Slezan neudržel náskok a podlehl vítkovickým mladíkům

• čtvrtek 23. srpna 2018
  • Redakce

Opavští hokejisté se v dalším přípravném testu střetli s vítkovickým výběrem hráčů do 23 let. Slezan sice vedl, ale Ostravané pak skóre otočili a zvítězili v poměru 4:2. Vítkovičtí udeřili v přesilovkách, když v nich vstřelili hned tři branky.

příp., čtvrtek 23. 8. 2018

2:4 (1:1, 1:1, 0:2)

Vítkovice U23

Branky a nahrávky: 1. Slavík, 40. Peterka (Hendrych) – 4. Konečný (Lewandowski), 22. Bernovský (Potočný, Mrva), 52. Lewandowski (Grešík), 60. Lewandowski (Ivan). Vyloučení: 7:5, navíc Kažimír 5 minut a do konce utkání. Využití: 0:3. Průběh utkání: 1:0, 1:2, 2:2, 2:4.

Daňa – Slavík, Zouhar, Křížek, Bijota, Kažimír, Vilinskij – Hendrych, Wolf, Černý, Herman, Spratek, Malina, Jánošík, Zelenkov, Štindl, Rousek, Peterka, Pělucha, Kadula

Piták – Grešík, Ficek, Kunc, Vacula, Bílý, Zapletal, Věntus – Bernovský, Lednický, Lewandowski, Konečný, Fridrich, Potočný, Mrva, Tvrdý, Ivan, Krška.

Opava začala skvěle. Hned po 31 sekundách hry šla do vedení, když se od modré náramně trefil Slavík. Pak ale na trestné lavici pykal Bijota a hosté trestali. Lewandowski našel Konečného, který srovnal skóre. Na další gól se čekalo až do druhé třetiny.

V jejím úvodu Ostravané znovu využili početní výhodu, když se k odraženému puku po střele Potočného probil Bernovský a propálil Daňu – 1:2. Pak Slezan po vyloučení Kažimíra přečkal pětiminutovou přesilovku soupeře, aby půlminutu před zvukem druhé sirény udeřil. Hendrych předal puk Peterkovi, jenž vyrovnal.

Ostravskému celku ale přesilovky vycházely parádně. V čase 51:43 totiž využil třetí početní výhodu Lewandowski a Vítkovičtí znovu získali těsné vedení, které pak tentýž ostravský útočník 50 sekund před koncem základní hrací doby pojistil svou druhou trefou. Opavští tak podlehli vítkovickým mladíkům v poměru 2:4.