Slezan na jihu Moravy dotahoval marně, podlehl Hodonínu

• středa 06. února 2019
  • Redakce

Opavští hokejisté rozehráli duel na ledě Hodonína slibně, když je po necelých čtyřech minutách poslal do vedení Peterka. Pak ovšem začal úřadovat domácí favorit a pěti góly otočil skóre. Slezané v závěru už jen kosmeticky zmírnili svou porážku v poměru 3:5.

37. kolo, středa 6. 2. 2019

SHK Hodonín

5:3 (1:1, 3:0, 1:2)

Branky a nahrávky: 6. Finsterle (Jurča), 29. Charvát (Dresler, Finsterle), 36. Franek (Matějka), 37. Ševčík (Matějka, Matula), 50. Franek (Jurča) – 4. Peterka (Malina), 51. Hendrych, 52. Malina (Jaroš). Rozhodčí: Slavka – Maloušek, Hübl. Vyloučení: 4:5, navíc Charvát (Hodonín) 10 minut. Využití: 2:0. Diváci: 886. Průběh utkání: 0:1, 5:1, 5:3.

Kubáň – Dresler, Šaršok, Fišera, Kobylík, Mikéska, Ševčík, Miklík – Charvát, Hložánek, Matějka, Leška, Finsterle, Škutchan, Benýšek, Franek, Matula, Jurča.

Wanecki (31. Daňa) – Fědor, Zouhar, Šindelář, Chujac, Štindl, Kocián, Vilinskij – Jaroš, Herman, Jánošík, Zelenkov, Bjurkland, Spratek, Wolf, Hartmann, Peterka, Černý, Malina, Hendrych.

Opavští začali parádně. Neuběhly ani čtyři minuty, Peterka svou trefou po nahrávce Maliny otevřel skóre a Slezan vedl. Náskok však Janečkově partě dlouho nevydržel. Hned vzápětí se totiž prosadil domácí Finsterle a začínalo se od nuly.

V čase 28:15 hodonínský favorit otočil skóre, když přesilovku po faulu Zelenkova proměnil Charvát. Třetí gól Drtičů zařídil Franek a krátce nato domácí udeřili v další početní výhodě, kterou zužitkoval Ševčík a Hodonín rázem držel tříbrankové vedení – 4:1.

Domácí kontrovali náskok, který pak svou druhou trefou v utkání ještě navýšil Franek. Slezanům jde ke cti, že zápas nezabalili. Naopak v rozmezí 78 sekund skórovali Hendrych s Malinou a vrátili Opavu do hry. Kontaktní branku však Slezan nepřidal a prohrál ve čtvrtém utkání za sebou.

Další duel ho čeká v sobotu 9. února od 17 hodin, kdy doma hostí Moravské Budějovice.

Martin Janeček (trenér HC Slezan Opava): „Zápas nám prohrál výkon ve druhé třetině, kdy jsme upustili od dobré hry v první části. Přišly i dva zbytečné fauly, což tým jakým je Hodonín, nekompromisně trestá. Inkasovali jsme sice góly na 1:5, ale kluci nesložili zbraně a bojovali až do konce. V průběhu utkání byl kvůli zranění Vadima Vilinského do naší sestavy zařazen další junior Martin Kocián. Společně s Adamem Zouharem a Janem Fědorem nám ukazují, že v budoucnu bude v Opavě na čem stavět. Jim i ostatním klukům patří i přes prohru pochvala.“