Slezan bitvu s Kopřivnicí nezvládl, Tatra duel otočila

• pondělí 08. ledna 2018
  • Redakce

Opavští hokejisté neuspěli v důležitém utkání o šest bodů s kopřivnickým soupeřem. Slezané sice po první třetině vedli, jenže Tatrovka nastřílela ve druhém dějství čtyři góly. Pak sice svou druhou trefou snížil Jan Štindl, ale další branku už Opava nepřidala a prohrála v poměru 2:5.

31. kolo, pondělí 8. 1. 2018

2:5 (1:0, 1:4, 0:1)

HC TATRA Kopřivnice

Branky a nahrávky: 15. Štindl (Vítek, Slavík), 36. Štindl (Tichý, Vaněk) – 23. Sluštík, 28. Hrubý (Mrowiec, Štěpánek), 32. Krutil (Štěpánek, Suchý), 38. Červenka (Štěpánek), 60. Suchý. Rozhodčí: Markovský – Barteček, Rychlý. Vyloučení: 9:8, navíc Chalupa (Opava) 10 minut. Využití: 1:2. V oslabení: 0:2. Průběh utkání: 1:0, 1:3, 2:3, 2:4, 2:5.

Šafránek – Fišera, Kiss, Šindelář, Šendera, Rudl, Tichý, Slavík – Bitomský, Herman, Vítek, Štindl, Vaněk, Chalupa, Maxner, Wolf, Hartmann, Seidler, Malina, Škoda

Hromada – Štěpánek, Heinzl, Stříž, Mrowiec, Krutil, Bail, Merenda – Červenka, Tomášek, Vyčesaný, Hrubý, Sluštík, Mach, Suchý, Bartošák, Pěnčík, Kofroň, Gola

Opavští vstoupili do utkání dobře. V čase 14:58 šel do vedení, když Vítek zpoza branky nahrál Štindlovi, který otevřel skóre zápasu. Hned v úvodu druhé třetiny mohli domácí svůj náskok zvýšit, hráli totiž dlouhou přesilovku pět na tři, jenže co se nestalo. Slezané ztratili na útočné modré čáře puk, hosté ujeli do přečíslení dva na jednoho a Sluštík srovnal.

Krátce nato dostal domácí celek další studenou sprchu. Opět totiž inkasoval ve vlastní početní výhodě. Mrowiec vysunul Hrubého, který proti Šafránkovi zvolil kličku do bekhendu a skóroval – 1:2. Následně si dvojnásobnou přesilovku zahrála také Tatra a byla úspěšná. Rychlou kombinaci ukončil nahozením od modré Krutil, opavský gólman nic neviděl a bylo to 1:3.

Pak sice v přesilovce vykřesal kontaktní gól Štindl, jenž se trefil podruhé v utkání. Kopřivničtí ovšem o necelé dvě minuty později kontrovali rychlou odpovědí. Jeden z domácích beků ztratil puk ve vlastním pásmu, Štěpánek našel Červenku, a ten vrátil Tatrovce dvoubrankový náskok – 2:4.

Opavští se hnali za snížením, blízko byl na startu třetí třetiny Vaněk, jenže jeho bekhendový pokus Hromada lapil. Slezané ne a ne snížit, v emotivním závěru se hra rozkouskovala a poslední slovo měli hosté. Konkrétně Suchý, který trefil opuštěnou klec Slezanu a stvrdil kopřivnické vítězství na opavském ledě v poměru 5:2.