Slezan neudržel vedení a podlehl Havlíčkovu Brodu

• sobota 02. února 2019

Opavští hokejisté bojovali, jenže z Havlíčkova Brodu se vrací bez bodu. Po bezbrankové první třetině šli do vedení Slezané, jenže krátce nato srovnal Chlubna a ve třetím dějství završil obrat domácího celku Kuchta.

36. kolo, sobota 2. 2. 2019

BK Havlíčkův Brod

2:1 (0:0, 1:1, 1:0)

Branky a nahrávky: 27. Chlubna (Semrád, Kuchta), 43. Kuchta (Semrád, Chlubna) – 22. Rousek (Šindelář, Spratek). Rozhodčí: Reich – Klouda, Bohuněk. Vyloučení: 5:5. Využití: 1:1. Diváci: 516. Průběh utkání: 0:1, 2:1.

Novák – Nepokoj, Semrád, Kulhánek, Vala, Kopic – Michálek, Třetina, Přidal – Beneš, Matušík, Voříšek – Kuchta, Kozlík, Chlubna – Ludvík.

Daňa – Fědor, Zouhar, Šindelář, Chujac, Štindl, Vilinskij – Jaroš, Rousek, Zelenkov, Bjurkland, Spratek, Wolf, Hartmann, Peterka, Černý, Malina, Hendrych.

Domácí začali aktivně. Hned v úvodu Nepokoje a Michálka vychytal opavský gólman Daňa. Na opačné straně bylo rušno po úniku Hendrycha, jenže ten si na Nováka nepřišel. Na startu druhé dvacetiminutovky Jaroš našel Černého, jenže ani opavský kapitán nedokázal dostat puk za Nováka.

Vzápětí se Slezané dočkali. Přesilovku po vyloučení Voříška totiž bleskově proměnil Rousek, který propálil Nováka, jenž měl zakrytý výhled. Pak Daňa zlikvidoval příležitost Třetiny, ale na Chlubnovu střelu švihem nestačil a bylo vyrovnáno.

Domácí přidali a Daňa v brance Opavy se měl co ohánět. Zpacifikoval ovšem šance Chlubny i Michálka. V úvodu třetí třetiny ovšem Kotlina bouřila nadšení. Domácí Kuchta totiž prostřelil Daňu a Havlíčkův Brod rázem vedl. Krátce nato přestřelil Vilinskij, neuspěl ani Hendrych a opavskému týmu k vyrovnání nepomohla ani hra bez brankáře.

Slezan srovnat nedokázal a na ledě Havlíčkova Brodu prohrál těsným poměrem 1:2. V tuto chvíli tak Opavští ztrácí na čtvrtou Kopřivnici sedm bodů. Další zápas je čeká ve středu na ledě Hodonína.

Martin Janeček (trenér HC Slezan Opava): „Výsledek sice vypovídá o vyrovnaném utkání, ale tak to úplně není. Dvě třetiny jsme se drželi, ale v té třetí domácí svůj hubený náskok s přehledem hlídali a nebýt výborného Matyáše Dani v brance, dopadlo to daleko jednoznačněji. Je potřeba si přiznat, že oba góly jsme soupeři doslova nabídli a za to jsme si body prostě nezasloužili.“