Slezan nedovolil Táboru ani gól a vyhrál 3:0

• sobota 03. listopadu 2018

Opavští hokejisté narazili na netradičního soupeře z Tábora a po solidním výkonu zvítězili rozdílem tří branek. Po bezbrankové první části poslal Slezany do vedení Herman a po něm výsledné skóre navýšili Hendrych s Rouskem.

15. kolo, sobota 3. 11. 2018

3:0 (0:0, 2:0, 1:0)

HC Tábor

Branky a nahrávky: 25. Herman (Chujac, Hendrych), 31. Hendrych (Herman), 50. Rousek (Malina, Spratek). Rozhodčí: Škach – Pospíšil, Bartoň. Vyloučení: 8:7. Využití: 1:0. Průběh utkání: 3:0.

Wanecki – Zouhar, Krejčí, Šindelář, Chujac, Chalupa, Slavík, Vilinskij – Pělucha, Herman, Rousek, Jánošík, Zelenkov, Štindl, Spratek, Wolf, Hartmann, Peterka, L. Černý, Malina, Hendrych.

Řehoř – Havran, Tesař, Kosař, Dvořák, K. Černý, Hajič, Raiterman – Heřman, Kadilák, Přívozník, Blažek, Březina, T. Černý, Matušík, Zayml, Hrala, Prášek, Pechánek.

V hektickém úvodu zápasu byli hosté nebezpeční, opavské šance na úspěch ale držel bezchybný Wanecki v brance, který za svá záda nepustil jediný puk. Pak se dočkali Slezané. Na začátku druhé dvacetiminutovky se po nahrávce Chujace šťastně trefil Herman a Opava vedla.

Uběhlo přesně šest minut od úvodní branky zápasu a na opavském zimním stadionu bylo ještě veseleji. Tentokrát se Herman proměnil do role nahrávače a gól zařídil Hendrych – 2:0. Opavští se po dvou brankách dostali do pohody a kontrolovali hru.

Tábor se tak nedokázal přiblížit Slezanu na dostřel. Naopak, na řadu přišla 50. minuta a Rousek svou trefou definitivně zlomil hostující odpor. Táborští hráči si ještě v závěru krátce po sobě zahráli dvě početní výhody, jenže neproměnili ani jednu z nich.

Wanecki tak parádní výkon korunoval čistým kontem a opavští hokejisté na svém ledě zvítězili počtvrté v řadě. Další duel je čeká doma v sobotu proti Valašskému Meziříčí.

Martin Janeček (trenér HC Slezan Opava): „Začátek byl aktivní, ale zbytečně nervózní. Dostali jsme se pod tlak soupeře a jen díky Michalu Waneckému se šlo do kabin bez branek. Ve druhé třetině nás do vedení dostala šťastná branka a myslím si, že od té doby jsme utkání dohráli s přehledem.“