Slezan doma překvapivě nestačil na Uherské Hradiště

• středa 30. listopadu 2011

Ačkoliv byl Slezan po většinu zápasu lepším a aktivnějším celkem, na body dnes naši hokejisté nedosáhli. Hosté z Uherského Hradiště dali Opavě lekci z produktivity, kdy jim do brány padalo v podstatě vše, na co šáhli. Slezan si vypracoval množství slibných příležitostí, ale Heneš v bráně Hradiště měl dnes evidentně svůj den. Ve třech případech jej navíc v krátkém sledu po sobě zachránila branková konstrukce! To se nedá nazvat ničím jiným, než smůlou.

24. kolo, středa 30. 11. 2011

3:5 (0:1, 0:3, 3:1)

HC Uherské Hradiště

Branky a nahrávky: 46. Faksa (Jurčík, Měch), 56. Wolf (Bednárek, Černý), 57. Tichý (Wolf) - 19. Horehleď (Hrabec), 36. Kříž (Jedlička), 39. Sakrajda (Vodák), 40. Mikeš (Šoula), 56. Červenka (Mikeš). Rozhodčí: Dědek - Matěj, Kika. Vyloučení: 6:8. Využití: 0:2. Diváci: 250. Průběh utkání: 0:4, 2:4, 2:5, 3:5.

Šafránek (41. Novák) – Bednárek, Faksa, Tichý, Tůma, Kukol, Mosler, Jurčík – Džemla, Měch, Herman, Polok, Pavelek, Kocián, Koschatzký, Wolf, Černý, Vítek, Chalupa, Mlýnek

Heneš – Šťastný, Vodák, Matula, Krystýnek, Jedlička, Sladký, Rapant, Šafařík - Horehleď, Kříž, Červenka, Hrabec, Mikeš, Karpíšek, Šoula, Sekerka, Sakrajda

Začátek duelu byl trochu pomalejší. První větší šanci jsme tak evidovali až v 7. minutě, kdy se Opava dostala do přečíslení dva na jednoho. Tichý však místo přihrávky na rozjetého Měcha zvolil střelu, která proletěla vedle Henešovy brány. V 15. minutě mohli jít do vedení pro změnu hosté. Střela Šouly z levého kruhu ale v Šafránkově síti neskončila. O dvě minuty později se dostal do samostatného brejku Polok, ale také jeho pokus putoval mimo tři tyče. Necelé dvě minuty před první sirénou se tak nečekaně radovali hosté. Nenápadný protiútok rozjel Hrabec, jenž našel přihrávkou Petra Horehleďě a druhý jmenovaný hráč pak skulinkou mezi Šafránkovými betony poslal Uherské Hradiště do vedení. Chvíli poté mohla Opava vyrovnat. Kukolova pumelice z mezikruží ale skončila na Henešově rameni. Jen o pár vteřin později pálil ze stejné pozice Herman, ale stav se neměnil. Krátce před přestávkou mohl na druhé straně skórovat po chybě domácí defenzívy Šoula, ale Šafránkovy betony byly rychlejší.

Slezan se po přestávce mermomocí snažil o srovnání. Brankář ze Slovácka Karel Heneš si však své tyče postavil na jedničku. Ve 24. minutě rozezvonil brankovou konstrukci poprvé Tichý, jehož střela od modré skončila na tyči. Z následné akce mohl skórovat Herman, ten však nikým neatakován trestuhodně přestřelil. Slezan měl v tu chvíli opravdu velký tlak a dokumentuje to i následná akce, kdy zpoza brány našel Černý Měcha který z levého kruhu napálil horní tyč. Ve 29. minutě si domácí fandové zařvali gól, dokonce zazněla i gólová siréna. Jenže vše bylo jinak. Kotouč se totiž po Polokove střele opřel pouze do tyče, v krátkém sledu už potřetí. A jelikož se Slezanu vyrovnat nepodařilo, přišla odpověď na straně druhé. V přesilovce se o druhý gól hostů postaral střelou z prostoru mezi kruhy Pavel Kříž. O chvíli později však byla nálada na opavském zimním stadionu ještě o něco pochmurnější. Na trestnou lavici zamířil Kukol a Uherské Hradiště tak hrálo další hru v početní výhodě. A ta byla rovněž využita. Petr Sakrajda obdržel ideální pas od Vodáka a vychutnal si blafákem Šafránka. Sedmnáct vteřin před koncem druhé dvacetiminutovky poté zvyšoval na rozdíl čtyř branek Josef Mikeš a s Opavou to už vypadalo hodně zle.

Do třetí periody nastoupil Slezan i se svými mladíky v sestavě. Do brankoviště se navíc místo Šafránka postavil Jiří Novák. Ve 46. minutě se Opava konečně dočkala vytoužené branky. Martin Faksa uplatnil v souboji s Henešem svůj důraz a kotouč na několikrát propasíroval za jeho záda. Velké věci ale děly až v samotné koncovce utkání. V 55. minutě byl vyloučen hostující Horehleď za hru vysokou holí a Slezan to zkoušel i za rozdílu třech gólů bez brankáře. Výhodu dvou mužů v poli zužitkoval ve druhou branku domácích Petr Wolf, jenž usměrnil za Henešova záda střelu Bednárka. Jenže přesně za půl minuty obohatili skóre dalším zářezem hosté. Martin Červenka si položil Nováka a zvýšil na 5:2 z pohledu Uherského Hradiště. To ale domácí neodradilo k další hře bez brankáře, který opět přinesla ovoce. V 57. minutě napřáhl od modré čáry Josef Tichý a zaznamenal tak poslední gól středečního večera. Poté už se žádné vážnější šance na ledové ploše nezrodily.

Uherské Hradiště si tak odváží z Opavy tři body. Slezan byl v duelu aktivnějším mančaftem a vytvořil si řadu šancí. Hosty však v nejednom případě podržel skvělý Heneš, ve třech případech pak branková konstrukce. A právě Karel Heneš byl po zápase vyhlášen nejlepším hráčem Hradiště. Za domácí získal ocenění a s ním i spojený karton piv Petr Wolf.

Michal Piskoř (trenér, HC Slezan Opava)
Musíme se naučit přijímat i porážky, byť to dnes pro nás bylo velmi kruté. První třetina byla velice podobné té, kterou jsme odehráli ve Valmezu. Prohrávali jsme 0:1, druhou třetinu jsme byli suverénně lepší, ale nastřelili jsme tři tyčky. Jenom to tam cinkalo, ale gól ne a ne přijít. Naopak soupeř se radoval prakticky z každé rány. Za druhou třetinu snad čtyřikrát vystřelili a dali tři góly. V závěru jsme přeskupili sestavu a nechali hrát všechny mladé hráče. Sahali jsme možná ještě po bodu, ale doplatili jsme na nedisciplinovanost některých našich hráčů. Jedná se neustále o ty stejné případy a začne se to řešit, jelikož takhle to dál nejde.

Petr Sakrajda st. (trenér, HC Uherské Hradiště)
Myslím si, že Opava byla herně lepší. Ve druhé třetině měli během pěti minut tři tyčky, ale nedali gól. My jsme tam odskočili na 4:0, což si myslím bylo rozhodující. Svou vůlí a bojovností jsme si dnes došli pro tři body, které jsme velice potřebovali. Takže já jsem spokojený.