Slezan na Vsetín nestačil, jediný opavský gól dal Barinka

• čtvrtek 29. srpna 2013

Opavští hokejisté si na ledě Vsetína připsali teprve druhou porážku v letní přípravném období na nadcházející sezonu. Svěřenci Karla Suchánka a Josefa Doboše po první bezbrankové třetině ve druhém dějství dvakrát inkasovali a ani přes zlepšenou hru v závěrečné tercii se jim vývoj zápasu obrátit nepodařilo a na Valašsku padli v poměru 1:3. O jediný zásah Slezanu se postarala nová posila Peter Barinka.

přát., čtvrtek 29. 8. 2013

VHK ROBE Vsetín

3:1 (0:0, 2:0, 1:1)

Branky a nahrávky: 26. Podešva (Kubo), 29. Ambruz (Mikšovský, Vaněk), 45. Mikšovský (Farda) – 54. Barinka (Galvas). Rozhodčí: Dobeš – Laczko, Smilek. Průběh utkání: 3:0, 3:1.

Kohn – Fanda, Vrba F., Žák, Ju. Tichý, Vodák, Okuliar, Hradil, Tesařík – Mikšovský, Vaněk, Ambruz, Kajaba, Podešva, Kubo, D. Vítek, Janeba, Daněk, Brezáni, Štrbík, Báchor.

Šafránek – Kysela, Vrábel, Navrátil, Galvas, Bednárek, Mosler - Měch, Barinka, J. Vítek, Vlašánek, Pavelek, Wolf, Černý, Baďura, Svoboda, Chalupa.

Hned úvod čtvrtečního přátelského utkání Vsetína s Opavou donutil hráče k pozornosti. Nejprve to byl hostující Svoboda, který snadno projel mezi dvěma bránícími hráči Vsetína, Kohnovu branku ale přestřelil. Poté se Valaši krátce po sobě dopustili hned tří faulů a Slezanu tím umožnili vyzkoušet si nadvakrát přesilovku 5:3. Hosté si připravili několik střeleckých příležitostí, Kohn byl ale pozorný. Cirka od 7. minuty se situace na ledě obrátila a diváci mohli porovnat přesilovkové formace obou týmů.

Respektive mohli by, kdyby se Vsetínu podařilo udržet se během dvouminutové přesilovky v pásmu déle než 20 vteřin. Plno drobných chyb a nepřesných přihrávek jim to však neumožnilo. Nejpohlednější akce v podání Valachů na sebe nechala čekat do 13. minuty, kdy puk proputoval postupně celou formací, až se dostal k Daňkovi před bránu – ten však touš napálil přímo do hrudě Šafránka. Zbytek první části nepřinesl nic zajímavého a do kabin tak hráči odcházeli za bezbrankového stavu.

Druhá dvacetiminutovka začala obdobně jako ta první – totiž přesilovkami obou týmů. První se jí ujal Slezan, za který to na Kohna v bráně zkoušel pouze agilní Galvas od modré. Byl však stejně neúspěšný jako Mikšovský v přesilovce Vsetína, který se snažil propasírovat puk mezi gólmanovy betony. Branka Vsetína však přišla vzápětí – ve 26. minutě nejprve trefil tyč Kajaba, aby následně Šafránka propálil nad vyrážečku Jan Podešva (1:0). A o dvě minuty později se skóre měnilo podruhé, když Mikšovský posunul kotouč šikovně na Ambruze a ten z hranice brankoviště zvýšil bekhendem na 2:0.

Ani druhá polovina této části nezůstala bez vyloučených, což Opavským přineslo dvě atraktivní šance. Ve 30. minutě nejprve ujel po levém křídle ve vlastním oslabení Jakub Vítek a tvrdou střelou napálil tyč Kohnovy svatyně, aby na jeho smůlu navázal o pár minut později Černý, který orazítkoval tutéž tyčku. V závěru třetiny se ještě pohlednou kličkovanou předvedl Báchor, zvýšit vsetínský náskok však nedokázal. Druhou třetinu tak domácí vyhráli 2:0 a čekalo se, co přinese část závěrečná.

Hned v úvodu přinesla únik vsetínského Vítka, ten byl však při střele faulován a nezamířil proto přesně. Možná rozhodující chvíle zápasu přišly v minutě 45. Nejprve se ocitl zcela sám před Kohnem Černý, domácího brankáře ale v 100% šanci nepokořil a hned z protiútoku hosté potřetí inkasovali. Farda narýsoval krásnou kolmici do jízdy Adamu Mikšovskému a ten překonal Šafránka forhendovou kličkou. Další minuty přinesly zvýšenou aktivitu hostů a z ní plynoucí přesilové hry, Opavanům se však dlouho nedařilo Kohna překonat.

Až v čase 53:17 se Slezané přece jenom dočkali. Brankář Kohn napoprvé dokázal Barinkovu střelu vyrazit, proti dorážce téhož hráče byl však krátký. Zbylé minuty zápasu již ale Vsetínští poměrně s přehledem kontrolovali a nepouštěli hosty do výraznějších šancí. Jediná výjimka přišla 3 sekundy před závěrečnou sirénou, kdy po faulu na pronikajícího opavského hráče, nařídil rozhodčí trestné střílení. To ale Vlašánek nevyužil, Kohn si totiž na jeho kličku bravurně počíhal. Po 60 minutách tak Valaši oslavili třetí domácí výhru v přípravě, díky lepší koncovce zdolali Opavu 3:1.

Juraj Jakubík (Vsetín): Dle výsledku zápas hodnotím kladně. Vstup do zápasu se nám nepovedl. Už víckrát se nám stalo, že jsme byli několikrát po sobě vylučováni. Někdy se nám to určitě nevyplatí. Podařilo se nám ubránit oslabení ve třech a poté jsme pracně dokázali hru otáčet, až jsme byli lepším mužstvem na hřišti. Myslím si, že jsme zaslouženě vyhráli.

Karel Suchánek (Opava): Myslím si, že s naší předvedenou hrou nemůžeme být spokojeni. Není se čemu divit, protože pět hráčů z naší základní sestavy, kteří budou určitě pravidelně hrát a patří do toho týmu, dnes nehráli. Bylo to vidět. Naši mladí hráči mě trochu zaskočili. O místo v sestavě se bojuje trochu jinak. Jde hlavně v začátku sezóny o tu bojovnost, která nám hlavně v úvodu utkání chyběla.