Skvělý start nestačil. Slezan v derby podlehl Porubě

• sobota 14. října 2017

Hokejisté opavského Slezanu odstartovali derby s nedalekou Porubou výtečně a po necelých jedenácti minutách vedli o tři branky. Ostravané postupně z náskoku Opavy ukrajovali a nakonec díky povedené třetí třetině, ve které opavskému celku nasázeli čtyři góly, zvítězili 6:4. Slezan prohrál potřetí v řadě.

11. kolo, sobota 14. 10. 2017

4:6 (3:1, 0:1, 1:4)

HC RT TORAX Poruba

Branky a nahrávky: Branky a nahrávky: 5. Škoda (Malina, Štindl), 6. Hartmann (Malina), 11. Rousek (Seidler), 50. Seidler (Rudl, Hartmann) – 20. Luka (Janota), 39. Zdeněk (Janota, Káňa), 41. Zdeněk (Kaluža), 46. Káňa (Zdeněk), 51. Luka, 60. Káňa (Kaluža).
Rozhodčí: Čuňočka – Novotný, Šimčík.
Vyloučení: 4:4, navíc Tichý (Opava) 10 minut.
Využití: 1:1.
V oslabení: 0:1.
Průběh utkání: 3:0, 3:4, 4:4, 4:6.

Šafránek – Kiss, Rudl, Tichý, D. Slavík, Šendera, Pokorný, Vilinskij – Vaněk, Chalupa, Wolf – Hartmann, Rousek, Seidler – Štindl, Malina, Škoda – Maxner.

Kůdela (11. Kubáň) – Dresler, Popela, Janota, Kaluža, Puškár, Adam, M. Slavík – Fojtík, Zachar, Káňa – Luka, Zdeněk, Ballner – Ollender, Jaroš, Sztefek – Gelnar, Schwarz.

Opavští začali skvěle a po necelých šesti minutách vedli o dva góly. Nejprve v čase 4:08 dotáhl rychlý protiútok do úspěšného konce Škoda, o 77 sekund později pak zvýraznil náskok domácího celku Hartmann.

Po deseti minutách navíc rozjetý Slezan přidal třetí zásah, když Rousek zblízka prostřelil Kůdelu a ten raději přenechal své místo v porubské kleci Kubáňovi. Hosté zvýšili útočnou aktivitu, rvali se do zakončení, ale zároveň ukazovali volná okénka v defenzivě. Těch se snažili domácí využít prostřednictvím rychlých brejků, leč zatím neúspěšně.

Velkou šanci na snížení spálil hostující Luka, když jeho tutovku skvělým semaforem zlikvidoval Šafránek. Ostravané včetně Luky se dočkali pět sekund před koncem úvodní části, kdy se tentýž porubský útočník prosmýkl kolem opavských beků až k Šafránkovi a snížil na rozdíl dvou branek.

V polovině utkání trefil domácí Škoda tyčku a neuspěl ani následné dorážky. Pak se proti Hartmannovi vyznamenal tygřím skokem Kubán a na závěr druhé části si hosté schovali kontaktní gól, který v přesilovce zařídil Zdeněk.

Ve třetí dvacetiminutovce to pak Poruba rozbalila naplno. Hned v jejím úvodu totiž Zdeněk svou druhou trefou srovnal skóre a krátce nato navíc ve vlastním oslabení udeřil parádní střelou do pravého horního růžku branky Káňa a porubský celek v Opavě poprvé vedl.

Domácí ještě nesložili zbraně. Nabídnutou přesilovku hned po 20 sekundách využil Seidler a srovnal. Vzápětí ale ujel Luka a pověsil kotouč pod horní tyčku. Opavští to v závěru zkusili bez Šafránka v šesti hráčích v poli, jenže Káňa trefou do opuštěné branky sebral Slezanu poslední naděje – 4:6.

Marek Harazim (trenér HC Slezan Opava): „Myslím si, že jsme předvedli nejlepší zápas v letošní sezoně. V první třetině jsme soupeře zaskočili, věděli jsme jejich kvalitu, ale po první třetině jsme se snažili držet kluky, aby byli při zemi, že se jedná o silného soupeře. Hokej se hraje šedesát minut a my to nezvládli. Kluky ale musím pochválit za bojovnost. Jestli půjdeme touto cestou, bude to jen lepší a lepší. Porážka mě strašně mrzí. Poruba byla pořádně načatá pořádně, ale jdeme dále. Čekají nás těžké zápasy, ale hrát se dá se všemi.“

Aleš Flašar (trenér HC RT TORAX Poruba 2011): „Vydřené vítězství. Ze čtyř střel jsme dostali tři laciné góly, což nás trochu zatlačilo k zemi. Stále jsem ale věřil, že pokud nedostaneme čtvrtý gól, do hry se vrátíme. Padesát minut jsme měli drtivou převahu. Šafránek dlouho držel, ale pak to tam začalo padat. Věděl jsem, že zápas uhrajeme. Za stavu 3:0 bych byl rád za dva body, ale když jsem viděl, jak se to točí. Věděl jsem, že tři body uděláme. Rozhodla fyzická kondice.“