (Krupa, Vašenka) – 8. Apolenář (Vavřík). Rozhodčí: Šutara, Rapák – Bezděk, Veselý. Vyloučení: 3:1, bez využití. Diváci: 2304.

Piták (Baldik) – Vojtovič, Peterka, Zouhar, Thiel, Zelenka, Kocián, Zapletal, Římský – Wolf (C), Malina (A), Kadula, Rousek (A), Vašenka, Buršík, Urban, Beránek, Horný, Krupa, Damašek, Hendrych. Trenér: Aleš Tomášek.

Slovák (Sachr) – Ďurkáč, Holiš, Gabrhelík, Vosátko, Báchor (A), Jenáček, Kamas – Křivohlávek, Andris, Kuchařík, Weintritt, Stodůlka, Apolenář, Vávra (A), Vavřík, Pořický (C), Kozubík, Dobša. Trenér: Lukáš Plšek.

Parádně zaplněný zimák v úvodních minutách sledoval mírnou převahu Bobrů. Slezanům nějakou dobu trvalo, než se sžili s tempem zápasu, možná na jejich hokejkách byla i nějaká dávka nervozity. Toho mohl už po minutě a půl využít Křivohlávek, v úniku ale selhal. V čase 7:03 šli ale bohužel hosté do vedení. Domácí defenziva na své modré nezachytila unikajícího Apolenáře, kterému se Pitáka podařilo nadvakrát překonat. O pět minut později mohl vyrovnat Damašek, ale neujala se ani jeho střela z osy kluziště, ani následná dorážka Rouska. V čase 15:01 mohla pro Opavu přijít druhá pohroma, po faulu unikajícího hráče Valmezu bylo totiž nařízeno trestné střílení. To ale Andris neproměnil a do kabin se tak šlo za stavu 0:1.

V prostřední části hry se domácím podařilo hru vyrovnat. Už po patnácti sekundách mohl vyrovnat Wolf, jenže Slovák skvěle kopl svým levým betonem a kotouč vyrazil. Na druhé straně z úniku zahrozil i Dobša. Vyrovnání mohlo přijít v opavské přesilovce, když Damašek dobře nabil Vojtovičovi, ale Slovák i tentokrát stačil zasáhnout. V čase 28:20 už se ale opavský zimák radoval. Po nenápadné akci se kotouč do mezikruží odrazil k Malinovi a ten zamířil přesně k tyči – 1:1. Opavští byli od té chvíle na koni, navíc je hnal natřískaný zimák. A tak nevadilo ani oslabení, ve kterém ujel Petr Wolf, jemuž ale klička nevyšla. Slezanu se nicméně i tak podařilo v závěru přečkat dvě početní nevýhody bez větších obtíží a do kabin se tak šlo za nerozhodného stavu.

Poslední dvacetiminutovka nabídla v prvních deseti minutách opatrný hokej, oba celky si uvědomovaly důležitost pátečního zápasu. V 53. minutě mohl rozhodnout po Beránkově nahrávce Vojtovič, ale jeho teč skončila nad. Více vyložených příležitostí už k vidění nebylo, úkolem obou týmů bylo především neinkasovat. A tak zápas dospěl do prodloužení.

V něm nefalšovanou radost téměř dvou a půl tisícovek fanoušků odšpuntoval po necelých dvou minutách Zapletal, který zblízka rozhodl. Opavský zimák si následně užíval dlouhou děkovačku se svými miláčky a Slezan míří do finále. Série s Novým Jičínem začíná ve středu na ledě Ďáblů.

Aleš Tomášek (trenér Opavy):"Začnu od konce, v prvé řadě musím poděkovat divákům, kteří vytvořili neskutečnou atmosféru. Chodím i na Vítkovice, ale tohle se vůbec nedá srovnávat, tady to bylo mnohem hladovější a zkrátka od srdce. Co se samotného zápasu týče, v první třetině nám hodně pomohl gólman, hosté měli tři velké šance. Od druhé třetiny se to vyrovnalo, postupem času se naše hra stupňovala. V prodloužení se na naší stranu přiklonil i kus štěstí, to je potřeba říct. Ale odehráli jsme to chytře.