Slezan bere proti Písku bod, Jihočeši udeřili v prodloužení

• sobota 26. ledna 2019

Vítězná série opavských hokejistů je u konce. Slezané po třech výhrách za sebou vyzvali Písek a byť v průběhu utkání třikrát vedli, soupeř z jihu Čech vždy s Opavou dokázal srovnat krok. Dvě sekundy před koncem prodloužení pak rozhodl o výhře píseckého celku Marcilis. Slezan tak bere bod.

34. kolo, sobota 26. 1. 2019

3:4p (2:1, 0:1, 1:1 - 0:1)

IHC Písek

Branky a nahrávky: 9. Hendrych (Spratek, Jánošík), 14. Vilinskij (Herman, Wolf), 58. Jánošík (Spratek) – 12. Sýbek (Matějka), 24. Hučko (Sýbek), 60. Hanus, 65. Marcilis. Rozhodčí: Novák – Konvička, Bartoň. Vyloučení: 5:5. Využití: 1:1. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 2:2, 3:2, 3:3, 3:4.

Wanecki – Fědor, Bažant, Zouhar, Šindelář, Chujac, Kocián, Vilinskij – Jaroš, Herman, Rousek, Jánošík, Zelenkov, Bjurkland, Štindl, Spratek, Wolf, Peterka, Černý, Malina, Hendrych

Hauser – Turek, Suda, Parýzek, Červinský, Bílek, Hanus, Pelant – Hučko, Šuhaj, Novotný, Sýbek, Koupal, Volf, Maricilis, Strnad, Matějka, Novák

Opava začala dobře. Neuběhlo ani devět minut a domácí šli do vedení. Při přečíslení dva na jednoho Spratek nabil Hendrychovi, který trefou bez přípravy propálil Hausera. Krátce nato sice chyboval Bažant a Sýbek srovnal na 1:1, ale o necelé tři minuty později Vilinskij nahodil puk na píseckou branku a jeden z hostujících beků si puk srazil do vlastní klece – 2:1.

Další opavský gól měl na hokejce Hendrych, jenže z mezikruží přestřelil. Jihočeši udeřili na startu druhé třetiny, když přesilovku po faulu Wolfa proměnil Hučko, jenž objel branku Slezanu a zasunul puk za záda Waneckého. Pak si na Hausera nepřišel Černý, krátce nato pálil vedle z dobré pozice Wolf a Bažant zazvonil na horní tyčku.

V závěru třetí třetiny šel na trestnou lavici za držení hostující Koupal a po Spratkově přihrávce skóroval v čase 57:14 Jánošík. Slibný náskok ale Slezan neudržel. Po vyloučení Peterky si početní výhodu zahráli i Písečtí a Hanus 31 sekund před zvukem třetí sirény poslal duel do prodloužení.

V něm hosté dokonali svůj obrat, když pouhé dvě sekundy před koncem skóroval Marcilis a zajistil Písku dvoubodové vítězství.

Martin Janeček (trenér HC Slezan Opava): „Prohra měla tři důvody – málo jsme chodili před vynikajícího brankáře hostů, neproměnili jsme přesilovky a těsně před koncem utkání jsme udělali zbytečný faul. Na druhou stranu kluci makali. Vidět byla spousta krásných hokejových akcí a nám teď nezbývá nic jiného, než zvednout hlavu a bojovat dál, i když je to pro nás samozřejmě komplikace.“