Slezan druhý domácí zápas nezvádl a s Frýdkem - Místkem padl

• pondělí 22. srpna 2011
  • Jan Šimek, Filip Lefenda

Opavští hokejisté druhé domácí přípravné utkání v řadě nezvládli a hlavně díky špatně zvládnutém závěru zápasu podlehli hráčům Frýdku - Místku 4:5. Přitom ještě v 54. minutě duelu vedli svěřenci trenéra Piskoře 4:3, ale laxní přístup hráčů Opavy v posledních minutách rozhodl o vítězství hostů.

přát., pondělí 22. 8. 2011

4:5 (2:1, 1:1, 1:3)

Frýdek-Místek

Branky a nahrávky: 4. Herman (Mlýnek , Kysela), 11. Grofek (Polok , Tichý ), 38. Mlýnek , 54. Mlýnek (Chalupa, Pavelek) - 10. Mach (Podešva , Pauliak), 40. Diviš , 50. Podešva (Sluštík), 56. Krutil (Štubňa), 59. Gogolka.(Michalčík). Rozhodčí: Klapetek - Hanzlík, Rychlý. Vyloučení: 5:7. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 100.

Panec - Faksa, Kysela, Tichý, Tůma, Pavelek, Kocián - Herman, Polok, Weiss, Wolf, Černý, Grofek, Vítek, Baďura, Chalupa, Mlýnek, Koschatzký.

Laníček - Podešva, Měkýš, Kudláček, Gajda, Gangarčík, Michalčík, Kabeláč, O. Sluštík, Krutil, Diviš, Matýsz, J. Sluštík, Majling, Gogolka, Štubňa, Mach, Pauliak.

Slezan vstoupil do utkání lépe než jeho soupeř. Už ve 4. minutě otevřel skóre z první vážnější akce Bohumil Herman. Následně otestoval pozornost domácího brankáře Pance Diviš, ale ten byl pozorný. Kotouč za jeho záda putoval až v 10. minutě, kdy střelou z pravého kruhu rozvlnil síť frýdecký Mach. Jenže odpověď domácích byla blesková. O minutu později totiž Tomáš Grofek „zamíchal“ s Láníčkem a poslal Opavu opět do vedení. V 18. minutě se dostal do dobré příležitosti v přesilové hře Polok, ale nechal vyniknout pouze Láníčka. O dvě minuty později se kotouč odrazil ke zcela volnému najíždějícímu Mlýnkovi, který však rovněž selhal na Láníčkovi.

Druhou periodu začali hokejisté Slezanu přesilovkou, která však využita nebyla. Ve 25. minutě měli domácí navíc kus štěstí, když přečíslení čtyř na dva zlikvidoval parádním zákrokem Panec. Ve 27. minutě hrála Opava oslabení, avšak Vítek vystihl nepovedenou rozehrávku hostů a mohl skórovat v početní nevýhodě, jenže se tak nestalo. Tlak Opavy sílil každou sekundou. Ve 30.minutě objel Vítek frýdeckou bránu a nahrál před hostující klec volnému Tůmovi, který však mířil pouze do lapačky pozorného Láníčka. Necelé tři minuty před koncem druhého dějství fauloval hostující Kabeláč a Opava měla k dispozici trestné střílení. K tomu se odhodlal Michal Mlýnek a byl úspěšný! Jenže záhy dostali stejnou možnost také hosté. A rovněž i Frýdek svou šanci s přehledem využil, když Diviš svým povedeným bekhendovým blafákem zasunul puk až za záda Pance. Frýdečtí poté vsítili ještě jeden gól, který však padl zároveň se druhou sirénou a sudí Klapetek jej proto nemohl, i přes protesty, logicky uznat.

Třetí třetina začala poněkud vlažněji a šancí zpočátku mnoho nenabídla. V 50. minutě však přinesla i branku. Ihned po vhazování srovnal na 3:3 Podešva. O dvě minuty později se tvrdou pumelicí prezentoval Gogolka, ovšem Panec jeho pokus vytěsnil do ochranné sítě. V 54. minutě šla Opava opět do vedení, když se svým druhým gólem blýskl Mlýnek. O minutu později mohl domácí mladík zkompletovat hattrick, když ujel hostující obraně a mířil vstříc Láníčkovi, avšak frýdecký gólman se opět vyznamenal. Neproměněná šance musela Slezan velice mrzet. O pouhou minutu později totiž srovnal Krutil. Krátce poté navíc přidal další branku Gogolka, což značně rozveselilo i frýdecké příznivce, kteří vítězství svého týmu oslavovali jako jiní postup. Nemuselo tomu však být, jelikož ještě v téže minutě měl dobrou možnost Polok, avšak z bezprostřední blízkosti branku netrefil. V poslední minutě se navíc nechal vyloučit domácí Černý a zdálo se být definitivně rozhodnuto. Ve vlastním oslabení však ujel dnes velice aktivní Mlýnek, který mohl s trochou štěstí vyrovnat. Jeho pokus ovšem mířil pouze do Láníčkových betonů a Slezan tak nakonec duel prohrál těsně 4:5.

Zároveň upozorňujeme fanoušky, že čtvrteční utkání s Havířovem se odehraje z bezpečnostních důvodů na ledě soupeře.

Michal Piskoř (trenér HC Slezan Opava):
V první třetině jsme hráli dobře, soupeře jsme přebruslili a vytvořili jsme si i dostatek šancí. Měli jsme ale vstřelit více branek. Od druhé třetiny jsme přestali hrát a v závěru místo toho, abychom si pohlídali výsledek, přišli jsme o něj svou naivní hrou.

Radim Nečas (trenér HC Frýdek - Místek):
Začali jsme špatně, Opava nás přehrávala kombinací a souhrou. Od druhé třetiny jsme však zlepšili bruslení a napadání, díky čemuž jsme se dostávali do šancí. Hlavně jsme hrozili z rychlých protiútoků a některé se nám podařilo přetavit v branky.