Slezan po třech prohrách zabral, Žďáru nasázel osm branek

• sobota 28. září 2019

Opavští hokejisté ukončili sérii tří porážek. Na svém ledě si poradili se žďárskými Plameny, kterým Slezané naložili osm branek. Opavský celek nakonec zvítězil v poměru 8:4 a na domácím stadionu neztratil ještě ani bod.

6. kolo, sobota 28. 9. 2019

8:4 (3:0, 2:3, 3:1)

SKLH Žďár nad Sázavou

Branky a nahrávky: 7. Rousek (Herman, Šindelář), 7. Peslar (Wolf), 17. Štindl (Zdeněk), 32. Zelenkov (Hendrych), 36. Zelenkov (Zdeněk), 47. Šindelář (Rousek, Herman), 58. Rousek (Malina), 60. Tomi – 35. Kovářů (Gregar), 35. Kunstmüller (Wasserbauer), 37. Prokš (Pleva), 56. Kunstmüller (Prokš, Wassebauer). Rozhodčí: Šudoma – Rychlý, Kořistka. Vyloučení: 6:7. Využití: 3:2. V oslabení: 1:0. Diváci: 170. Průběh utkání: 4:0, 4:2, 5:2, 5:3, 6:3, 6:4, 8:4.

Daňa – Zdeněk, Zouhar, Chalupa, Ševěček, Šindelář, Peslar, Fědor – Kovařík, Malina, Štindl, Peterka, Rousek, Herman, Šmíd, Tomi, Wolf, Zelenkov, Černý, Pělucha, Hendrych.

Čáp (35. Sláma) – Wasserbauer, Kadleček, Koželuh, Pleva, Adam, Kolda, Černohorský – Gregar, Knap, Kunstmüller, Prokš, Bureš, Jícha, Kovářů, Heinrich, Ferda.

Opavští hokejisté padli v Novém Jičíně, na ledě Hodonína a naposledy v Šumperku. Proti Žďáru ovšem začali Slezané parádně. Hned v úvodu si totiž pomohli přesilovkami. Už po šesti minutách otevřel skóre Rousek a 37 sekund nato se proti svému bývalému týmu trefil i Peslar. V závěru úvodního dějství skóroval ještě Štindl a Slezan šel do tříbrankového trháku.

Na přelomu utkání přidal čtvrtý zásah Opavy Zelenkov, a pak hosté díky slepeným trefám z hole Kovářů a Kunstmüllera snížili na rozdíl dvou branek. Pak ale v oslabení udeřil Herman, a i když Prokš následně v téže přesilovce snížil, zkraje třetí třetiny využil početní výhodu domácí Šindelář – 6:3.

Pak ještě stihl odpovědět Kunstmüller, ale závěr utkání si Slezané bez potíží pohlídali. Navíc konto Plamenů zatížili ještě dalšími dvěma góly, o které se postarali Rousek s Tomim. Opavští tak zvítězili rozdílem čtyř branek a uchovali si domácí neporazitelnost.