Slezan otočil bitvu s Havlíčkovým Brodem, v nájezdech rozhodl Hendrych

• sobota 08. prosince 2018
  • Redakce | FOTO: Petr Widenka

Opavští hokejisté po dvou porážkách zabrali a na svém ledě přemohli ambiciózního soupeře z Havlíčkova Brodu. Hosté ve Slezsku vedli už o dva góly, ale Opava nesložila zbraně a dovedla zápas až do nájezdů. V nich pak Slezanu vystřelil druhý bod Hendrych.

24. kolo, sobota 8. 12. 2018

4:3 (0:1, 3:2, 0:0 - 0:0)

BK Havlíčkův Brod

Branky a nahrávky: 24. Krejčí (Herman, Černý), 30. Rousek (Hendrych, Krejčí), 35. Wolf (Černý, Herman), rozhodující nájezd Hendrych – 4. Kadeřávek (Milfait, Michálek), 23. Beneš (Kadeřávek, Kopic), 32. Blinka (Beran, Kozlík). Rozhodčí: Škrobák – Vengřín, Hranoš. Vyloučení: 7:4, navíc Herman (Opava) 10 minut. Využití: 0:1. Diváci: 256. Průběh utkání: 0:2, 2:2, 2:3, 3:3, 4:3.

Daňa – Zouhar, Krejčí, Šindelář, Chujac, Štindl, Slavík, Vilinskij – Pělucha, Herman, Rousek, Jánošík, Zelenkov, Bjurkland, Spratek, Wolf, Hartmann, Peterka, Černý, Malina, Hendrych.

Novák – Pejchal, Kulhánek, Kopic, Semrád, Vala, Kadeřávek – Kuchta, Ludvík, Michálek, Voříšek, Chlubna, Přidal, Beneš, Třetina, Milfait, Kozlík, Blinka, Beran.

Opavští nezačali vůbec dobře. Vyloučení Pěluchy potrestal v poslední sekundě přesilovky Kadeřávek a hosté vedli. Hned na startu druhé dvacetiminutovky udeřili podruhé, když se trefil Beneš – 0:2. Slezané ale brzy kontrovali.

Od modré vypálil zápěstím Krejčí, brankář Havlíčkova Brodu Novák toho přes klubko těl před sebou mnoho neviděl a inkasoval. Pak sice Slezané nevyužili početní výhodu, zhruba minutu po jejím konci ovšem Hendrych v mezikruží ještě předal puk Rouskovi, který zavěsil pod horní tyčku. Opavě bylo srovnáno a začínalo se od nuly.

Vzápětí získali hosté těsný náskok zpátky. Po nahození Berana Daňa vytěsnil kotouč přímo před Blinku, jenž vrátil hostujícímu celku vedení. Ale jen na chvilku. Na opačné straně se totiž prosadil Wolf a bylo to 3:3. Ve třetí třetině zvládli Opavští odbránit hned tři oslabení a šlo se do prodloužení.

V něm k rozuzlení vyrovnané bitvy nedošlo, a tak vítěze určily až samostatné nájezdy. Opavští střelci začali parádně. Trefili si Malina i Rousek, pak dvakrát po sobě uspěli i hostující Milfait s Michálkem. Na řadě byl ovšem Hendrych, který v páté sérii zařídil výhru Slezanu.

Martin Janeček (trenér HC Slezan Opava): „Tohoto vítězství si zvlášť cením. Přišlo po dvou prohraných utkáních a nyní jsme prohrávali už 0:2, ale zápas jsme otočili. Mužstvo ukázalo charakter, který je hlavní cestou k dalším výhrám. Hráčům děkuji za krásný zážitek.“

Richard Cachnín (trenér BK Havlíčkův Brod): „Do utkání jsme vstoupili dobře. První třetinu jsme měli ve své režii, ale bohužel jsme dali jenom jeden gól. Šancí jsme měli na víc gólů. Ve druhé třetině domácí od stavu 0:2 ožili, dali nám dva rychlé góly a dostali se do hry. Na začátku třetí třetiny nám nabídli dvě minuty dlouhou přesilovku pět na tři a my jsme ji nevyužili. Kdo nedá gól v přesilovce pět na tři, většinou nevyhraje utkání, což se potvrdilo. V prodloužení byly šance na obou stranách a v nájezdech byli domácí o gól lepší, tak nám ukradli bonusový bod.“