Slezan podlehl Znojmu v prodloužení

• sobota 10. ledna 2009
  • Vojtěch Volf

O p a v a - ve 35. kole extraligy juniorů zavítal na opavský stadion tým HC Znojemští Orli. Vyrovnané utkání, plné obratů a zvratů ve kterém padlo devět branek, rozhodlo o vítězství Orlů 4:5 až prodloužení. V každé ze tří dvacetiminutovek mužstva podávala perfektní výkon a oko diváka uspokojil rychlý a kombinační hokej. O vyrovnaný stav v základní době zápasu se jednoznačně postarali Jakub Vitek (0+3) a Michal Mlýnek, který se blýsknul hattrickem.

35. kolo, sobota 10. 1. 2009

4:5 (2:3, 1:1, 1:0 - 0:1)

HC Znojemští Orli

Branky: 4. Mlýnek (Vitek), 20. Planovský (Vitek, Blaga), 29. Mlýnek (Vitek), 54. Mlýnek - 11. Pláněk (Truhlář, Vysloužil), 15. Pospíšil (Síkela), 20. Kovalský (Havlík, Sajdl), 36. Trojan (Síkela), 61. Trojan (Sajdl). Vyloučení: 4:2 navíc Vlašánek(OPA) 10 min nesportovní chování. Využití: 0:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 100.

Machovský (20. Trenčan) - Žídek, Kysela, Vitasek, Gulda, Planovský, Martínek, Dohnal, Kukla, Blaga - Čavrk, Herman, Vitek, Koschatský, Vlašánek, Baďura, Mlýnek.

Panec (Kacetl) - Pospíšil, Kusák, Latner T., Pláněk, Lattner J., Stehlík - Zika, Truhlář, Vysloužil, Fára, Havlík, Horváth, Trojan, Sajdl, Schneider, Kovalský, Síkela.

Do zápasu vlétla obě mužstva velice aktivně a již ze startu byla hra ve vysokém tempu. Díky tomu jsme nemuseli na první šanci čekat moc dlouho. Již v polovině druhé minuty musel Machovský zakročit pohotovým zákrokem proti střele znojemského Fáry. Na druhé straně se do první šance dostal Michal Mlýnek, který dostatečný prostor dokázal ve čtvrté minutě zužitkovat a dostal tak Opavu do vedení. Po tomto gólu měli Slezané drobet na vrch a diktovali tempo hry. Orlům se podařilo odpovědět až v polovině první třetiny, kdy Martin Pláněk za velkého tlaku před bránou Machovského protlačil puk za jeho záda. Krátce po tomto gólu si hosté vyžádali přesilovku a díky tomu se Opava dostala do šachu, při kterém krátce po vypršení přesilové hry dostal do vedení znojemský tým František Pospíšil. Hra se opět vyrovnala a na začátku 19. minuty vstřelil vyrovnávací branku Jan Planovský. Opava se ale neradovala dlouho, neboť Znojmo s odpovědí nečekalo do druhé třetiny a pouhých 26 vteřin po opavském gólu dostal hosty do vedení Lukáš Kovalský, který tak uzavřel první třetinu.

Prostřední část začala lépe pro domácí tým, který měl veškerou útočnou iniciativu a vyrovnávací gól přišel ve 29. minutě opět z hokejky Michala Mlýnka. To zafungovalo jako znojemský budík a hra se rázem začala otáčet ve prospěch Orlů. Jejich tlak se vyplatil ve 36. minutě, kdy proti teči Jana Trojana neměl Trenčan (Machovský byl vystřídán na začátku druhé třetiny) ani nejmenší šanci. Do konce třetiny se již nic nezměnilo a do šaten se odcházelo za stavu 3:4.

Závěrečná fáze zápasu byla neuvěřitelná. Nejenže oba týmy ještě výrazně zrychlily už tak rychlou hru, ale i přitvrdily a k vidění bylo plno rychlých protiútoků, kombinací, ale i souboje u mantinelu, při které si ta hrstka přihlížejících přišla na své. V polovině třetí třetiny se na ledě odehrávala smršť jednoho útoku za druhým a oba týmy jakoby zapomněly na obrannou fázi hry. To se později nevyplatilo znojemskému týmu, když si po samostatné akci zkompletoval hattrick Michal Mlýnek a dotáhl tak zápas do prodloužení.

Prodloužení trvalo díky bleskovému gólu Jana Trojana pouhých sedmnáct vteřin, který svým druhým gólem zařídil výhru 4:5 Orlům ze Znojma.