Slezan doma přehrál Žďár nad Sázavou a vrací se na třetí příčku!

• sobota 22. února 2020

Hokejisté Slezanu zabrali. Po středeční blamáži v Šumperku doma nutně potřebovali porazit Žďár nad Sázavou. A to se jim díky výhře 5:3 podařilo, navíc se díky zaváhání Valmezu Opava vrací na třetí místo.

42. kolo, sobota 22. 2. 2020

5:3 (2:1, 2:0, 2:2)

SKLH Žďár nad Sázavou

Branky a nahrávky: 2. Herman (Šindelář), 10. Rousek (Peslar, Herman), 24. Herman (Wolf, Černý), 40. Hendrych (Herman, Zdeněk), 60. Šindelář – 15. Kadleček (Heinrich, Bureš), 46. Gregar (Wasserbauer, Pleva), 50. Doležal (Wasserbauer, Rašín). Rozhodčí: Novák – Rychlý, Vengřín. Vyloučení: 8:8. Diváci: 465

Daňa (Lamla) – Chujac, Ficek, Zouhar, Šindelář (C), Zdeněk, Chalupa (A), Peslar, Gabrhelík – Peterka, Malina, Kysučan, Kovařík, Rousek, Kadula, Horný, Wolf (A), Gulda, Černý, Herman, Hendrych

Sláma (Čáp) – Kadlček, Kališ, Doležal, Pleva (C), Rašín, Lojek – Jícha, Gregar, Kovářů, Bureš, Kunstmüller, Wasserbauer (A), Prokš (A), Adam, Chlubna, Heinrich

Opavští do zápasu vstoupili dobře a už ve druhé minutě šli do vedení. Gólový účet utkání otevřel Bohumil Herman. V desáté minutě bylo na opavském zimáku ještě veseleji, na 2:0 zvyšoval Tomáš Rousek. Plameny se do zápasu dostaly v 15. minutě díky gólu Kadlečka. První třetina tak skončila 2:1 pro domácí, ti ale nehráli dobře.

Po změně stran se herní projev Opavy zlepšil. Slezané navíc měli možnost dvojnásobné početní výhody, kterou proměnil v třetí branku Slezanu Herman. Poté byla k vidění spousta vyloučení na obou stranách. Potrestáno bylo až to Wasserbauerovo a díky brance Hendrycha se po dvou třetinách odcházelo do kabin za stavu 4:1.

Jenže hotovo nebylo. Ve 46. minutě Plameny využily početní výhodu gólem Gregara a byly opět v zápase. V čase 49:15 navíc snížil na rozdíl jediné branky Doležal a Opava se začala strachovat o výsledek. Vyrovnání naštěstí ale nepřišlo, naopak razítko v podobě branky do prázdné dal Šindelář.

Pavel Zdráhal (trenér Opavy): „Dostali jsme se se štěstím do dvoubrankového vedení, kterého jsme si nevážili. Žďár pak dal kontaktní branku a přehrával nás, první třetina z naší strany i přes vedení byla katastrofální. V kabině jsme si něco řekli a hra se zlepšila. Starší hráči to strhli. Ve třetí třetině jsme se uspokojili, dostali na 4:3 a až do konce jsme se báli o výsledek. Nebyl to od nás dobrý výkon, ale počítají se body a my už v pondělí musíme začít myslet na Valmez.“