Skvělá práce! Slezan porazil i podruhé prvoligistu z Přerova

• sobota 04. srpna 2018
  • Redakce | FOTO: Hana Butcher

Opavští hokejisté zatím v přípravě válí. Po vítězství na ledě přerovských Zubrů zvládli také domácí odvetu. Slezané si doma poradili s účastníkem Chance ligy, když zvítězili v poměru 4:3.

příp., pátek 3. 8. 2018

4:3 (1:0, 1:0, 2:3)

HC ZUBR Přerov

Branky a nahrávky: 17. Spratek (Charvát), 26. Štindl (Zouhar, Rousek), 50. Hartmann (Herman, Charvát), 58. Zelenkov (Charvát, Jánošík) – 46. Mašín (Bieniek), 50. Navrátil (Jarčov), 60. Zbořil (Navrátil, Šefl). Rozhodčí: Pelc – Rychlý, Barteček. Vyloučení: 9:6. Využití: 1:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 125. Průběh utkání: 2:0, 2:2, 4:2, 4:3.

Daňa (31. Galuška) – Tichý, Zouhar, Chalupa, Vilinskij, Slavík, Charvát, Bijota – Seidler, Černý, Vaněk – Hartmann, Malina, Herman – Spratek, Hendrych, Jánošík – Zelenkov, Štindl, Rousek

Šimonů – Zbořil, Jan Moučka, Tomeček, Pohl, Bieniek, Šefl, Ryšavý – Kratochvil, Dvořák, Gago – Mašín, Jaroslav Moučka, Valášek – Navrátil, Šimeček, Jarčov – Kylnar, Indrák, Tomaník

Opava začala utkání nebojácně a na několik desítek sekund se usadila v útočném pásmu. Přerov si dobrou možnost vytvořil v závěru třetí minuty. Na pravé straně těsně u brankoviště zakončoval Dvořák, kotouč ale bekhendem nedokázal dostatečně zvednout, takže brankář Daňa zasáhl vleže svým levým betonem. Dravý průnik předvedl po pravém křídle v početní výhodě Navrátil. Opavští beci měli co dělat, aby ho doslova na poslední chvíli v blízkosti pravé tyče zastavili. Třetí přerovský útok, ve kterém spolu s Navrátilem nastoupili Šimeček a Jarčov, se následně prezentoval krátkým nebezpečným tlakem. Daňa se při něm musel pěkně zapotit.

Dobré jedovaté rány z prostoru od modré čáry předvedl Tomeček, gólman měl znovu plné ruce a nohy práce. První střelu vyrazil betonem do strany, druhou nadvakrát zkrotil u pravé tyče. Domácí tým zahrozil prostřednictvím několika závarů, defenzíva Zubrů je však úspěšně vyřešila. V 16. minutě nebyl daleko od gólu Tomaník, kotouč letící těsně nad ledem křížem ovšem do sítě neusměrnil. Z poměrně nenápadné akce při hře čtyř proti čtyřem otevřeli skóre domácí. Po nahrávce od Charváta si doleva najel Daniel Spratek a jeho pokus švihem se i s přispěním výstroje přerovského muže s maskou zastavil až za brankovou čárou. Za Zubry mohl v dobré příležitosti odpovědět Indrák. Po úniku na levé straně ale trefil jen bližší tyčku, neujal se ani přerovský závar krátce před první sirénou.

Druhá část zápasu odstartovala slibnou šancí Opavy. Po levém křídle pronikl Seidler, v zakončení zvolil bekhendovou stranu hole a Šimonů si místo mezi svými betony dobře pohlídal. V domácí přesilovce se z pozice obránce vysunul Tichý a otestoval koncentraci přerovského gólmana. Ten byl ale za chvíli bezmocný. Zouhar z vrcholku pravého kruhu našel před bránou nekrytého Jana Štindla. Ten napoprvé ještě nechal vyniknout Daniela Šimonů, napodruhé však už z bekhendu rozvlnil síť. V přesilovce Přerova vypálil nebezpečně Zbořil, střídající domácí brankář Galuška lehce tečovaný puk betonem vyrazil mimo.

S dobrými střelami na něj vyrukovali také Michal Gago s Jaroslavem Moučkou. První po zadovce zpoza branky mířil křížem o kousek vedle, druhého vychytal dobře postavený Galuška. Blízko snižujícímu gólu byl v 37. minutě Šefl. Po přímočaré akci prvního útočného tria dostal nabito k modré čáře a po jeho ráně zápěstím zacinkalo břevno. Na konci 38. minuty mohl z první střílet za přesouvajícího se Galušku Navrátil, nahrávku z hole Jaroslava Moučky ale v podstatě netrefil.

Smazat nulu v kolonce vstřelených branek mohli Zubři hned v první minutě třetí periody, Kratochvil ale kotouč do odkryté klece neusměrnil. Ve 46. minutě se ale Hanáci přeci jen dočkali, akci dvou na jednoho zužitkoval po nahrávce od Bienieka Patrik Mašín. Vzápětí poskakoval kotouč v těsné blízkosti brankové čáry za Galuškou, přes ni ovšem neprošel. Vyrovnání přišlo zkraje 50. minuty, Zubři udeřili Jakubem Navrátilem zblízka ve vlastním oslabení. Ještě v téže minutě si však domácí vzali vedení zpět. Po ráně Hermana úspěšně dorážel Ondřej Hartmann.

V 58. minutě Slezan svůj náskok znovu zdvojnásobil. Z podobné situace jako Hartmann se po střeleckém pokusu Charváta trefil Gleb Zelenkov. Zubři vrhli všechny síly do útoku a v přesilovce zdvojnásobené hrou bez gólmana ještě zadělali na drama. Z osy hřiště propálil Galušku mezi rukou a tělem Mikuláš Zbořil. Modrožlutým se pak naskytla velká příležitost ke srovnání, proti byl ale Galuška, jenž vytáhl výtečný zákrok.

Martin Janeček (trenér HC Slezan Opava): „Na rozdíl od zápasu v Přerově nám vyšel začátek, dostali jsme se do vedení. Myslím si, že jsme nehráli vůbec špatný hokej. Trochu tomu samozřejmě napomohl špatný led – soupeř asi nemohl úplně ukázat to, co umí. V průběhu utkání postupně zvyšoval obrátky, protože chtěl srovnat. To se mu sice povedlo, ale my jsme mu hned v dalším střídání znovu odskočili a poté přidali ještě čtvrtý gól.

V závěru jsme se dostali pod tlak zbytečnými fauly. Přerov podle mě nehrál špatně, ale nám chytali dobře gólmani. Stejně jako na přerovském ledě jsme to ubojovali. Opět ale musím podotknout, že to je bezvýznamné vítězství – stále jde o přípravu. Porazit tým z vyšší soutěže, byť omlazený, je pro nás nicméně cenné z hlediska sebevědomí a chuti do práce.“

Kamil Přecechtěl (trenér HC ZUBR Přerov): „Myslím si, že mladí kluci podali podstatně lepší, organizovanější a disciplinovanější výkon než v prvním utkání s Opavou doma. Při troše štěstí jsme v závěru ještě mohli vyrovnat, vytvořili jsme si velké množství šancí. S přístupem, jak jsme zápas odehráli, jsem spokojený.“