Slezan marně dobýval branku Ďáblů, Jičín bere i třetí bod

• neděle 20. března 2022

Tahle porážka mrzí dvojnásob. Opavští hokejisté stejně jako v pátek na ledě Ďáblů neodehráli vůbec špatný duel, znovu jim ale zbyly jen oči pro pláč. Novojičînští šli do vedení 2:0, poté snížil Wolf. Ve třetí třetině červenobílí svého spupeře mačkali jako citrón, pak ale z trestné ujel Foltýn, který upravil na 3:1. Svou druhou brankou stačil Petr Wolf jen korigovat na 3:2. Nový Jičín v sérii vede 3:0, Slezan bude doma v úterý odvracet konec sezony.

F3, neděle 20. 3. 2022

3:2 (1:0, 1:1, 1:1)

Branky a nahrávky: 7. Flok (Váňa), 26. Tomeček (Konečný), 52. Foltýn (Kuboš) – 32. Wolf (Kunc, Horný), 57. Wolf (Kadula). Rozhodčí: Škach, Čuňočka – Kořistka, Hladík. Vyloučení: 2:1, bez využití. Diváci: 1142.

Šimonů (Galuška) – Tomeček, Hruška, Foltýn, Kuboš, Váňa, Kožený, Andrýsek – Káňa, Maliník, Konečný, Gebauer, Kafka, Lehečka (C), Zdeněk, Sluštík, Flok, Štefka, Franek, Květoň, Kořenek. Trenér: Kamil Gebauer

Piták (Baldik) – Kocián, Zelenka, Kunc, Thiel, Zapletal, Vojtovič, Zouhar, Šindelář (C) – Krupa, Kadula, Damašek, Peterka, Horný, Štindl, Beránek, Rousek, Wolf (A), Římský, Malina (A), Vašenka. Trenér: Aleš Tomášek

Více než tisícovka fanoušků sledovala v Novém Jičíně od prvních minut zajímavý hokej. Domácí mohli skóre utkání otevřít po necelých pěti minutách, Sluštík ovšem sám před Pitákem selhal. V čase 6:54 už se ale měnilo skóre, z otočky se prosadil Adam Flok. Poté mohl odpovědět Ondřej Damašek, ten ale z výborné pozice svou střelu mezi tři tyče nevměstnal. V polovině první periody Opava přežila oslabení, následně i ránu Kořénka. V závěru ještě Slezan nedokázal zužitkovat několik zajímavých střel.

Po změně stran nejprve ujel opavské obraně Flok, ale naštěstí jeho zakončení minulo zařízení. Dlouho to však Novojičínské mrzet nemuselo. Zpoza branky se vynořil Jaroslav Tomeček, který se štěstím bekhendem kotouč protlačil skrz beton Pitáka – 2:0. V polovině druhé periody se Slezanu podařilo snížit na 2:1. Po střele od modré se k odraženému puku dostal Petr Wolf a ležící Šimonů byl bez šance. Od té doby na ledě prakticky na ledě existovalo pouze jedno mužstvo. Slezané svého soupeře mačkali a hnali se za vyrovnávací brankou. Ta však nepřišla ani při vyloučení zkušeného Jiřího Zdeňka.

Opava byla lepším týmem i v poslední části hry. Domácím jakoby docházel dech a Ďáblové se bránili jen s vypětím všech sil. Osudová chvíle přišla v rozmezí 49. a 52. minuty. Domácí šli do čtyř a Slezan měl jedinečnou šanci srovnat průběh zápasu. Místo toho ale navrátilec z trestné Michael Foltýn dostal ideální přihrávku do úniku a poradil si i s Pitákem – 3:1. Slezan sice nesložil zbraně, ale zmohl už se v závěrečných minutách jen na korekci skóre. Čtyři minuty před koncem snížil na rozdíl jediné branky střelou z otočky Petr Wolf. Více už toho Opava nestihla, Novojičínští se tak ujímají v sérii vedení 3:0.

Aleš Tomášek (trenér Opavy): "Soupeře jsme přestříleli, vyhráli jsme více buly, což svádí k tomu, že jsme ten zápas měli vyhrát. I přesto je pro nás výsledkem nic. Máme přesilovku, místo toho, aby jsme dali gól, tak nám ujedou, dají na 3:1 a je po zápase. Strašně těžce se mi to hodnotí. Beru, že má Jičín velmi dobrý mančaft, ale my jsme to dnes odpracovali a hráli opravdu dobře. Jsme smutní, ale na domácí zápas se připravíme a minimálně naším fanouškům ještě chceme udělat radost. Fyzicky na tom nejsme vůbec špatně. V žádném případě nechceme prohrát s nulou."