Série porážek pokračuje, Slezan nestačil na Břeclav

• sobota 07. února 2009
  • Daniel Bartonec

Opavští hokejisté se po zpackaném minulém zápase doma s Valmezem vydali odčinit tento výkon do Břeclavi. Kdo si myslel, že Slezan bude mít od prvních minut utkání pod kontrolou, ten se hluboce mýlil. Byla to právě Břeclav, která po deseti minutách vedla již 2:0. Suchánkově eskardě se ještě podařilo vyrovnat, dvakrát se do listiny střelců zapsal David Kovalovský. To však bylo ze strany hostí vše. Branky totiž již střílela pouze Břeclav. Skóre se nakonec zastavilo na cifře 6:2 pro domácí a Opava potvrdila, že na Břeclav se jí letos vůbec nedaří. Skončila také série Tomáše Měcha, který bodoval ve 14 předchozích zápasech v řadě (11 branek a 15 nahrávek). Slezan bude možnost napravit poslední špatné výsledky v příštím utkání, které sehraje tuto středu na ledě Pelhřimova od 18:00.

38. kolo, sobota 7. 2. 2009

HC Břeclav

6:2 (2:1, 1:1, 3:0)

Branky a nahrávky: 9. Kárný (Balát, Nohel), 12. Nohel (Kárný, Strapko), 37. Vaněček (Strýček), 50. Kárný, 56. Čikl (Strýček), 59. Kárný (Prachař) - 17. Kovalovský (Chalupa), 28. Kovalovský (Chalupa). Rozhodčí: Mech - Humpolíček, Pospíšil. Vyloučení: 8:11, navíc Karný, Nohel 10 min. OT, Macháček 5 + do konce utkání – Černý 5 + do konce utkání. Využití: 2:0. V oslabení: 1:0 Střely na branku: 28:30. Diváci: 482. Průběh utkání: 2:0, 2:2, 6:2.

Chvátal - Pazdera, Strýček, Strapko, Macháček, Laga, Novák, Popela - Čikl, Hrůza, Barák - Nohel, Karný, Prachař - Balát, Vaněček, Veselský – Kroupa, Kuriál

Vošvrda - Kukol, Gulda, Čavrk, Tichý, Plánovský, Měkýš - Grofek, Měch, Černý - Kovalovský, Kříž, Chalupa - Herman, Polok, Suchý

Slezan jel do Břeclavi opět bez několika hráčů základní sestavy. Na poslední chvíli onemocněl Kocián, zcela zdrávi nebyli ani Měch s Kukolem.

Začátek zápasu hostům nevyšel, během tří minut šli domácí do dvougólového trháku. Slezany vrátil do hry tři minuty před sirénou Kovalovský. „My jsme krom této branky měli další šance, bohužel jsme je nedokázali proměnit,“ litoval Suchánek.

Ve druhé části Kovalovský dokonce vyrovnal, ve 37. minutě ovšem Opava znovu inkasovala. „Nechci se vymlouvat na rozhodčí, ale co ti dnes předváděli, byla hrůza. Nepochopitelná vyloučení toho byla pádným důkazem. Břeclav má zkušené hokejisty typu Nohela, kteří přesilovky umí,“ zlobil se Suchánek.

Podle jeho slov zlom zápasu přišel ve třetí části. „Za stavu 3:2 jsme měli pětiminutovou přesilovku. Místo toho, abychom srovnali, tak jsme gól inkasovali. To nás položilo, přestali jsme bránit, což soupeř potrestal dalšími góly,“ pokrčil rameny trenér Suchánek.