Skvělý vstup do sezóny! Slezan po dobrém výkonu porazil Hodonín

• středa 17. září 2014
  • Vojtěch Konečný, Lukáš Jasoněk

Opavští hokejisté si lepší vstup do sezóny nemohli přát. Už samotný začátek ukázal, kdo bude na kluzišti dominovat a kdo si za svůj výkon body zaslouží. V první třetině se Slezané dokázali prosadit hned třikrát a v následujících dvou periodách přidali další dvě branky. Drtiči se sice dvakrát dotáhli na rozdíl dvou gólů, to však bylo z jejich strany vše. Opava tak zaslouženě zvítězila 5:2.

1. kolo, středa 17. 9. 2014

5:2 (3:0,1:2,1:0)

SHK Hodonín

Branky a nahrávky: 4. Polok (Černý), 5. Polok (Tichý, Pavelek), 16. Vítek (Měch, Baďura), 31. Tichý (Polok, Herman), 49. Vítek (Kysela, Galvas) – 26. Mika (Charvát), 35. Jurásek (Kuba, Peš). Rozhodčí: Koliba - Jureček, Rychlý. Vyloučení: 5:9. Využití: 2:1. Průběh utkání: 3:0, 3:1, 4:1, 4:2, 5:2.

Šafránek – Galvas, Kysela, Vrabel, Mosler, Tichý, Pavelek – Baďura, Měch, Vítek – Svoboda, Chalupa, Wolf – L. Černý, Polok, Herman.

Kotvan (31. Rozum) – Pokorný, Polesný, Škápik, Nedvěd, Grman, Fejt – Sajdl, Kučera, Piskoř – Peš, Jurásek, Kuba – Zezula, Mika, Smetana.

Opava vstoupila do zápasu velmi aktivně a již po necelých pěti odehraných minutách vedla zásluhou Tomáše Poloka o dvě branky. O několik minut později se domácím naskytla příležitost svůj náskok navýšit, neboť po vyloučení Kučery dostali možnost přesilové hry v délce čtyř minut. Hosté se však v oslabení bránili urputně a byli to právě oni, kdo si v 15. minutě vytvořil dobrou střeleckou příležitost. Kubova rána z kruhu však skončila pouze na Šafránkově betonu.

A tak o minutu později udeřili opět domácí. Konkrétně Jakub Vítek, který od zadního mantinelu vyjel s pukem až před bránu, odkud jej dokázal zasunout až za Kotvanova záda. V závěru první periody dostali výhodu dvojnásobné přesilové hry také hosté, kteří si vytvořili soustavný tlak, ten však přetavit v gól nedokázali.

Prostřední část začali lépe hosté, kteří díky přesné trefě Víta Miky snížili na rozdíl dvou branek. Slezan měl však o několik minut poté přesilovou hru a současně s vypršením Pokorného trestu za předchozí sekání rozvlnil síť hodonínské brány Josef Tichý, na jehož pumelici od modré nestačil Kotvan včas zareagovat. Ten tak po čtvrtém inkasovaném gólu přenechal místo v bráně svému kolegovi.

Rozum už ovšem minutu nato musel čelit ostrému pokusu Poloka, kterého ale pomocí svého betonu vychytal. Poté však hodonínští hokejisté dokázali využít hru v početní výhodě a zásluhou Zdeňka Juráska byl rozdíl ve skóre opět dvoubrankový. Přestože se v závěru druhého dějství v oslabení řítil sám na Šafránka Kuba, branku netrefil, a tak hosté vstupovali do třetí periody s dvougólovým mankem.

V ní již hokej tolik záživný nebyl a obě mužstva si vytvářela šance pouze sporadicky. Přítomní diváci se však ještě jednoho gólu přeci jen dočkali. Ten padl ve 49. minutě, když v přesilové hře tečoval ránu Kysely do brány Jakub Vítek. V závěrečných minutách se zápas už jen dohrával a hokejisté opavského Slezanu si bez potíží dokráčeli pro přesvědčivé vítězství 5:2.

Karel Suchánek (trenér HC Slezan Opava): „Rozhodující byla první třetina, kterou jsme zvládli a šli do tříbrankového vedení. Postupně se ale zhoršovala kvalita ledu, což oběma mužstvům dělalo potíže, proto ubylo i šancí. Závěr zápasu jsme si pohlídali a zaslouženě vyhráli. Ještě bych chtěl poděkovat divákům za podporu.“