Slezan na ledě Vsetína neskóroval a prohrál o čtyři branky

Zápas14.2.2014 | Redakce
Hokejisté opavského Slezanu zajížděli na vsetínský Lapač s cílem bodovat a potvrdit si s konečnou platností třetí příčku tabulky. Realita byla bohužel jiná a Opava na Valašsku prohrála rozdílem čtyř branek. Slezanům uškodilo mnoho vyloučení a hlavně nepřesnost v zakončení, když vsetínského brankáře Plška ani jednou nepřekonali.
42.kolo, pátek 14.2.2014
4:0(2:0, 1:0, 1:0)
Branky a nahrávky: 8. Ambruz (L. Vrba, Hurtík), 16. Podešva (Mikšovský), 34. Zúbek (Ambruz, Hurtík), 59. Mikšovský (L. Vrba, Hruška). Rozhodčí: Held – Novotný, Šimčík. Vyloučení: 7:10. Využití: 1:0. Diváci: 1044. Průběh utkání: 4:0.
VHK ROBE Vsetín: Plšek – Hurtík, L. Vrba, Žák, Báchor, Jur. Tichý, Farda – Kajaba, Vaněk, Ambruz, Hruška, Ševčík, Mikšovský, Kubo, Zúbek, D. Vítek, Tesařík, Podešva, Kývala
HC Slezan Opava: Šafránek – Kysela, Galvas, Kukol, Jos. Tichý, Mosler, Vrabel – Černý, Měch, Wolf – Svoboda, Polok, J. Vítek – Kocián, Chalupa, Herman – Baďura, Vlašánek.

Komentář k zápasu

Již první minuty utkání Vsetína s Opavou naznačily, že ani tentokrát se diváci v souboji těchto dvou celků příliš atraktivní podívanou neužijí. Opatrný úvod narušila až série faulů hostujících hráčů, z nichž rezultovaly dvě domácí přesilovky pět na tři. První z nich ještě branku nepřinesla, dělovky Hurtíka totiž razítkovaly pouze zadní mantinel, ve druhé už se ale domácí dočkali. Lukáš Vrba od modré nahodil puk na bránu a Martin Ambruz jej šikovně tečoval mimo dosah brankáře Šafránka.

Ve třinácté minutě si krátkou dvojnásobnou přesilovku vyzkoušeli i hosté. Největší šanci si v ní vypracoval Svoboda. Ten tváří v tvář Plškovi udělal úspěšnou kličku, jeho zakončení z úhlu ale domácí muž s maskou lapil. Ledva byli domácí kompletní, udeřili podruhé. Mikšovský v krásné akci obkroužil celé kluziště, nalákal na sebe tři soupeřovy hráče a poté poslal puk přesně tam, kam mu najíždějící Jan Podešva ukázal. Vsetínský štírek pak s trochou štěstí uklidil puk bekhendem mezi Šafránkovy betony a domácí vedli 2:0. V závěru třetiny mohl snížit Polok, jeho dělovka z mezikruží ale Plškovu branku těsně minula. V kabině tak hosté měli o čem přemýšlet.

První výraznější vzrušení druhé periody přinesla až minuta sedmadvacátá. Opavané nalezli jednu z mála skulinek v precizně pracující domácí defenzívě, přečíslení dva na jednoho ale zakončil agilní Wolf jen do Plškovy hrudě. Hned poté si Slezané zahráli přesilovku, paradoxně v ní ovšem byli nebezpečnější Valaši. Hruška našel před brankou najetého Kubo a ten jen těsně neusměrnil puk mimo mezi tři tyče. Poté hosté zcela zapomněli na Tesaříka, vracejícího se z trestné lavice. Zkušený domácí forvard dostal přesný pas do jízdy, Šafránkovi udělal pohlednou kličku, odkrytou bránu ale bekhendem přestřelil. Těsně po polovině utkání se hosté už skoro radovali, Chalupovu dorážku do odkryté brány ale zázračně vytěsnil Plšek hokejkou nataženou za jeho zády.

Jedinou branku prostřední periody tak přinesla až minuta třicátá čtvrtá. František Zúbek si ve středním pásmu narazil puk se spoluhráčem, prořítil se mezi dvojicí opavských beků a zakončením mezi betony zaskočil Šafránka. Vedení 3:0 dodalo domácím potřebný klid a ti definitivně chopili otěže zápasu do svých rukou. V závěru třetiny navíc mohl zvýšit Kajaba, Ambruzovu přihrávku ale zakončil nepřesně. Do šaten přesto odcházeli Valaši spokojeni.

Třetí třetina se odehrála plně pod taktovkou VHK. Hosté se sice snažili o zdramatizování zápasu, do šancí se ale takřka nedostávali. Ve čtyřicáté šesté minutě se sice do ojedinělé příležitosti dostal Chalupa, jeho zakončení ale vykopl výborně chytající Plšek betonem. O čtyři minuty později pak poznal i Josef Tichý, že Slezanům dnes není dáno vstřelit branku. Jeho několikrát tečovaná střela se totiž opřela o břevno a zapadla do síťky, k hostující smůle ovšem seshora.

V třiapadesáté minutě mohl ještě zvýšit domácí vedení Podešva, který si vyměnil puk s Tesaříkem, zakončení do prázdné brány ale skvělým zákrokem zastavil Šafránek. Sto sekund před závěrečnou sirénou ovšem hostující gólman přeci jen ještě jednou inkasoval. Neudržel totiž střelu Lukáše Vrby a důrazný Adam Mikšovský doklepl puk do sítě. Vsetín tak po kvalitním výkonu porazil Opavu 4:0 a přiblížil se svému dnešnímu soupeři na rozdíl čtyř bodů.

Ohlasy trenérů

Jiří Weintritt (trenér Vsetína): „Dnešní utkání mělo z obou stran opatrný úvod. Podařilo se nám dát první gól a začali jsme si víc věřit. Za rozhodující faktor utkání považuji to, že jsme za stavu 2:0 a později 3:0 hráli precizně do obrany. Soupeře jsme tak ve druhé polovině utkáni pustili jen do minima šancí.“

Karel Suchánek (trenér Opavy): „Dnes jsme nezvládli začátek utkání a domácí získali díky přesilovkám tlak. Myslím si, že před druhým gólem tam byla sekera a zlomená hokejka a tato obdržená branka byla asi zlomovým momentem utkání. Šancí jsme měli hodně, stáli jsme i před prázdnou brankou, nevyužili jsme je a to rozhodlo o osudu zápasu. Domácí hráli s nasazením a utkání bylo velmi pěkné z obou dvou stran.“


Aktuálně na webu