Slezan dostal lekci z produktivity, Nový Jičín vede o dva zápasy

• pátek 18. března 2022

Snažili se, ale nebylo to nic platné. Opavští hokejisté v pátek neodehráli s Novým Jičínem vůbec špatný zápas, ale v zakončení jim chyběla efektivita. Naopak Ďáblové proměňovali své příležitosti a před parádní kulisou více než tří a půl tisíce fanoušků slaví druhý bod ve finálové sérii. Opava se o snížení bude snažit v neděli na ledě soupeře.

f2, pátek 18. 3. 2022

3:7 (1:2, 1:4, 1:1)

Branky a nahrávky: 11. Rousek (Damašek, Beránek), 37. Rousek (Zapletal, Vašenka), 53. Malina (Wolf) – 11. Tomeček (Kafka, Konečný), 15. Kožený (Káňa), 22. Lehečka (Maliník), 37. Zdeněk (Káňa), 39. Gebauer (Lehečka, Hruška), 40. Konečný (Kořenek), 59. Váňa (Kuboš, Květoň). Rozhodčí: Vaněk, Grygera – Mikšík, Peluha . Vyloučení: 5:9. Využití: 1:2. Diváci: 3698.

Piták (od 37. Baldik) – Věntus, Zelenka, Zouhar, Thiel, Kunc, Zapletal, Peterka, Kocián – Vašenka, Štindl, Beránek, Krupa, Kadula, Rousek (A), Damašek, Horný, Wolf (C), Vojtovič, Malina (A), Římský.

Šimonů (Galuška) – Tomeček, Hruška, Foltýn, Kuboš, Váňa, Kožený, Andrýsek – Franek, Maliník, Konečný, Gebauer, Kafka, Lehečka (C), Zdeněk, Sluštík, Flok, Štefka, Káňa, Květoň, Kořenek.

Luxusně zaplněný zimák sledoval od prvních minut oboustranně útočný hokej. Slezan od začátku dával najevo, že středeční zápas je minulostí a dral se kupředu. Zajímavě se jevila příležitost Tomáše Rouska, který se probil mezi třemi hráči hostů, ale na poslední chvíli byl zastaven. Poprvé se skóre měnilo v čase 10:22. Jaroslav Tomeček se dostal k nenápadnému nahození od modré, ale Piták nic neviděl a kotouč skončil pod horní tyčí. Odpověď však na sebe nenechala dlouho čekat, konkrétně pouze 36 sekund. Poté totiž se svou dorážkou zblízka uspěl Tomáš Rousek. Červenobílí následně mohli jít i do vedení, Věntusův projektil však prosvištěl jen těsně vedle.

A tak se bohužel hosté dostali k další střele od modré, která se zastavila až za strážcem opavské svatyně. Úplně stejný gól jako Tomeček dal Martin Konečný, akorát z druhé strany. Vyrovnat mohl následně ještě v první třetině ze dvou šancí Kadula, ale hosté do kabin odcházeli s vedením 2:1 z jejich pohledu. První třetině z pohledu fanoušků Slezanu chybělo akorát vedení domácích, hrál se opravdu pohledný hokej.

Druhá část hry začala pro Opavu nejhorším možným způsobem. Slezan hrál v oslabení v pěti, což pozornosti neuniklo a tak museli domácí jít do tří. To potrestal v čase 21:58 Jakub Lehečka, kterému defenziva červenobílých dopřála až moc prostoru. Opavští ale zbraně rozhodně nesložili, naopak, stále se hnali do útoku. Další velkou šanci měl Kadula, kterého už poněkolikáté v zápase vychytal Šimonů. Stejně dopadl se svou tečí i Petr Wolf. Snížení se Opava dočkala v čase 36:20. Nahození Zapletala nechytatelně tečoval Tomáš Rousek a bylo to 2:3. Radost Opavy bohužel měla jepičí život.

Poslední čtyři minuty se totiž z pohledu opavského diváka změnily doslova v horor. Slezané hned po 17 sekundách inkasovali branku na 2:4 z hole Jiřího Zdeňka, za další dvě minuty úspěšně dorážel Robin Gebauer. Aby toho nebylo málo, jedenáct sekund před druhou sirénou udeřil výstavní střelou Martin Kožený - 2:6.

Ani za takto nepříznivého stavu nešla domácím upřít snaha, ale prostě jim to tam nepadalo. Obléhání klece Daniela Šimonů neúspěšně pokračovalo, v 50. minutě se skvěle hostující brankář roztáhl proti střele Římského. O dvě minuty už se domácí fanoušci radovali, skvěle svou ránu umístil v přesilovce Vlastimil Malina. Pak ještě následovaly šance Wolfa a Krupy, následoval ještě pěstní souboj Beránka s Káňou, který vyzněl ve prospěch opavského útočníka. Necelé dvě minuty před koncem nakonec upravil na konečných 3:7 usměrněním do prázdné Vladimír Váňa. Ďáblové tak berou v sérii druhý bod, v neděli se hraje v Novém Jičíně.

Aleš Tomášek (trenér Opavy):"Bohužel se hokej hraje na góly a my jsme dnes neproměňovali šance. Jičín měl na začátku i štěstí, dvakrát do toho plácli a skončilo to v brance. Takový hokej se ale dneska hraje, obzvlášť v play-off. Mají obrovsky zkušené mužstvo, těžko se proti ním hraje, když ztrácíte. Prohráváme 0:2, jedeme k ním, ale neskládáme zbraně. Znovu musím poděkovat divákům, ale bohužel nám to tam dneska nepadalo. Samozřejmě se na tom hodně podílel hostující brankář skvělým výkonem. Z takového množství šancí ale musíme dát více branek."