Slezan nestačil na Hodonín

• středa 22. října 2008
  • Daniel Bartonec

Šlágr dvanáctého kola druhé hokejové ligy rozhodla první třetina. V ní byli aktivnější hodonínští hokejisté a po zásluze se dostali do dvoubrankového vedení. Po jednom gólu vstřelili Vaněček se Zábranským. Slezan se snažil, ale své šance nedokázal využít. Naději pro opavské dlouho držel Masný, který předváděl jeden dobrý zákrok za druhým. Nebylo to však nic platné. Opavští se v útoku neprosadili, proto ztratili první místo v tabulce. Šanci na reparát budou mít již tuto neděli v zápase proti Technice Brno.

12. kolo, středa 22. 10. 2008

0:2 (0:2, 0:0, 0:0)

SHK Hodonín

Branky a nahrávky: 14. Vaněček (Hoza), 17. Zábranský. Vyloučení: 7:9, navíc Hrtús (HOD) 10 min OT. Využití: 1:0. Diváci: 470.

Masný - Měkýš, Tichý, Čavrk, Bednárek, Plánovský, Ondrušek - Grofek, Měch, Černý - Kovalovský, Polok, Kocián - Suchý, Chalupa, Tůma.

Holeš - Pokorný, Ševela, Podešva, Hučko, Vejvar, Rapant J. - Čárský, Jurásek, Hrtús - Peš, Zábranský, Matušek - Hoza, Rapant M., Vaněček - Surový.

Hned v první minutě zápasu se do veliké šance dostal opavský Kovalovský, ale na Holeše nevyzrál. Od tohoto okamžiku začali být hosté aktivnější a častěji zaměstnávali gólmana Masného v brance Slezanu. Důležitý okamžik první třetiny nastal ve 14. minutě, kdy po skvělé souhře Hozy s Vaněčkem skóroval posledně jmenovaný. Hosté ze svého tlaku nepolevili a o tři minuty později vedli již o dvě branky. Hodonínský hráč Zábranský trefil přesně růžek Masného branky. Gólman Opavy byl při této střele zcela bez šance. Slezanu se do konce první dvacetiminutovky nepodařilo na nepříznivý stav odpovědět, proto se šlo do kabin za stavu 2:0 pro hodonínské.

V úvodu prostřední části byl Slezan aktivnější, ale ani střely Tichého a Grofka nevedly ke snížení. Opavě pomalu začal docházet dech, proto se hra začala vyrovnávat. Hosté hráli chytře. Nepouštěli domácí do nebezpečných akcí, a když se v nich už opavští objevili, tak je skvělými zákroky zneškodnil Holeš. Těsně před druhou sirénou měli hodonínští možnost přesilovky 5 na 3, ale Masný znovu svůj tým podržel a hlavně díky němu bylo skóre jenom o dvě branky.

Drtičům se povedl i vstup do poslední třetiny a snažili se odskočit již na tři branky. Proti byl ale skvěle chytající Masný. Hodonín hrál i nadále to, co potřeboval a dokázal si pohlídat dvoubrankový náskok i při power play Slezanu. Hosté díky třem bodů z tohoto zápasu Opavu přeskočili a vyhoupli se na druhé místo v tabulce, jen o skóre před vedoucí Valašské Meziříčí.

Svatopluk Číhal (Hodonín): Byl to velmi těžký zápas, Opava má silné mužstvo a postavení v tabulce tomu odpovídá. Vědeli jsme, že to jsou mladí agresivní kluci, malinko jsme změnili systém hry a myslím, že se nám to vyplatilo. Měli jsme redukovanou sestavu, ale mančaft to odbojoval a navíc nás velmi podržel brankář Holeš. Naši junioři zahráli dobře, když se 2:0 vyhraje na ledě prvního mužstva v tabulce, tak se to dobře hodnotí. Zápas to byl těžký, střetla se dvě vyrovnaná mužstva a jsme rádi, že jsme ho zvládli.

Karel Suchánek (Opava): Bylo vidět, že hrály oba týmy z čela tabulky, byl to urputný boj. Rozhodla první třetina, kdy soupeř odskočil na dva góly. Chtěli jsme hrát nátlakové, ale soupeř nás do hry nepustil. Ve druhé třetině jsme ze začátku měli navrch, ale branku jsme prostě nedali a až do konce jsme nebyli v pohodě. Šance jsme měli, ale jednak zachytal výborně Holeš a chybělo nám i trochu štěstí. To co jsme si vybrali ve Šternberku, kdy nám spadla každá šance, tak se nám vrátilo dnes. Osm utkání v řadě vyhrát je pěkné, ale nemáme zase takový tým, abychom vyhráli všechno. Kluci odvedli maximum, odpočineme si a teď musíme začít novou sérii. S každým soupeřem v soutěži můžeme hrát rovnocenný zápas.