Slezan na úvod přípravy padl v Kopřivnici

• úterý 17. srpna 2021

Hokejisté Slezanu své první přípravné utkání výsledkově nezvládli. Na ledě Kopřivnice se představili v hodně mladé sestavě a bylo to znát. Domácí byli o něco lepším celkem a připisují si výhru 3:0. O reparát se Opavští mohou pokusit už ve středu, kdy doma od osmnácti hodin hrají s juniorkou Havířova.

příp., úterý 17. 8. 2021

HC TATRA Kopřivnice

3:0 (1:0, 0:0, 2:0)

Branky a nahrávky: 4. Marek (Pokorný), 44. Kofroň (J.Mach), 59. Suchý (Slavík, Pěnčík).

Šindelka (Kučera) – Slavík, Štěpánek, Bail, Krzak, Fojtík T., Marek – Pokorný, Pěnčík, Fojtík F., Žemba, Mach J., Mach M., Häring, Urban, Suchý, Indrst, Kofroň

Baldík (Piták) – Šindelář, Kocián, Prokop, Kunc, Ficek, Thiel – Věntus, Krupa, Malina, Rousek, Seidler, Beránek, Damášek, Horný, Štindl, Římský, Buršík, Kadula

Úvod utkání se vyvedl lépe domácí Kopřivnici, která byla v prvních minutách o něco aktivnějším celkem. A svěřenci trenéra Jaroslava Kofroně byli za svou snaživost brzy odměnění. Už ve čtvrté minutě se totiž do puku po přihrávce Pokorného opřel Marek a jeho rána vymetla levý horní růžek Baldikovy branky. Poté si vytvořili několik šancí i Slezané, k dispozici měli v první třetině i přesilovku, vyrovnat se jim ale nepodařilo.

Blízko ke srovnání stavu měla Opava ve druhé periodě. Slezan nejprve přečkal přesilovku domácích, načež byly k vidění šance na obou stranách. Tu nejvýraznější pak měl opavský snajpr Tomáš Rousek. Ten byl blízko k trefě do černého v 38. minutě, jeho rána ale skončila na tyči. Vzápětí naopak mohl přidat druhou branku domácích Adam Kofroň, proti byl ale v brance hostů Baldik, který vytáhl pohotový zákrok vyrážečkou.

V závěrečné části hry se Opavští chtěli hnát za vyrovnáním. Jenže jejich plán dostal výraznou trhlinu už v čase 43:46. Jakub Mach našel dobrou přihrávkou Kofroně a opavský brankář byl bezmocný – 2:0. Domácí pak ještě měli k dispozici početní výhodu, tu ale nezužitkovali. I tak se ovšem kýžené třetí branky dočkali. Necelé dvě minuty před koncem se v závaru před opavským brankovištěm nejlépe zorientoval Suchý, který stanovil konečnou podobu skóre na 3:0. Opavští tak své první přípravné utkání nezvládli, šanci na reparát ale mají už ve středu, kdy doma od osmnácti hodin hostí juniorku havířovského AZetu.

Aleš Tomášek (trenér Opavy): "Měli jsme takovou okleštěnou sestavu, hrálo hodně juniorů, které chceme vyzkoušet. Už zítra máme další zápas, takže uvidíme, jak na tom jsme fyzicky. Co se týče dnešního zápasu, pár šancí jsme měli, ale Kopřivnice asi byla o ty dva, tři góly lepší, i když jsme si dvě branky dali de facto sami po vlastních chybách. Za nás podal v brance výborný výkon Honza Baldik v brance. Sestava v zápasu s Havířovem bude hodně podobná té dnešní."