Slezan nadělil Karlu Suchánkovi vítězství nad Břeclaví

• středa 20. října 2010
  • Matouš Pepřík, Jan Šimek

Slezan se dnes na domácím ledě střetl se břeclavskými Lvy. Přestože byli od začátku utkání domácí aktivnější, branky se dlouho nemohli dočkat. Střelecké trápení prolomil až v polovině zápasu Ivo Kocián, který má díky svým dvěma trefám hlavní podíl na dnešním výsledku. Druhým gratulantem byl Zdeněk Pavelek, i ten svou brankou jistě potěšil trenéra opavského celku Karla Suchánka, který od svých svěřenců dostal ke dnešním narozeninám krásný dárek v podobě vítezství na Břeclaví 3:1.

12. kolo, středa 20. 10. 2010

3:1 (0:0, 1:0, 2:1)

HC Břeclav

Branky a nahrávky: 39. Kocián (Pavelek), 47. Kocián (Pavelek, Polok), 50. Pavelek (Kocián, Tůma) - 56. Fiedler (Barták, Paško) Rozhodčí: Volf - Novotný, Šimčík. Vyloučení: 4:5. Využití: 0:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 250. Průběh utkání: 3:0, 3:1

Iláš - Kukol, Tichý, Kysela, Tůma, Vrabel, Schreier, Grofek, Měch, Černý, Kocián, Polok, Pavelek, Herman, Mlýnek, Chalupa

Žurek - Dora, Rajnoha, Vozdecký, Svoboda, Zapletal, Škáiík, Sedláček, Hrůza, Paško, Čikl, Klimovič, Grmela, Barták, Fiedler, Novák E., Bolfík, Süsser, Kuriál

Utkání vyplnilo do puntíku předzápasové prognózy. Favorizovaný Slezan porazil celkem v poklidu hostující Břeclav. Skóre tomu sice příliš nenapovídá, ale byla to právě Opava, která kontrolovala celý zápas a především zásluhou dvojice Kocián, Pavelek si na své konto připsala další tři body.

Slezan se do Břeclavi pustil pěkně od podlahy. Už v 6. minutě se totiž v první gólové šanci ocitl Polok, jenž si to pelášil sám na hostujícího gólmana. Ten však úprk opavského forvarda zpacifikoval svým levým betonem, a bylo po šanci. Opavští hokejisté stále diktovali tempo zápasu, v dobrých střeleckých pozicích se objevili i Kukol s Vrabelem, ani jeden z nich však nezamířil do černého. Poté nevyužil další slibnou šanci Herman, a tak se osmělila i Břeclav. Jmenovitě to byl Novák, jenže nedokázal usměrnit puk za záda Iláše, který se stihnul bleskově přesunout k pravé tyčce. První třetina tak skončila bez branek.

Druhé dějství přineslo prakticky stejný průběh jako první dvacetiminutovka. Opavští ovládali dění na ledě, ale gólu se dlouho nemohli dočkat. Hosté sice brzy dostali výhodu přesilové hry, po jejím konci však opět hrozili především domácí. Dobrou střelou se prezentoval Grofek, puk se ale obtiskl pouze do vyrážečky břeclavského strážce svatyně. Od modré pak velice tvrdě vypálil Tichý, byl to však jen další fragment do mozaiky úspěšných zákroků brankáře hostů.

Zhruba v polovině střetnutí si na hrázi jménem Žurek znovu vylámal zuby Polok. Ten sice mohl kotouč doklepnout do poloprázdné branky, nebyl by to však Žurek, kdyby puk nedokázal bruslí vykopnout z brankové čáry. Ve 35. minutě už opavský tým zvedal ruce nad hlavu, po velké skrumáži před hostující svatyní se jim podařilo došťourat puk za záda Žurka, bohužel tak docílili až po odpískání, a branka tak platit nemohla. Opavští se dočkali až minutu před koncem druhé fáze. Ve vlastním oslabení totiž obdržel precizní přihrávku kapitána Pavelka domácí štírek Kocián, jenž dokázal po samostatném úniku napodruhé poslat kotouč pod levý beton Žurka, a otevřel tak skóre dnešní bitvy.

V poslední tercii o svém vítězství Slezan definitivně rozhodl díky dvě brankám. Těm však nejprve předcházelo několik menších šarvátek, které se strhli v hostujícím obranném pásmu po několika závarech před jejich brankovou konstrukcí. Později si několik zákroků připsal i domácí Iláš. Hodně jej vylekala hlavně střela Bartáka, protože se mu po ní puk zapadl někde do výstroje, a nikdo nemohl tušit, kdy a kde neposedná černá hmota vypadne.

Několik momentů nato však domácí borci opět skórovali. Odražený puk se dostal k holi Kociána, jenž se s kotoučem příliš nemazlil a parádně jím vymetl pavučinku v levém horním růžku hostující klece – 2:0. V čase 49:07 se Slezan radoval potřetí. Kocián předložil puk Pavelkovi, a ten jej střelou švihem z mezikruží zametl přesně k levé tyčce branky soupeře. Domácí, vědomi si tříbrankového náskoku lehce polevili a Břeclav se tak dostala do několika šancí. Z těžké pozice střílel hostující obránce Dora, jeho střela udělala v brankovišti Opavy velikou neplechu, ale Iláš si s ní dokázal poradit. Opavský brankář o své čisté konto přišel krátce poté, když se pod jeho tělem prosadil po pohledné kombinaci Břeclavi Fiedler, a postaral se tak o čestný úspěch svého týmu.

Více se toho již neudálo, tudíž si hokejisté Slezanu připisují další důležité vítězství, tentokráte nad Břeclaví, kterou přehráli v poměru 3:1. Hráči Opavy jistě udělali velikou radost trenérovi Suchánkovi, jenž právě dnes slaví své šestapadesátileté narozeniny, a předali mu tak ten nejkrásnější dárek.

Karel Suchánek (HC Slezan Opava): Dneska jsme se snažili hrát zodpovědně, hráli jsme především z obrany, nebyl to sice nejpohlednejší hokej, ale vyplatilo se nám to. V první třetině se nám sice nepodařilo proměnit žádnou šanci, ale od půlky utkání jsme začali střílet branky a nakonec jsme to dotáhli do vítězného konce.

Pavel Nohel (trenér HC Břeclav): Zápas se mi nehodnotí lehce, protože Opava je velmi silný soupeř a my jsme tady dnes jeli s taktikou, že budeme převážně bránit a hrát na brejky. Bohužel se nám to nepodařilo a je to o to horší, že na konci druhé třetiny jsme poprvé inkasovali ve vlastní přesilové hře. Druhý gól padl po individuální chybě a poté už to bylo strašně těžké, jelikož proti tak silnému mančaftu, jakým je Opava, se otáčí výsledek jen velmi těžko. Naším současným největším kamenem úrazu je to, že se nedokážeme prosadit v útoku.