Slezan odjíždí z Prostějova s prázdnou

• středa 25. ledna 2012
  • Daniel Bartonec

Opavští hokejisté se mohli v případě středeční výhry za jistých okolností posunout až na čtvrté místo v tabulce. K tomu však potřebovali za každou cenu porazit prostějovské Jestřáby. Bohužel se tak nestalo. Opavské střelce dnes vychytal skvělý gólman domácích Sedlář, který nepustil za svá záda jedinou střelu. Naopak opavský brankář Šafránek lovil puk ze své sítě hned třikrát, tudíž všechny tři body zůstali v Prostějově. Příští utkání čeká opavské hokejisty tuto sobotu od 17:00, kdy přivítají v pikantním zápase na svém ledě Havířov.

38. kolo, středa 25. 1. 2012

HK Jestřábi Prostějov

Branky a nahrávky: 32. Žajgla (Paška), 50. Ševčík (Kolibár), 56. Čuřík (Doseděl). Vyloučení: 5:6. Využití: 0:0. V oslabení: 1:0. Průběh utkání: 3:0.

Sedlář - Kumstát, Doseděl, Osina, Kolibár, Peštuka, Paška, Tomiga, Finkes, Stejskal, Duba, Smejkal, Mikšovský, Černý, Žajgla, Čuřík, Šebek, Ševčík, Stáněl, Berčák

Šafránek - Bednárek, Kysela, Vrabel, Tichý, Tuma, Kukol, Mosler, Jurčík, Džemla, Měch, Polok, Pavelek, Koschatzký, Wolf, Černý, Grofek, Vítek, Mlýnek

V utkání mezi prostějovskými Jestřáby a opavským Slezanem si připsali první vážnou šanci na vstřelení branky domácí. Nedávná posila Jestřábů z první ligy, Adam Mikšovský, se v 5. minutě ocitl ve výborné pozici mezi kruhy, jeho zakončení nebylo ale dle jeho představ a touš skončil na betonech Šafránka. Následující minuty první třetiny však další vzruch už nepřinášely, na ledě bylo znát, že jde o poměrně důležité utkání v boji o čtvrtou příčku a oba týmy tak dbaly hlavně na pečlivou obranu. Opatrnost se v první dvacetiminutovce promítla i do čisté hry, bez jediného vyloučeného.

Vše se ovšem změnilo nástupem mužstev do prostřední části, prvním vyloučeným utkání se stal Hanák Filip Smejkal. Opava měla tak hned zkraje druhé třetiny příležitost změnit stále původní stav 0:0. Blíž ke vstřelení gólu byli ale paradoxně Jestřábi, když v oslabení ujel Lukáš Duba, proti němu však včas vystartoval opavský gólman, který puk vyrazil do bezpečných míst. Hra se po první přesilovce urychlila, do tempa se se dostali hlavně domácí, v další slibné šanci se ocitl kapitán domácích ve 29. minutě, puk za záda Šafránka usměrnit ale nedokázal. Podařilo se to ale jeho spoluhráči Petru Žajglovi o dvě minuty později. Gólu samotnému ale předcházela velká šance opavského Mlýnka, proti jeho úniku ovšem perfektně zakročil domácí Sedlář. Jestřábi pak z protiútoku potvrdili staré známé pravidlo nedáš – dostaneš. Díky spolupráci s Jiřím Paškou a tvrdé práci před hostující brankou se Žajglovi podařilo dotlačit puk za brankovou čáru a vstřelit tak první branku zápasu. Prostějovským hráčům pomohlo červené světlo k nabuzení se do dalšího tlaku a na 2:0 mohl zvyšovat o pár chvil později Mikšovský, jeho pokus ovšem zachytil Šafránek velmi povedeným a efektním zákrokem lapačkou. Opavští hráči po inkasované brance značně znervózněli, což vyústilo v krátkém sledu v dvě zbytečná vyloučení, přesilovky domácích však zůstaly nevyužity. Srovnat naopak mohlo ještě před koncem prostřední třetiny opavské duo Polok s Koszatským, hráčům Slezanu ovšem chybělo více štěstí a jejich akce v přečíslení nakonec skončila zvoněním tyče.

Závěrečná část nezačala očekávaným tlakem Opavy, ale poklidnou hrou. Obrana Prostějova fungovala bez větších chyb a hosté se tak jen těžko dostávali do zakončení. Do toho se dostal ale ve velké šanci prostějovský Michal Černý, jeho vyslaný projektil sice mířil správně mezi betony Šafránka a puk se dostal až za jeho záda, ovšem výstroj gólmana hostů změnila jeho směr a skončil tak těsně mimo tři tyče. Hosté zkoušeli najít na Jestřáby recept a svou aktivitu stupňovali, jejich snahu však utnul skvělou střelou Robin Ševčík, který v 50. minutě švihem přes obránce skvěle překonal Šafránka. Prohrávat ve třetí třetině o dva góly bylo již pro hosty značně nepříjemné a čas pro ně utíkal nemilosrdně rychlým tempem, jednu z posledních příležitostí, jak s nepříznivým výsledkem ještě něco udělat, tak vycítili Slezané po vyloučení Duby necelých pět minut před koncem. Svou přesilovku dokonce vyšperkovali odvoláním brankáře a nasazením šestého hráče do pole. Riskantní tah Michala Piskoře však hostům nevyšel a do prázdné brány na 3:0 zvyšoval Jakub Čuřík. Třetí branka již Opavu definitivně odsoudila k prohře a do konce utkání již působila odevzdaným dojmem, čehož mohli prostějovští hráči využít k dalším akcím, těmi však již jen pobavili domácí diváky.

Michal Piskoř (trenér Opavy): Myslím si, že to byl vyrovnaný zápas, který se lámal ve druhé třetině, kdy jsme neproměnili náš samostatný nájezd a z následujícího protiútoku jsme dostali gól. Potom už se mi zdálo, že jsme se málo tlačili do branky, měli jsme více střílet. Byli jsme málo odvážní a asi jsme si nezasloužili vyhrát. Zkusili jsme pět minut před koncem power play, prohrávali jsme 0:2 a neměli jsme co ztratit. Když jsme odvolávali brankáře, tak jsme byli v držení kotouče, bohužel než stačil dojet šestý hráč, tak se domácím podařilo zmocnit puku, dostali se do brejku a třetím gólem definitivně rozhodli o svém vítězství.