Slezan na Jičín nenašel recept ani na čtvrtý pokus a Ďáblové proměňují první mečbol

• úterý 22. března 2022

Opavským hokejistům končí sezona. Slezan nedokázal porazit Nový Jičín ani na čtvrtý pokus a finálová série tak z pohledu Opavy končí 0:4. Ve čtvrtém duelu přitom Opava vedla 2:0 a 4:3, jenže ve třetí třetině přišel obrat. Ďáblové dali tři góly a zvítězili z jejich pohledu 6:4.

F4, úterý 22. 3. 2022

4:6 (2:2, 2:1, 0:3)

Branky a nahrávky: 8. Wolf (Rousek, Šindelář), 9. Rousek (Malina, Šindelář), 26. Zouhar (Malina), 30. Vašenka (Beránek, Kunc) – 15. Gebauer (Flok, Sluštík), 19. Gebauer (Sluštík), 24. Kafka (Kořenek, Tomeček), 45. Květoň (Káňa, Váňa), 56. Franek (Zdeněk, Lehečka), 59. Káňa. Vyloučení: 2:5, využití: 1:0. Rozhodčí: Šutara, Rapák – Bezděk, Veselý. Diváci: 1020.

Piták (Baldik) – Kocián, Zelenka, Kunc, Thiel, Zapletal, Vojtovič, Zouhar, Šindelář (C) – Krupa, Kadula, Damašek, Peterka, Horný, Štindl, Beránek, Rousek, Wolf (A), Římský, Malina (A), Vašenka. Trenér: Aleš Tomášek.

Šimonů (Galuška) – Tomeček, Hruška, Foltýn, Kuboš, Váňa, Kožený, Andrýsek – Káňa, Maliník, Konečný, Gebauer, Kafka, Lehečka (C), Zdeněk, Sluštík, Flok, Štefka, Franek, Květoň, Kořenek. Trenér: Kamil Gebauer.

Čtvrté dějství letošního finále přineslo zajímavé dění už od prvních minut. Na domácím Slezanu bylo znát, že se s koncem sezony rozhodně smířit nehodlá. Svěřenci kouče Aleše Tomáška se od prvních minut hnali do útoku, ale šance Rouska ještě zůstala nevyslyšena. V osmé minutě už se Opavští radovali, od Petra Wolfa se kotouč dostal vzduchem až za záda bezmocného Šimonů. Neuběhly ani dvě minuty a hosté inkasovali podruhé. V početní výhodě nechytatelně tečoval ránu od modré Tomáš Rousek a bylo to 2:0.

Jenže poté hosté převzali otěže první třetiny a horko pro změnu začínalo být Dominiku Pitákovi. Opava ještě přečkala nahození Foltýna, které skončilo na tyči. V čase 14:41 už to ale bylo jen o gól. Flok zachytil kotouč v opavské třetině, našel volného Robina Gebauera a Piták se nestačil přesunout. Vyrovnání bohužel přišlo záhy po hodně kontroverzním momentu. Opavský zadák vyvážel kotouč z vlastní třetiny a v mezikruží byl podražen, těžko říct, zda k tomu došlo holí soupeře. Každopádně pak kotouč do sítě dotlačil znovu Robin Gebauer a do kabin se tak šlo za vyrovnaného stavu.

Nuda rozhodně nebyla ani během druhého dějství. Po dvou minutách si tlak vytvořila třetí opavská formace, což vyústilo ve střely Štindla a následně Krupy. Jenže poté přišla pro celý opavský zimák studená sprcha. Kořenek se uvolnil za opavskou brankou, našel volného Dominika Kafku, ten Pitáka přelstil přízemní střelou a bylo to 2:3. Radost Novojičínských ale trvala jen dvě minuty. Poté totiž mezi kruhy dostal nabito Adam Zouhar a po jeho ráně z první bylo vyrovnáno. Následně mohl hostům vrátit vedení Flok, opavský brankář ale vyrazil jeho pokus nad. A tak si Slezan vzal vedení zpět. Adam Beránek nahodil kotouč, před Šimonů tečoval přímo mezi betony Jan Vašenka - 4:3. O další vyrovnání se mohl postarat Franek, ale zastavila ho tyč. Druhá třetina měla strhující tempo, gólů mohlo padnout i více.

V poslední části hry se hosté dočkali vyrovnání na 4:4 po čtyřech minutách. Při hře tři na tři ujel opavské obraně zkušený David Květoň, který si poradil i s Dominikem Pitákem. Zanedlouho mohl vedení Slezanu vrátit Malina, ale z první těsně minul. Na druhé straně mohl udeřit i jeho skoro jmenovec z tábora soupeře Maliník, ve středním pásmu mu ale kotouč utekl a tak se nájezd nekonal. V posledních deseti minutách Jičín Opavu zmáčkl a Slezan tlak neustál. Čtyři a půl minuty před koncem rozhodl znovu z úniku Tomáš Franek. Slezané ještě hledali odpověď v šesti, ta ale nepřišla. Naopak na konečných 4:6 upravil <{>Tomáš Káňa do prázdné branky.

Aleš Tomášek (trenér Opavy):"Dnes se mi příliš nechce hodnotit zápas, protože jsou důležitější věci. Musím za celou sezonu poděkovat jak hráčům, tak fanouškům a samozřejmě i svému realizačnímu týmu a vedení. Všichni odvedli kus práce, myslím si, že se sezona vydařila. Dnes jsme vedli, ale udělali jsme nějaké chyby, které jsou z pohledu vedoucího týmu zbytečné. Jičín má dostatečně zkušený tým na to, aby takové věci trestal. Proto bych soupeři také chtěl pogratulovat k vítězství ve finále."