Slezan nedal gól a podlehl Osvětimi. Na turnaji končí třetí

Zápas18.8.2019 | Jan Šimek, Tomáš Chalupa
Opavští hokejisté zakončili letošní Slezský pohár porážkou. Navzdory solidnímu výkonu nedokázali proti Osvětimi skórovat a prohráli 0:3. Polský klub se tak stal vítězem celého turnaje, Slezan si oproti loňskému roku polepšil a bere třetí místo.
SP, neděle 18.8.2019
Branky a nahrávky: 26. Wanat, 27. Protasenja (Koblar), 59. Kowalowka (Trandin). Průběh utkání: 0:3.
HC Slezan Opava: Daňa – Peslar, Štindl, Šindelář, Fědor, Ficek, Zdeněk, Slavík – Wolf, Černý, Zelenkov, Rousek, Malina, Herman, Juhász, Bochniak, Hendrych, Šmíd, Kovařík, Pělucha, Kadula.
TH Unia Osvětim: Saunders – Pretnar, Wanacki, Luža, Bezuška, Zatko, P. Noworyta, M. Noworyta, Kot, Kalan, Koblar, Protasenja, Przigodzki, Trandin, Kowalowka, Krzemien, Raska, Prusak, Wanat, Dudkiewicz

Slezan si v sobotu poradil s rakouským Lincem a špatný duel nesehrál ani s Osvětimí. S Unií se Opava střetla podruhé během necelých dvou týdnů. V Polsku opavský tým v kombinované sestavě prohrál vysoko 0:7, nyní předvedl daleko lepší výkon.

Na úvodní branku zápasu se čekalo do druhé třetiny. V čase 25:26 otevřel skóre Wanat a sotva hráči polského klubu doslavili první gól, mohli se radovat znovu. Přesně o 40 sekund později totiž udeřil Protasenja a Osvětim šla do trháku.

Opavští ne a ne dostat puk za záda brankáře Saunderse. Naopak Osvětim mohla ve třetí třetině přidat gól z trestného střílení, ale to se jí nepovedlo. Definitivní tečku dal výsledku Kowalowka, jenž krátce před zvukem třetí sirény podtrhl výhru osvětimského celku v poměru 3:0.

Unia se tak mohla radovat z vítězství na Slezském poháru. Druhý skončili hodonínští Drtiči a domácí Slezan bere pomyslný bronz. Poslední místo zaujal rakouský Linec.

Konečné pořadí Slezského poháru 2019

1. Unia Osvětim