Skvělý výkon a lídr na kolenou, Slezan přehrál Valmez

• středa 26. ledna 2022

Opavští hokejisté slaví důležité vítězství. Na svém ledě předvedli jeden z nejlepších výkonů letošní sezony a přehráli vedoucí Valašské Meziříčí 4:1. Výborná byla především první třetina, po které domácí vedli díky brance Beránka 1:0. Ve druhé třetině sice Valmez vyrovnal, to ale bylo ze strany Bobrů vše. Opava pak vstřelila tři branky, na které hosté odpověď nenašli.

34. kolo, středa 26. 1. 2022

4:1 (1:0, 2:1, 1:0)

Branky a nahrávky: 14. Beránek (Šindelář, Wolf), 26. Rousek (Ficek, Wolf), 32. Wolf (Vojtovič, Beránek), 48. Häring (Vašenka, Krupa) – 21. Dobša (Kozubík, Křivohlávek). Vyloučení: 9:4. Využití: 1:0. V oslabení: 1:0. Rozhodčí: Blaha – Bartoň, Tvrdý. Diváci: 222.

Piták (Baldik) – Thiel, Zapletal, Kocián, Věntus, Ficek, Šindelář (C) – Wolf (A), Krupa, Zelenka, Peterka, Vojtovič, Beránek, Häring, Rousek (A), Římský, Vašenka, Buršík, Kadula Trenér: Aleš Tomášek

Slovák (Tkadlec) – Hanák, Vosátko, Báchor (A). Ďurkáč (A), Mošnička, Gabrhelík, Holiš – Vavřík, Stodůlka L., Bachánek, Pořický (C), Křivohlávek, Apolenář, Andris, Finsterle, Dobša, Weintritt, Stodůlka D., Kozubík Trenér: Lukáš Plšek

V první třetině se v Opavě hrál hokej, který se fanouškům musel líbit. Na domácích bylo vidět, že jednoznačně chtějí odčinit sobotní zaváhání s Hodonínem a do prvního celku tabulky se už od prvních minut zakousli. Zelenkův průnik byl ještě pro Valachy varováním, stejně jako střela Rouska. V čase 13:15 už se však červenobílí radovali. V přesilovce nabil Wolf Šindelářovi, který od modré vypálil. Do rány ještě hůl vložil Beránek a Slovák byl bez šance. O chvíli později podobně tečoval Křivohlávek, leč bez úspěchu. Ve zbytku úvodní části hry Opava soupeře zmáčkla, ale z několika šancí druhá branka bohužel nepřišla. I tak ale Slezan mohl být se stavem 1:0 a předvedenou hrou spokojen.

Po změně stran se hra poněkud vyrovnala, Bobrům se už po čtyřiceti sekundách podařilo vyrovnat, Pitáka propálil Dobša. Poté přišlo několik opavských vyloučení, ta však domácí bránili famózně a Bobrům nedovolili víceméně vůbec nic. V jedné z početních nevýhod navíc sami udeřili. Rousek táhl opavské přečíslení, opavský snajpr nic nevymýšlel, vystřelil a kotouč uklidil na zadní tyč – 2:1. Pak bylo k vidění několik příležitostí na obou stranách, ujala se však až ta z 32. minuty. Vojtovič před brankou našel volného Wolfa a ten zakončil do stejného místa jako Rousek. Pořádně horko bylo Slezanu na konci třetiny, to totiž šli červenobílí na dvě minuty do tří. Opavští však obětavě bránili, padali do střel, za což si vysloužili potlesk svých fanoušků. Do kabin se tak odcházelo za stavu 3:1.

V poslední části hry Opavští nadále pokračovali v aktivní hře, středeční hokej zkrátka fanoušky musel bavit. Brzy se navíc dočkali čtvrté branky v síti Slováka. Ve 48. minutě se Slezané natlačili před branku, po neúspěšném zakončení se kotouč odrazil k Häringovi, který uklidil nekompromisně pod víko – 4:1. Bobrům nepomohla ani další početní výhoda, kterou Slezan znovu výborně ubránil. Opava zbytek utkání dohrála bez větších starostí a zaslouženě brala tři důležité body.

Aleš Tomášek (trenér Opavy):"Vzhledem k vývoji v tabulce jsme se k zápasu postavili zodpovědně, celou dobu jsme byli o fous lepší. Měli jsme na začátku tři šance, ty jsme nedali a bál jsem se, aby se to nezlomilo v jejich prospěch. Klíčové bylo ubráněné oslabení pět na tři. Poté už jsme zápas kontrolovali a v pohodě ubránili."