Slezan nestačil na Havířov ani napočtvrté, doma padl 1:2

• sobota 16. února 2013
  • Jan Mareček, Jan Šimek

V první třetině měli více ze hry hosté, dokázali jednou rozvlnit síťku a do kabiny si tak zaslouženě odnesli vedení 0:1. V druhé části se hra vyrovnala jak opticky, tak na skóre, za domácí se v přesilovce trefil Polok. V poslední dvacetiminutovce na ledě ani jeden tým nijak zvlášť nevynikal, rozhodlo tak vyloučení Moslera, po kterém se na sudího domácí hodně zlobili. V přesilovce na sebe vzal odpovědnost hostující Prokop, který vypálil těsně za modrou a překonal vše, co před ním stálo.

41. kolo, sobota 16. 2. 2013

1:2 (0:1, 1:0, 0:1)

Branky a nahrávky: 22. Polok (Herman) - 5. Stránský (Kolařík, Kanko), 57. Prokop (Haas, Sztefek). Rozhodčí: Koliba - Mrákava, Řezáč. Vyloučení: 8:6 navíc Měch a Galvas (oba OPA) 10 min. OT. (nesp. chování). Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 852. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2.

Šafránek – Kysela, Vrabel, Galvas, Tichý, Tůma, Kukol, Mosler, Bednárek – Mlýnek, Měch, Herman, Vítek, Polok, Vlašánek, Pavelek, Kocián, Wolf, Černý, Svoboda, Chalupa.

Daneček – Prokop, L. Zientek, Krisl, Hegegy, Rimmel, Hartmann, M. Zientek – Říčka, Haas, Sztefek, Kolařík, Stránský, Kanko, Bursík, Maruna, Klimša, Pechanec, Pavlas.

Úvodní část duelu patřila hostům. Ti působili na ledě jistějším dojmem než jejich opavští protivníci a ofenzivní aktivita AZetu brzy přinesla první úspěch. Kolařík našel před brankou volného Stránského, který poslal Havířov do vedení. Následně ve vlastním oslabení využil špatné rozehrávky Slezanu Kanko a předložil puk osamocenému Kolaříkovi, ale ten tváří v tvář Šafránkovi neuspěl.

Opavě se podařilo překonat precizní obranu Havířova až na začátku druhé dvacetiminutovky. V početní výhodě nahodil kotouč před branku Herman a Polok jej parádně usměrnil mezi betony Danečka.

Hosté si mohli vzít své vedení brzy zpátky, ale Říčka v přesilovce z jasné pozice před brankou selhal a nechal vyniknout brankáře Šafránka. Druhá část nabídla o poznání zajímavější podívanou než předchozí perioda, na gól se ale čekalo až do třetí tercie.

V ní mohl nejprve Sztefek strhnout vedení znovu na stranu AZetu, jenže jeho rána mířila jen do boční síťky. Na druhé straně pálil po přiťuknutí Kociána nebezpečně Wolf, ale Daneček byl připraven.

Utkání spělo do prodloužení, když v čase 56:04 napřáhl od modré Prokop, propálil hradbu těl před sebou a hosté po využité přesilovce znovu vedli. Slezan již na tento zásah nedokázal zareagovat, a s Havířovem tak padl počtvrté v sezoně.

Karel Suchánek (trenér HC Slezan Opava):

Hrál se vynikající hokej nahoru-dolů s šancemi na obou stranách. Havířovu jsme byli vyrovnaným soupeřem a myslím, že jsme mu stačili naprosto ve všech směrech. Rozhodla 57. minuta, kdy jsme inkasovali po sporném výroku rozhodčích. Toto rozhodnutí nechápu. Jinak ale utkání nabídlo vysoké tempo a mě jen mrzí, že jsme neproměnili více šancí.

Tomáš Potěšil (trenér HC AZ Havířov 2010):

Myslím si, že jsme hráli zodpovědně dozadu, z čehož pramenil pouze jediný inkasovaný gól. Ve třetí třetině jsme byli podle mého jednoznačně lepší, v závěru proměnili přesilovku a zvítězili. Musím pochválit celý mančaft za nasazení, obětavost a plnění taktických pokynů. Dík patří i havířovským fanouškům, kteří nás v Opavě skvěle podporovali.