Slezan nasázel Porubě pět branek a připsal si další tři body!

• středa 16. září 2015
  • Filip Lefenda, Lukáš Jasoněk

Opavský Slezan zažívá vydařený vstup do nové druholigové sezóny. Svěřenci trenérů Suchánka a Musiala navázali na sobotní vítězství v Karviné a porazili doma ambiciózní Porubu 5:3. O výhře domácích rozhodla prostřední dvacetiminutovka, ve které Opava vsítila hned čtyři branky. Poruba se probudila až v závěru, na víc než kosmetickou úpravu skóre už se ale nezmohla.

2. kolo, středa 16. 9. 2015

5:3 (0:0, 4:0, 1:3)

HC RT TORAX Poruba

Branky a nahrávky: 22. Vítek (Polok, Tichý), 29. Chalupa (Wolf), 35. Wolf (Tichý), 39. Baďura (Vítek, Chalupa), 49. Vítek (Galvas, Herman) – 50. Peslar (Ballner, Zachar), 57. Zachar (Chaloupka, Peslar), 58. Zachar (Chaloupka, Ballner) Rozhodčí: Kašík – Novotný, Šimčík. Vyloučení: 5:6. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 753. Průběh utkání: 5:0, 5:3.

Šafránek – Kysela, Vrabel, Černý T., Galvas, Tichý, Tuma, Mosler – Svoboda, Selingr, Vítek – Wolf, Polok, Baďura – Kocián, Chalupa, Herman – Rousek, Černý L., Borunský

Kubáň (48. Šrámek) – Slavík, Peslar, Buček, Ovšák, Vajda, Puškár, Šindelář, Malý, Kilnar, Chaloupka, Sedlář, Vrána, Vaněk, Szajter, Gelnar, Sysala, Ballner, Seidler, Stejskal, Zachar. Trenér: Tomáš Sršeň.

První velkou šanci utkání si vytvořil Chalupa, když z otočky pálil jen těsně vedle tyče. Na opačné straně se střeleckým pokusem projevil Sedlář, jeho ránu ovšem zblokovala obětavá defenziva Opavy. Poté zaútočili opět Opavští, když Polok oslovil přihrávkou Wolfa, jenž se odhodlal ke střele z levého kruhu, Kubáň však máchl lapačkou a střelu opavského forvarda zneškodnil. V závěru třetiny chyboval Kocián a sám na gólmana postupoval Vaněk, na Šafránka si však nepřišel.

Gólová smršť se strhla ve druhé periodě, na jejímž začátku otevřel gólový účet zápasu Jakub Vítek, který puk do sítě doklepl před padajícím gólmanem. Opava byla po vstřelené brance nadále aktivnější, ale Kocián před poloprázdnou bránou pouze promáchl. Náskok Slezanu tak navýšil až Petr Chalupa který zužitkoval dvojnásobnou přesilovku po přihrávce Wolfa. Směrem na bránu Poruby pak vypálil také Tichý, jeho projektilu však vystavil stopku Kubáň. Úspěšný zákrok si o chvíli později připsal také Šafránek, který nejprve zneškodnil nepříliš razantní střelu Vaňka, a poté lapil také Bučkův pokus z mezikruží.

A tak Opava udeřila v 35. minutě potřetí, v předbrankovém prostoru se nejlépe zorientoval Petr Wolf a puk poslal do brány s přispěním tyče. Ostravané se snažili o zkorigování, avšak Zachar z mezikruží mířil jen do středu brány a proti střele Šindeláře z vrcholu pravého kruhu zakročil Šafránek svou lapačkou. Když se neujaly tyto dvě šance, úřadoval opět Slezan. V závěru druhého dějství prostřelil gólmana Poruby Pavel Baďura.

Závěrečná třetina začala poklidně, žádné z mužstev se nedokázalo dostat do zakončení. Vystřelit se povedlo až po čtyřech minutách Vítkovi, ten ale neuspěl. V 48. minutě došlo v hostujícím celku ke střídání brankářů, Kubáně nahradil Šrámek. Ten ale o necelé dvě minuty později kapituloval, když za svá záda pustil střelu Jakuba Vítka. Po páté inkasované brance Poruba bleskově snížila, autorem gólu byl Jakub Peslar. Ostravané pak veškeré své síly vložili do samotného závěru zápasu, v němž se hned dvakrát prosadili. Oba góly navíc vsítil stejný hráč, kterým byl David Zachar. Přestože na konci zápasu hosté odvolali brankáře, Opava svého soupeře nenechala vstřelit kontaktní branku a drama nepřipustila.

David Musial (trenér HC Slezan Opava): „V první třetině se hrálo nahoru-dolů, oba týmy měly šance. Ve druhé části jsme hráli výborně, dali jsme pěkné góly. Třetí část jsme začali dobře, jenže závěr jsme si zbytečně zkomplikovali. Na druhou stranu jsme zápas dotáhli do vítězného konce a pro nás jsou to výborné tři body.“

Tomáš Sršeň (trenér HC RT TORAX Poruba 2011): „První třetina skončila bez branek, ale nebruslili jsme a nehráli do těla. Nebyli jsme agresivní a tím jsme dostali Opavu do hry. Pak přišly dvě hloupé chyby, zbytečné vyloučení a domácí vyhráli druhou třetinu 4:0. Bohužel jsme začali hrát až v posledních deseti minutách, což nestačí.“