Slezan nestačil na Vsetín, prohrál gólem v poslední vteřině

• čtvrtek 21. srpna 2014

Opavští hokejisté po vysoké porážce na ledě Přerova neuspěli ani na vsetínském Lapači. Slezan inkasoval na začátku druhé dvacetiminutovky v přesilovce domácích pět na tři. Vyrovnat se Opavě povedlo v čase 59:10, kdy se v početní výhodě trefil Wolf. Valaši ale dokázali v poslední vteřině vstřelit vítězný gól, o který se postaral útočník Kubo.

přát., čtvrtek 21. 8. 2014

VHK ROBE Vsetín

2:1 (0:0, 1:0, 1:1)

Branky a nahrávky: 22. Hurtík (Nedbálek, Zúbek), 60. Kubo – 60. Wolf (Měch). Rozhodčí: . Vyloučení: 5:8. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1.

Plšek – Hurtík, Nedbálek, Haloda, Jur. Tichý, Žák, Hryciow, Báchor, Štědrý – Zúbek, Hrazdíra, Ambruz, Hruška, Podešva, Kubáč, Kubo, Mikšovský, Nesrsta, Štrbík, Daněk, Kývala.

Šafránek – Kysela, Vrabel, T. Černý, Galvas, Jos. Tichý, Tůma, Pavelek, Mosler – Měch, Herman, Vítek, Polok, Vlašánek, Vaněk, Wolf, L. Černý, Baďura, Svoboda.

Se dvěma novými tvářemi vstoupili do přípravného utkání s Opavou hokejisté Vsetína. Obranu vyztužil navrátilec Štědrý útok pak zlínský odchovanec Hrazdíra. První třetina duelu nabídla podívanou, která je pro zápasy s Opavou zcela obvyklá. Hosté hráli zezadu a vyráželi do rychlých protiútoků, kdežto Vsetínští se pracně snažili proklestit si cestu urostlou hostující defenzívou.

Jakou první zahrozili na sklonku úvodní minuty hosté, v přečíslení 2 na 1 ale Wolf nepropálil Plška. Ve čtvrté minutě si Slezané zahráli přesilovku, paradoxně v ní ale málem inkasovali. Petr Hruška se prořítil hostující obranou, zakončením mezi betony ale na Šafránka nevyzrál. V polovině třetiny si přesilovku zahráli domácí, pevná hostující defenzíva jim toho ale příliš nedovolila. Ve zbytku třetiny na sebe ještě upozornil šikovně kličkující a zblízka zakončující Štrbík, jinak měli brankáři práci spíše jen se střelami z větší vzdálenosti. Do kabin tak celky odcházely za bezbrankového stavu.

Úvod druhé třetiny přinesl dvojnásobnou přesilovku VHK a v ní první branku utkání. Pavel Hurtík dostal nabito na vrcholek kruhu a jeho dělovka se zastavila až o síť Šafránkovy svatyně. Poté si Valaši svou aktivitou vynutili další přesilovku a po závaru se do zakončení dostali Zúbek a Hrazdíra, kotouč se ale zamířil jen do vnější sítě branky.

V polovině periody si hru v početní výhodě vyzkoušeli také Slezané. Do velké šance se v ní dostal Baďura, Plška ale nepokořil. V dalších minutách Opavští viditelně přidali na útočné aktivitě a vytvořili si nejednu dobrou příležitost, Wolf, Vítek ani Hermann si ale na velmi dobře chytajícího Plška nepřišli. Do kabin tak odcházeli domácí s těsným náskokem.

Zkraje závěrečné periody mohlo být srovnáno. Svoboda se řítil sám na Plška, kličkou, ani následnou sérií dorážek ale zkušeného gólmana nepokořil. Hned poté hráli hosté přesilovku a podruhé v zápase v ní pustili Valachy do brejku. Tentokrát ujel Mikšovský, při bekhendové kličce mu ale sklouzl puk z hole.

Po tomto atraktivním úvodu periody se hra uklidnila. Vsetín se snažil hrát pozorně zezadu, což se mu poměrně dařilo a hosté se do nebezpečnějších příležitostí nedostávali. V polovině třetiny navíc předvedli v rychlém sledu dva prohřešky proti hokejovým předpisům a znovu putovali do tří. Dvojnásobná přesilovka však tentokrát VHK nevyšla a Šafránek byl v brance takřka bez práce.

S blížícím se koncem zápasu narůstal hostující tlak. Tři minuty před sirénou se jim dokonce podařilo vyrovnat, v momentě střely byl ale Plšek atakován ve svém brankovišti, což hlavní rozhodčí dobře viděl a gól neuznal. V poslední minutě se však Slezané přeci jen dočkali. Přesilovou hru zesílenou hrou v power-play totiž přetavil ve vyrovnávací trefu Petr Wolf, který z bezprostřední blízkosti uklidil puk do mezírky nad Plškovým ramenem.

Zdálo se, že i třetí vsetínské přípravné utkání skončí remízou po 60. minutách. O to, že tomu tak nakonec nebylo, se postarala hrubě chybující hostující defenzíva a Martin Kubo. Ten dostal namazáno mezi kruhy a současně s uplynutím poslední vteřiny utkání poslal puk k levé Šafránkově tyči. Hlavní rozhodčí gól k nelibosti opavský hráčů uznal, a Valaši tak zvítězili 2:1.