Slezan kopřivnické krize nevyužil, o jediný opavský gól se postaral Wolf

• čtvrtek 01. prosince 2016
  • Soňa Molatová | FOTO: Lukáš Bajgar

Do středečního zápasu Kopřivnice nastoupila po dvouzápasovém gólovém půstu. Po vysoké prohře s Drtiči a Novým Jičínem si ale spravila chuť utkáním s Opavou, které nasázela do kasy šest branek. O jediný gól Opavských se postaral Petr Wolf.

23. kolo, středa 30. 11. 2016

HC TATRA Kopřivnice

6:1 (3:0, 1:1, 2:0)

Branky a nahrávky: 5. Kofroň (Penčík), 6. Mach (Poruba, Kowalczyk), 6. Kofroň (Sluštík), 32. Poruba (Tomášek, Kowalczyk), 53. Tomášek (Poruba), 58. Sluštík (Pěnčík) – 30. Wolf (Polok). Rozhodčí: Dědek – Linhart, Kleprlík. Vyloučení: 4:2. Průběh utkání: 3:0, 3:1, 6:1.

Vrba (Fendrich) – Fojtík, Hoďa, Teper, Bartošák, Marek, Merenda, O. Chalupa, Kowalczyk – Kofroň, Pěnčík, Poruba, Sluštík, Vyčesaný, Hrubý, Kabeláč, Tomášek, Pargač, Mach, Červenka

Šafránek (Wanecki) – Galvas, T. Černý, Slavík, Holík, Mosler, Šindelář – Wolf, Polok, Selingr, Grygar, P. Chalupa, Vítek, Herman, Pavelek, Štindl

Základní kámen pro úspěch Kopřivnice položil v páté minutě Adam Kofroň, který pálil na levou část opavské kasy, kde si puk našel trochu volného prostoru a zapadl hostujícímu gólmanovi za záda. Jen o chvíli později dorazil do brány Opavy kotouč Jakub Mach. Vzápětí se o pozornost opět zasloužil Adam Kofroň, který zakončil pod horní tyč.

Ve druhém dějství přišel první a také jediný gól Slezanu, který zařídil Petr Wolf. Hosté ale na snížení nedokázali navázat a namísto toho do dvou minut inkasovali čtvrtou branku poté, co se dokázal prosadit Jan Poruba. V poslední periodě pak našel Martin Tomášek volné místo mezi Šafránkovými betony a kopřivnická střídačka se opět mohla radovat. Vysoké vítězství domácího mužstva pár minut před koncem zápasu potvrdil svým gólem Ondřej Sluštík a uzavřel jím zápas, který ukončil kopřivnickou krizi.