Slezan po třech prohrách slaví! Famózně otočil zápas s Valmezem

• pondělí 28. září 2015

Opavští hokejisté zastavili sérii tří porážek v řadě a v domácím prostředí přetlačili výběr Valašského Meziříčí. Podceňovaní Bobři však Opavě zle zatápěli a po první části vedli o tři branky. Slezan ale od druhé třetiny zvýšil obrátky, ve třetí třetině třemi zásahy dokonal skvělý obrat a zvítězil v poměru 4:3.

6. kolo, pondělí 28. 9. 2015

4:3 (0:3, 1:0, 3:0)

Branky a nahrávky: 22. Tůma (Selingr), 42. Svoboda (Galvas, L. Černý), 47. Mosler (Wolf, Selingr), 50. Wolf (Selingr, Polok) – 4. Studený (Mir. Varga), 7. Kývala (Mikel, Školoud), 18. Mir. Varga (Studený, Kovář).. Rozhodčí: Kašík – Vožda, Zedník.. Vyloučení: 2:5. Využití: 2:0. Diváci: 678. Průběh utkání: 0:3, 4:3.

Šafránek – Tůma, Tichý, Mosler, Kysela, T. Černý, Galvas – Selingr, Polok, Vítek – Herman, Chalupa, Wolf – Svoboda, Klapetek, Kocián – Rousek. L. Černý.

Čáp – Mikel ,D. Varga, Martiník, Kovář, Sprušil, Tomiga, Pořický, M. Varga, Studený, Medek, Školoud, Kývala, Baroš, Kubáč, Hradil, Kuchta

Vstup Slezanu do zápasu nebyl ten z kategorie povedených. Už po necelých čtyřech minutách totiž skóre otevřel hostující útočník Studený. Krátce nato Kývala se štěstím propálil Šafránka a Bobři vedli o dva góly. Ještě horší to bylo v čase 17:46, kdy přidal třetí zásah Valachů povedenou střelou švihem Miroslav Varga.

Ve druhé části už ale kralovali domácí. Start druhé dvacetiminutovky jim totiž vyšel a ve 22. minutě snížil po zblokované střele Selingra důrazný Tůma, jenž zužitkoval početní výhodu. Pak zblízka neuspěli Wolf ani Chalupa a vzápětí mohli Opavští děkovat brankáři Šafránkovi, který zneškodnil únik Školouda.

Třetí dvacetiminutovka patřila Slezanu. V čase 41:55 vstřelil kontaktní gól Svoboda, o necelých pět minut později se po Wolfově nabídce nemýlil jedovatou bombou obránce Mosler a bylo vyrovnáno.

To však ze strany rozehrané Opavy nebylo vše. Následně totiž další přesilovku proměnil Wolf a obrat byl dokonán. Závěr už si Slezan zkušeně pohlídal a po třech porážkách slaví důležité vítězství.

David Musial (trenér HC Slezan Opava): „První třetina byla katastrofa. Potom jsme udělali rošádu v pětkách, abychom se probudili. Druhou a třetí část jsme hráli dobře a zápas jsme zaslouženě vyhráli. Jsem moc rád za tři body, je to důležité vítězství proto, abychom zůstali v horní polovině tabulky.“