Slezan nasázel Hradišti neuvěřitelných jedenáct branek!

• středa 19. října 2011
  • Filip Lefenda, Michael Kachlíř

/AKTUALIZOVÁNO/ - Když nedávno Slezan zvítězil na půdě Karviné 10:2, asi jen málokdo by čekal, že tento gólový příděl bude pár kol poté překonán. Stalo se. Opava dala Uherskému Hradišti pěkně za vyučenou a veze tři body za vysokou výhru 11:6! Nejvíce bohatá byla hned úvodní perioda, která nabídla nevídaných devět gólů! Střeleckým apetitem oplýval nejvíce Tomáš Grofek, který zaznamenal hattrick. Slezan se tak po prohře Vsetína v Přerově posunul na druhé místo tabulky.

12. kolo, středa 19. 10. 2011

HC Uherské Hradiště

6:11 (3:6, 2:4,1:1)

Branky a nahrávky: 6. Antonovič (Šťastný), 7. Rapant M. (Mikeš, Červenka), 14. Hrabec, 32. Křemeček (Sekerka), 36. Šoula (Rapant J.), 55. Matula (Mikeš, Sakrajda) - 6. Černý (Měch, Grofek), 8. Grofek (Tůma, Kukol), 10. Kocián (Pavelek), 13. Grofek (Tůma, Herman), 16. Kocián (Tichý), 18. Chalupa (Grofek, Tůma), 22. Měch (Tůma), 26. Mlýnek (Šafránek), 28. Grofek (Měch), 39. Pavelek (Kocián), 42. Koschatzký (Mlýnek). Vyloučení: 6:4. Využití: 0:2. Diváci: 150.

Zavadil (21. Kůdela) - Vodák,Krystýnek, Matula, Šťastný, Měšťánek, Hrabec, Sakrajda, Antonovič, Červenka, Rapant M., Rapant J., Mikeš, Šoula, Křemeček, Horehleď, Sekerka

Šafránek (30. Novák) - Bednárek, Kysela, Vrábel, Tichý, Tůma, Kukol, Jurčík - Grofek, Měch, Černý - Kocián, Polok, Pavelek - Chaupa, Mlýnek, Vítek - Herman, Koschatzký, Wolf

Gólovou přestřelku odstartoval Černý při přesilovce. Do konce Krystýnkova trestu zbývalo sedm vteřin. Domácí celek odpověděl po 22 vteřinách, když vyrovnávací gól vstřelil Antonovič. O několik desítek sekund později přidal druhou branku domácích Rapant. Těsný náskok ale Uherskému Hradišti nevydržel dlouho. Opava během necelých šesti minut třemi góly získala dvoubrankový náskok. Domácí sice snížili díky trefě Hrabce. Aktivnější však byli i nadále hosté, kteří do konce první třetiny přidali další dva zásahy. Po první třetině tak platil výsledek 3:6.

Také druhá dvacetiminutovka nabídla řadu gólových situací. Tým Opavy zatížil gólové konto domácích dalšími třemi zásahy. Při osmém gólu Opavy vyslal do brejku Mlýnka brankář Šafránek, jenž si tak připsal asistenci. Po 9. gólu Opavy zkompletoval hattrick Grofek. Hokejisté Uherského Hradiště zkorigovali výsledek dvěma brankami na 5:9. Do konce druhé třetiny ale dokázali hosté výsledek zaokrouhlit díky gólu Pavelky.

Poslední třetinu dohrávaly oba týmy za rozhodnutého stavu pouze z povinnosti. I přesto došlo ke změně výsledku. Na začátku třetí dvacetiminutovky vsítil 11. gól Opavy Koschatzký. V poslední desetiminutovce vstřelil za Hradiště 6. branku Matula. Svěřenci trenéra Sakrajdy tak slezskému týmu podlehli vysoko 6:11.

Petr Sakrajda (HC Uherské Hradiště):
Zápas jako byl ten dnešní jsem zažil poprvé v životě, navíc v soutěži, jakou je 2. liga. V první třetině padlo celkem devět gólů a celkový počet byl sedmnáct branek za zápas. Dnes nefungovaly žádné obrany. Po první třetině jsme vystřídali gólmana Zavadila, kterému ale nemám co vytknout. Z prvních šesti gólů jsme čtyři dostali tak, že tam soupeř nebyl před brankou pokrytý. Kromě dvou vyhraných zápasů děláme neustále stejné chyby, které soupeř trestá. Je jenom na nás, abychom se z toho dostali.

Michal Piskoř (HC Slezan Opava):
Hráče jsem nabádal, aby začali hrát naplno od začátku utkání. Sice jsme prohrávali 1:2, ale hráči pak prokázali sílu v útoku a po pěkných kombinacích jsme dali hodně branek. Od poloviny zápasu jsem vystřídal brankáře Šafránka, aby si odpočinul. Rovněž jsem do hry poslal všechny hráče, které jsme měli k dispozici a zápas jsme dohráli. Na ledě byla znát rozdílná kvalita mužstev. Na můj vkus je konečný výsledek hodně divoký. Nelíbí se mi našich šest inkasovaných branek. Vzhledem k vysokému náskoku, který jsme měli, ale bylo těžké donutit hráče bránit.