Slezan míří domů s prázdnou, Hodonín roli favorita potvrdil

• sobota 13. února 2010
  • Václav Urubek, Filip Lefenda

Opavští hokejisté nestačili v zápase 37. kola na favorizovaný Hodonín a prohráli v domovském stánku Drtičů vysoko 8:1. Domácí směřovali ke třem bodům již od samého začátku a vyhráli všechny tři třetiny. Čestný úspěch Slezanu zaznamenal Kamil Suchánek, když jeho branka znamenala snížení na 2:1, avšak v dalším průběhu střetnutí stříleli góly už pouze Drtiči. Slezan tak odjíždí z jihu Moravy s prázdnou. Další duel čeká na naše borce ve středu, kdy hostíme lídra tabulky z Valašského Meziříčí.

37. kolo, sobota 13. 2. 2010

SHK Hodonín

8:1 (3:1, 1:0, 4:0)

Branky a nahrávky: 5. Hollý (Komárek, Špok), 7. Hollý (Kuba, Špok), 18. Klimeš (Komárek, Špok), 29. Salajka (Vaškovič, Jurásek), 42. Hoza (Kubica, Sajdl), 51. Jurásek (Vaškovič), 52. Sajdl (Hoza, Kubica), 52. Kuba (Hollý, Komárek) - 14. Suchánek (Mlýnek, Tůma). Rozhodčí: Volf - Klein, Mlčoch. Vyloučení: 7:6. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 1525. Střely na branku: 37:23. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 8:1.

Tuček (Šrámek) - Šimeček, Salajka, Pokorný, Podešva, Klimeš, Komárek - Peš, Jurásek, Vrba - Kubica, Hoza, Vaškovič - Špok, Hollý, Kuba - Sajdl..

Trenčan (52. Iláš) - Vitásek, Měkýš, Žídek, Tichý, Koloničný, Kukol, Seidler, Měch, Polok, Tůma, Pavelek, Mlýnek, Černý, Grofek, Suchánek, Chalupa, Verlič, Kovalovský.

Hosté vstoupili do zápasu poměrně aktivně a hned od začátku zaměstnávali Tučka. První vážnější akce domácích skončila gólem, Hollý se protáhl přes obranu hostů až před Trenčana, kterého překonal přesnou střelou k tyči - 1:0. A o dvě minuty později to bylo už o dvě branky. Ve skrumáži před Trenčanem si puk našel znovu Martin Hollý a dotlačil jej do sítě - 2:0. Hodonín se i nadále dral do útoku a Opava pouze bránila. Ve 14. minutě ale hosté snížili. Odražený kotouč po střele Mlýnka dorazil do branky Suchánek - 2:1. Následovala přesilovka pro domácí, na trestnou si jel odpočinout Koloničný. Domácí však početní výhodu nezužitkovali. O chvíli později na trestnou zamířil domácí Pokorný. Za stavu hráčů 4 na každé straně vstřelili Drtiči třetí branku, o kterou se postaral Klimeš 3:1. První třetinu tak vyhráli domácí 3:1.

Ve 23. minutě na trestnou zamířil Klimeš, ale opavským přesilovka vůbec nevyšla. To v plném počtu hráčů to bylo lepší, Tuček musel řešit několik nepříjemných závarů ve svém brankovišti, vždy úspěšně. Nenudil se ani Trenčan, měl co dělat se střelou Petra Peše. Ve 29. minutě Drtiči zvýšili náskok. Vaškovič našel na modré čáře Salajku, který svou střelou vymetl pavouky v šibenici Trenčanovy branky - 4:1. V těchto fázích zápasu převaha Hodonína ještě zesílila, opavský gólman se musel mít neustále na pozoru. Pohodu Hodonínu nepokazilo ani vyloučení Komárka chvíli před koncem druhé třetiny. Po druhé třetině domácí vedli 4:1.

Chvíli po začátku třetí části dal Drtičům definitivní klid svou trefou Michal Hoza - 5:1. Opavě se chvíli poté naskytla zkrácená dvojnásobná přesilovka, ale Tuček chytal velice spolehlivě. V rozmezí 51.-52. minuty Opava třikrát inkasovala. Rychle po sobě se trefili Jurásek, Sajdl a Kuba - 8:1. Na to trenér zareagoval vystřídáním brankářů, Trenčana nahradil David Iláš. Poté se už utkání spíše dohrávalo. Drtiči nakonec zvítězili vysoko 8:1.