Slezan dotahoval marně a podlehl Drtičům

• středa 19. září 2018
  • Redakce | FOTO: Adam Krátký, shkhodonin.cz

Hned po deseti minutách hry prohrávali o dva góly, opavští hokejisté ale nesložili zbraně, snížili a dlouho se s favorizovaným Hodonínem rvali o dobrý výsledek. V závěru za stavu 2:3 hráli Slezané přesilovku podpořenou hrou bez brankáře, na kýžené vyrovnání však nedosáhli ani v šesti.

3. kolo, středa 19. 9. 2018

2:3 (0:2, 1:0, 1:1)

SHK Hodonín

Branky a nahrávky: 31. Chujac (Malina), 48. Černý (Wolf) – 3. Matějka (Charvát, Matula), 10. Finsterle (Šťáva), 47. Finsterle (Jurča). Rozhodčí: Cabák – Bartek, Dohnal. Vyloučení: 6:6. Využití: 1:0. Průběh utkání: 0:2, 1:2, 1:3, 2:3.

Wanecki – Bijota, Krejčí, Šindelář, Chujac, Chalupa, Slavík, Vilinskij – Pělucha, Herman, Rousek, Jánošík, Zelenkov, Štindl, Kadula, Spratek, Wolf, Hartmann, Černý, Malina, Hendrych.

Juríček – Sedlák, Hložánek, Šťáva, Kobylík, Ševčík, Hladiš, Miklík – Zabloudil, Charvát, Matějka, Finsterle, Růžička, Matula, Jurča, Švarč, Polák, Kuba.

Drtičům v Opavě skvěle vyšel vstup do utkání. Hned ve 3. minutě se střelou z mezikruží pod vyrážečku prosadil hostující útočník Matějka, který poslal favorita do vedení. Hodonínští hokejisté mohli následně náskok zvýšit, ale první přesilovku v zápase nezužitkovali.Slezané poprvé zahrozili v 10. minutě, kdy kotouč po skrumáži před brankou hostů vyplaval až k osamocenému Chalupovi. Jeho tvrdou ránu ovšem brankář Havlík lapačkou kryl. Drtiči nepříjemnou chvíli ustáli a z protiútoku udeřili. Obránce Šťáva vysunul útočníka Finsterleho, jenž svůj únik zakončil přesně.

Jihomoravané v prostřední části náskok kontrolovali a soupeře nepouštěli do vážnějších příležitostí. V polovině utkání se ale sám na Havlíka řítil Wolf, kterého v poslední možné chvíli rozhodil hostující bek a opavský forvard vůbec nezakončil. Následná střela Šindeláře skončila v lapačce hodonínského gólmana.

Opava udeřila ve 30. minutě, kdy krosček obránce Kobylíka v početní výhodě potrestal Chujac. Obránce Slezanu po vyhraném vhazování nic nevymýšlel, opřel se do puku a propálil všechno, co mu stálo v cestě.

Za stavu 1:2 si slabší chvilku vybral brankář Hodonína Havlík, jehož špatnou rozehrávku ale Štindl nepotrestal. Na druhé straně se vyznamenal Wanecki, který parádně vychytal přečíslení dvou na jednoho.

Slezan po kontaktní brance ožil. Blízko vyrovnání byl v další přesilovce Herman. Pozorný Havlík ovšem zasáhl. Slovácký celek měl také šance, ale Charvát ani Matějka na opavského brankáře nevyzráli.

Drtiči se dostali do trháku až ve 47. minutě. Střela Finsterleho propadla domácímu brankáři pod lapačkou a bylo to 1:3. Opava se ovšem nevzdala a duel znovu zdramatizovala. Po Wolfově přihrávce nadvakrát procedil kotouč za Juríčka důrazný Černý.

Odpor soupeře mohl definitivně zlomit Hložánek. Jeho pumelici ale Wanecki kryl. Zabloudil zase v nepřehledné skrumáži nedokázal protlačit puk do sítě.

Hosté si závěr zkomplikovali. Matula zahrál vysokou holí a byl vyloučen. Opavský kouč Janeček si vyžádal oddechový čas a domácí to zkusili i bez brankáře. Drtiči se ale ubránili a po těsné výhře 3:2 si ze Slezska odvezli všechny body.

Martin Janeček (trenér HC Slezan Opava): „Vím, že se na výsledek dívá smutně, ale z mého pohledu to tentokrát bylo bohužel hlavně o produktivitě. V první třetině jsme sice dvakrát zaspali a soupeř nás hned trestal, ale jinak musím hráče pochválit. Možná sklidím kritiku, ale tenhle mladý tým se zvedne a začne bodovat. Věřím mu.“

Ivan Dornič (trenér SHK Hodonín): „Jsem spokojený s vítězstvím, které se ale nerodilo vůbec lehce. Sice jsme se brzy ujali vedení 2:0, ale soupeř si vytvářel gólové příležitosti, které s jistotou likvidoval brankář Havlík. Opava přesto jednu přesilovku využila a od tohoto momentu se hrálo nahoru dolů. Byl to pohledný hokej s šancemi a zajímavými momenty. Nedali jsme tři tutovky a stejně za stavu 1:2 dopadl i soupeř. Myslel jsem si, že po třetí brance zápas v klidu dohrajeme, ale bohužel jsme opět inkasovali a v závěru se o náskok strachovali. Po nedovoleném zákroku jsme šli do čtyř a domácí zápas dohráli v šesti. Kluky musím pochválit za to, jak závěr v oslabení odmakali. Byla to vydřená výhra.“