Slezan doma udolal Nový Jičín. Výhru v nájezdech trefil Svoboda

• úterý 11. srpna 2015

Opavští hokejisté za sebou mají úvodní ze série osmi přípravných zápasů. Na domácím stadionu přivítali nedaleký Nový Jičín, který šel po bezbrankové první části do vedení. Slezan ale skóre dokázal otočit a směřoval za jasnou výhrou. V závěru však během necelých čtyř minut přišel o třígólový náskok. Vítězství zařídil v nájezdové loterii útočník Lukáš Svoboda.

přát., úterý 11. 8. 2015

6:5sn (0:0, 3:2, 2:3)

Branky a nahrávky: 23. Baďura (Mosler), 25. Selingr, 35. T. Černý (Chalupa, Baďura), 50. Rousek (Svoboda, Galvas), 54. Polok (Vrabel, Kocián), rozhodující nájezd Svoboda – 22. Gebauer (Novotný), 36. Novosad (Herald, Cabák), 55. Zdeněk (Gebauer), 57. Škumát (Zdeněk, Novotný), 58. Macháček (Uhlár). Rozhodčí: Klapetek – Rychlý, Vengřín. Vyloučení: 6:9. Využití: 2:0. V oslabení: . Diváci: 345. Průběh utkání: 0:1, 3:1, 3:2, 5:2, 5:5, 6:5.

Šafránek – Kysela, Galvas, Vrabel, Tichý, Mosler, T. Černý – Vítek, Měch, Selingr – Baďura, Chalupa, Wolf – Rousek, Polok, Svoboda – Štindl, Borunský, Kocián.

Iláš (31. Šrámek) – Vašut, Flašar, Žvátora, Hruška, Cabák, Hradil, Kysučan – R. Gebauer, Zdeněk, Novotný, Škumát, Macháček, Uhlár, Kovačič, Novosad, Herald.

V úvodní třetině mohli jít Opavští do vedení v přesilovce, kdy od modré pořádně vystrašili Iláše v novojičínské brance Kysela s Galvasem. Na druhé straně zase v závěru trefil tyčku hostující Robin Gebauer. První část tak branku nenabídla.

Na začátku druhého dějství se do vedení dostal Nový Jičín, když se prosadil Gebauer, ale Slezané za necelé tři minuty skóre otočili. Nejprve se šikovnou tečí trefil Baďura a po něm uspěl navrátilec Selingr.

Ve svižném tempu přidal další gól mladý zadák Tomáš Černý, jenž po nahrávce Chalupy skóroval v přesilovce. Z pravého kruhu pak ale snížil hostující Novosad.

Ve třetí dvacetiminutovce rychlé tempo z předchozích dvou částí mírně opadlo, ale v čase 49:35 se prosadil Rousek a necelé čtyři minuty poté vstřelil pátý opavský gól Polok. Hosté v závěru nejprve snížili zásluhou Zdeňka, pak na 5:4 snížil Škumát a zhruba dvě minuty před koncem vyrovnal Macháček.

Vítěze utkání nakonec musely určit nájezdy, ve kterých byl jediným úspěšným střelcem domácí útočník Lukáš Svoboda, a Slezan tak odstartoval přípravu vítězně.

David Musial (trenér HC Slezan Opava): „Byl to typický přípravný zápas, kdy jsme zkoušeli dát dohromady některé pětky. Až na posledních pět minut, kdy jsme dostali tři góly, to nebylo špatné. Musíme se poučit z chyb, co jsme udělali. Máme dalších pár týdnů na to, abychom vše doladili.“