Slezan odjíždí z Valmezu s výpraskem

Zápas26.11.2011 | Daniel Bartonec, David Fabián
Opavští hokejisté nezvládli sobotní utkání na ledě Valašského Meziříčí. Na ledě sedmého celku tabulky nenavázali na výkon z ledu Přerova a prohráli vysoko 1:6. O jedinou vstřelenou branku Opavy se postaral kapitán Měch, který snižoval na 1:3. Slezan však místo mohutného stahování doplatil na řadu vyloučených a na obrat se už nezmohl. Napravit tuto porážku mohou Piskořovi svěřenci už tuto středu, kdy od 18:00 přivítají na domácím ledě tým z Uherského Hradiště.
23.kolo, sobota 26.11.2011
6:1(1:0, 3:1, 2:0)
Branky a nahrávky: 9. Varga Mir. (Vašut), 24. Varga D. (Varga Mar., Rác), 26. Ambruz (Bokroš), 32. Ambruz (Varga Mir.), 42. Varga D., 53. Bokroš (Ovšák) - 27. Měch (Herman) Rozhodčí: Fiala - Vengřín - Závišský Vyloučení: 6:7, navíc Chalupa (OPA) osobní trest 10 minut za nesportovní chování Využití: 2:1 V oslabení: 1:0 Průběh utkání: 3:0, 3:1, 6:1
HC Bobři Valašské Meziříčí: Slovák – Ambruz, Balga, Blažek, Bokroš, Dvořák, Hartmann, Knebl, Martiník, Mikel, Novosad, Ovšák, Rác, Varga D., Varga Mar., Varga Mir., Vašut.
HC Slezan Opava: Šafránek – Bednárek, Faksa, Tichý, Tuma, Kukol, Moslem, Jurčík, Baďura, Měch, Herman, Polok, Pavelek, Kocián, Koschatzký, Wolf, Černý, Vítek, Chalupa, Mlýnek.

Komentář k zápasu

Vstup do zápasu měli lepší opavští, kteří doslova vletěli na Bobry a ti se měli co otáčet. Opava však ze svého tlaku nedokázala vytěžit žádnou branku. Hosté se snažili pálit z každé pozice, jenomže Slovák byl vždy na správném místě. Vyniknout jej nechali ve velkých příležitostech Jurčík s Pavelkem. A tak se trestalo na druhé straně. Bobři dostali při vyloučeních Kukola s Tichým možnost zahrát si dvojnásobnou přesilovku a tu sehráli skvěle - Miroslav Varga poslal Bobry v deváté minutě do vedení. Po této brance se začala střídat aktivita na obou stranách. V těch největších se ocitli na straně Opavy Polok, jehož střela skončila na břevně, a na straně Bobrů David Varga, který nedokázal překonat Šafránka při svém úniku. Jak se však později ukázalo, zatím se pouze zastřeloval. Nicméně do konce první třetiny už žádný gól nepadl, a tak mohli jít do šatny spokojenější Bobři.

Na branky nejbohatší druhá třetina začala o mnoho lépe pro domácí Bobry. Ve čtyřiadvacáté minutě se po pěkné akci na jeden dotek s Romanem Rácem a Martinem Vargou prosadil David Varga. Další důvod k radosti měli domácí fanoušci už o minutu a půl později, protože při úniku domácích dva na jednoho nedal Šafránkovi šanci Martin Ambruz. Jediný úspěch opavských se zrodil při vyloučení Martina Vargy ve dvacáté sedmé minutě. Na střelu Tomáše Měcha byl Slovák krátký. Rozjetí Bobři však nechtěli připustit, aby se hosté dostali zpět do zápasu, a tak se nadále vrhali do útoku. V polovině zápasu ujel hostující obraně Martiník, jeho kličku však Šafránek vystihl. Stejný hráč seděl na trestné lavici, když se ve třicáté druhé minutě rozhodli Bobři zaútočit ve čtyřech a Martin Ambruz překonal Šafránka počtvrté. Ve zbytku druhé třetiny se Bobři zatáhli, soustředili se na bránění a čekali na brejky. Hostům se těžko přecházelo přes obraný blok, a když už se jim to náhodou povedlo, Slovák byl vždy připraven. Po druhé třetině tak svítil na světelné tabuli stav 4:1 pro Bobry.

Třetí třetinu začal krásnou gólovou samostatnou akcí David Varga, který si povodil obránce a přesnou střelou zápěstím vyhnal Šafránka z brány. Hostům chvíli trvalo, než se z nástupu do poslední části oklepali, ale náhradník Jiří Novák si s několika nebezpečnějšími pokusy domácích bez problémů poradil. A tak se opavští dali dohromady a pokusili se ještě s vývojem zápasu něco udělat. Ze svého tlaku však branku nevytěžili, Jiří Slovák se opět proměnil v neprůstřelnou zeď. Poslední hřebíček do rakve opavských zatloukl v přesilové hře Lukáš Bokroš, který dostal krásný pas do gólové pozice po výletu Milana Ovšáka obraným pásmem Opavy. Opavu tento moment úplně položil a hráči nezvládli psychicky závěr zápasu. Šli dokonce podruhé v zápase do tří a navíc si Chalupa vysloužil desetiminutový trest. Avšak z přesilovky nic nebylo jednak proto, že téměř hned byl vyloučen za podražení domácí kapitán Vašut, ale hlavně proto, že se Bobři už nikam nehnali a v poklidu si pohlídali důležité a vysoké vítězství.


Aktuálně na webu