Slezan nezvládl utkání se Vsetínem, čeká ho tak v play off místo Přerova Hodonín

• neděle 07. března 2010
  • Daniel Bartonec

Slezan sice tento důležitý duel nezvládl, ale za výkon se rozhodně stydět nemusí. Ještě dvě minuty před koncem držel remízu 1:1, která zaručovala play off s Přerovem. Poté se však předvedl znovu rozhodčí Alka, jež pískal i včerejší duel Nového Jičína s Přerovem, kde rovněž podal katastrofální výkon. Dnes poslal za nesmyslný faul dvě minuty před koncem na trestnou lavici Tichého, což rozhodlo. Slezan totiž právě v tomto oslabení inkasoval. Při závěrečné power play Vsetín své vedení ještě jedním gólem pojistil. Nezbývá tedy než doufat, že se Slezan z této prohry co nejrychleji oklepe a proti Hodonínu podá statečný výkon. První duel play off odehraje Slezan v Hodoníně již tuto středu. V pátek je pak na programu druhý zápas na opavském ledě od 18:00!

43. kolo, neděle 7. 3. 2010

1:3 (0:0, 0:1, 1:2)

VHK ROBE Vsetín

Branky a nahrávky: 43. Měch (Polok) - 28. Finsterle (Knebl, Vaněk), 59. Klabačka (Tesařík Jan), 60. Vaněk . Vyloučení: 6:8. Využití: 0:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 400. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:3.

Trenčan - Kukol, Vitásek, Kysela, Tichý, Měkýš, Žídek - Grofek, Měch, Černý, Kocián, Polok, Pavelek, Suchánek, Mlýnek, Tůma, Kovalovský, Chalupa, Verlič.

Plšek - Tesařík J., Farda, Zavrtálek, Matula, Vodák, Šimek, Kapr, Hrňa, Vítek, Sýs, Klabačka, Vaněk, Finsterle, Korčák, Knebl, Tesařík D.

V posledním kole základní části sezóny zavítal do Opavy celek Vsetína. Všichni očekávali napínavý zápas, Slezan totiž potřeboval doma bodovat, aby uhájil šestou příčku v tabulce. Do utkání proto vstoupily oba týmy s vědomím, že teď už jde o všechno. Lépe však začali hosté. Odražený puk se dostal přímo k volnému Tesaříkovi, který ho však, naštěstí pro domácí, nedokázal nasměrovat do odkryté branky. O chvíli později se v dobré šanci nacházel také Knebl, který střelou z mezikruží jen o kousek minul tyč Trenčanovy branky. Domácí však vzápětí odpověděli útočnou akcí, na jejímž konci Pavelek jen těsně netrefil svatyni hostí.

Na první branku si museli diváci počkat až do poloviny utkání. Hosté využili přesilovku a Lukáš Finsterle střelou z protipohybu dostal Vsetín do vedení. Pak měl sice obrovskou příležitost srovnat opavský forvard Měch, ale po přihrávce zpoza branky k udivení všech nedokázal puk uklidit do prázdné klece Vsetína. Před druhou sirénou měl ještě šanci Měkýš, hostující gólman Plšek jen stěží dokázal jeho pumelici od modré vyrazit mimo branku.

V úvodu poslední třetiny se Slezanu konečně podařilo vyrovnat. Polok našel zcela nehlídaného Tomáše Měcha, který si doslova vychutnal hostujícího brankáře a poté umístil puk pod víko branky. Tlak domácích se začal stupňovat. Do další velké šance se dostal Polok, který však před Plškem nedokázal přesně zamířit. Hned nato však opavští zapomněli na Knebla, jehož tvrdou střelu naštěstí dokázal Trenčan vyrazit ramenem. V závěru utkání dostal Tichý menší trest za napadení a Opava šla do čtyř. Už to vypadalo, že Slezan oslabení zvládne, když se najednou prosadil střelou pod víko Václav Klabačka. Domácí v poslední minutě odvolali gólmana Trenčana a zkusili hru v šesti. V obrovském chumlu hráčů před Plškem, k velké smůle domácích, nikdo nedokázal doklepnout puk za brankovou čáru. Naopak, v poslední vteřině pojistil výhru Vsetína střelou do prázdné branky Daniel Vaněk.

Karel Suchánek, trenér HC Slezan Opava:
Jsem rozhořčen z výroků sudího. Včera tento rozhodčí silně ovlivnil zápas Nový Jičín - Přerov a dnes píská v Opavě, kde nesmyslným vylučováním a hlavně závěrečnou minutou, opět ovlivnil utkání. Tichý absolutně neudělal faul, pak se těžko může doma vyhrávat.

Juraj Jurík, trenér VHK Vsetín:
Bylo to bojovné utkání. Myslím si, že oba týmy si byly vědomy, že se hraje o šesté místo a od toho se zápas odvíjel. Opava i my jsme vycházeli ze zabezpečené obrany, o čemž ostatně svědčí i výsledek 3:1. Musím však říct, že zároveň oba dva gólmani zachytali solidně. Jsme určitě rádi za tři body a že jsme v tabulce po základní části skončili šestí. Teď už se díváme směrem na středu, kdy nás čeká první čtvrtfinálový duel s Přerovem.