Skvělý vstup do sezony! Slezan otočil derby na ledě Karviné

Zápas12.9.2015 | Redakce
Opavští hokejisté zvládli první zápas nové sezony na jedničku. V Karviné sice vedli po zásahu Wolfa, ale domácí skóre otočili a na konci druhé třetiny se těšili z jednobrankového náskoku v poměru 3:2. Ve třetí části však Opava zabrala a díky zásahům Selingra s Baďurou veze z karvinského ledu plný počet bodů.
1.kolo, sobota 12.9.2015
3:4(1:1, 2:1, 0:2)
Branky a nahrávky: 14. Deutsch (M. Kasperlík, Javin), 30. Juhasz (O. Kasperlík, Javin), 38. Badžo (M. Kasperlík) – 6. Wolf (Chalupa, Tichý), 36. Svoboda (Herman), 50. Selingr (Svoboda, Vítek), 51. Baďura (Wolf, Polok). Rozhodčí: Kubičík – Bojda, Mikler. Vyloučení: 5:7, navíc Chalupa 5 minut + OK a Měch (oba Opava) 10 minut OT + OK. Využití: 1:0. V oslabení: 0:2. Průběh utkání: 0:1, 2:1, 2:2, 3:2, 3:4.
HC Karviná: Gleich – Badžo, Barnošák, Deutsch, Fišera, Foltyn, Franek, Gulda, Chomič, Javín, Juhász, Kasperlík M., Kasperlík O., Křibík, Malík, Milch, Václavík, Vacula, Vyčesaný
HC Slezan Opava: Šafránek – Mosler, Kysela, Tichý, Tůma, Galvas, T. Černý – Selingr, Měch, Vítek – Baďura, Chalupa, Wolf – Herman, Polok, Kocián – Svoboda, Borunský

Komentář k zápasu

Opavský celek začal slibně, když se po necelých šesti minutách ve vlastním oslabení prosadil Wolf, a otevřel tak skóre. Neuplynulo však mnoho času a Karviná slavila vyrovnání, o které se postaral Deutsch.

Ve druhé části navíc skóre ve prospěch domácích otočil Juhasz, a přesto, že Slezané díky Svobodovi v oslabení srovnali, Badžo třetím zásahem zařídil domácím náskok v poměru 3:2. Opava ale nesložila zbraně a závěr utkání zvládla ve velkém stylu.

Nejprve v 50. minutě srovnal po nahrávce Svobody navrátilec Selingr a hned vzápětí přidal čtvrtý gól do karvinské svatyně Baďura. Slezan těsný náskok udržel až do konce utkání a z Karviné veze do slezské metropole plný počet bodů.

Ohlasy trenérů

David Musial (trenér HC Slezan Opava): „V první třetině jsme nehráli špatně, ale hokej v první a druhé části ničili rozhodčí. Nerozuměl jsem tomu. Poslední třetinu jsme odehráli výborně, dobře jsme bruslili. Jsem rád, že jsme ji takto odehráli. Pro psychiku kluků je výborné rozhodnout o výhře na konci zápasu. Je to pro ně povzbuzení.“


Aktuálně na webu