Slezan na nájezdy porazil Olomouc

• sobota 27. února 2010
  • Matouš Pepřík

Junioři sehráli velmi vyrovnaný zápas s Olomoucí. V zápase mnoho branek k vidění nebylo, zato se diváci dočkali dvou trestných střílení. Základní hrací doba vítěze neurčila, prodloužení také ne, až v samostatných nájezdech určil jako lepší tým Slezan, Robin Slanina.

44. kolo, sobota 27. 2. 2010

2:1sn (0:0, 1:1, 0:0 - 0:0)

HC Olomouc

Branky a nahrávky: 30. Vítek (Džemla), 66. Slanina - 35. Mareček Vyloučení: . 8:10 Využití: 0:0 V oslabení: 0:0 Diváci: 50 Střely na branku: . Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1

Machovský - Faksa, Dufek, Rýpar, Mosler, Kukla, Dohnal, Trčka, Vaněk, Vlašánek, Mikuda, Herman, Novák, Vítek, Seidler, Baďura, Verlič, Džemla, Slanina, Wittek

Vrzala (40. Motáň) - Pezda, Trojan, Finkes, Kunce, Lyzák, Axman, Škůrek, Spurný, Heža, Zona, Dopita, Dostál, Lehečka, Králík, Mareček, Ogrizek

Junioři se utkali na domácím ledě s týmem Olomouce. Jako první se do šance dostali domácí. Vlašánkovu střelu z mezikruží vyrazil hostující gólman Vrzala přímo před sebe, kde už čekal připravený Wittek, ale nestihl dorážet. O chvíli později zahrozili také hosté. Heža vyslal na Machovského tvrdou ránu z mezikruží, ale puk skončil těsně vedle tyče. V závěru třetiny se ještě ukázal Dohnal, jeho střela od modré ale skončila na betonech Vrzaly.

V prostředním dějství se nejdříve snažil prosadit Dufek, ale jeho tvrdá rána skončila v lapačce gólmana hostí. Ani trestné střílení, které přišlo o chvíli později kvůli Pezdovu podražení, nedostalo Slezan do vedení. K puku se postavil Vlašánek, ale bekendový blafák se mu vůbec nepovedl, puk skončil mimo branku. Následující akce domácích však již přinesla ovoce. Džemla nahodil puk před branku hostí a tam jej do sítě sklepl Jakub Vítek. Odpověď Olomouce však přišla již za pět minut a to v podobě trestného střílení za sekání Rýpara, které proměnil Ondřej Mareček. Počkal si a když se Machovský položil na led, umístil puk pod horní víko branky. Pak přišla opět velká šance Opavy. Herman stál sám před svatyní hostí, ale selhal, protože zvedl puk příliš a přestřelil branku. Vteřinu před koncem druhé třetiny měl šanci dostat Olomouc do vedení Trojan, ale trefil pouze brankovou konstrukci.

V poslední třetině měl největší příležitost skórovat Kunce, který sám prošel přes obranu Slezanu, ale Machovský perfektně zlikvidoval jeho střelu z bezprostřední blízkosti. Závěr základní hrací doby dohrával Slezan ve čtyřech, Machovský několikrát podržel svůj tým dobrými zákroky. Olomouc si několik vteřin před koncem utkání vzala oddechový čas, ale ani potom nedokázala strhnout vítězství na svou stranu.

V prodloužení se znovu blýskl Trojan, jeho střela však podobně jako ve druhém dějství jen označkovala tyč opavské svatyně. Následovalo vyloučení Králíka a tudíž velká šance pro Slezan vstřelit branku. Dohnal však střelou od modré trefil pouze betony Motáně. Na řadu musely přijít samostatné nájezdy, ve kterých bekendovým blafákem rozhodl o výhře Slezanu Robin Slanina.