Slezan podlehl o gól Prostějovu

• středa 14. prosince 2011
  • Filip Lefenda

Další těžký zápas mají za sebou opavští hokejisté. A stejně jako o víkendu v Havířově, i ve středu na domácím ledě s Prostějovem z toho byla prohra o jediný gól. Hosté se dostali do tříbrankového vedení, které domácí v průběhu utkání mocně stahovali. V poslední dvacetiminutovce poté Slezan na ledě jasně dominoval a svého soupeře zamáčkl, vyrovnat se už ale Piskořovým svěřencům nepodařilo. Vlivem zdravotních potíží Dušana Šafránka odchytal celý zápas Jiří Novák a svůj tým v mnoha momentech podržel.

28. kolo, středa 14. 12. 2011

2:3 (0:1, 1:2, 1:0)

HK Jestřábi Prostějov

Branky a nahrávky: 35. Vítek (Tichý), 45. Kukol (Kocián) - 15. Čuřík (Zachar), 23. Meidl (Doseděl), 24. Černý (Čuřík, Zachar). Rozhodčí: Mrkva - Hrubec, Řezač. Vyloučení: 3:5. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 300. Průběh utkání: 0:3, 2:3.

Novák - Bednárek, Kysela, Tichý, Tůma, Kukol, Mosler, Jurčík - Džemla, Měch, Herman, Polok, Pavelek, Kocián, Koschatzký, Wolf, Černý, Grofek, Vítek, Chalupa

Sedlář - Kumstát, Doseděl, Osina, Halouska, Kryl, Paška, Tomiga, Finkes, Stejskal, Kolibár, Smejkal, Ševčík, Černý, Žajgla, Čuřík, Šebek D., Zachar, Stráněl, Meidl

Poprvé se v letošní sezóně objevil od úvodu zápasu v brance mladý Jiří Novák a že by si mohl stěžovat na nedostatek práce, to zrovna ne. Hned na začátku 2. minuty se tvrdou dělovkou prezentoval Čuřík a Novák si připsal první úspěšný zákrok. Další tvrdý pokus, o který se postaral Finkes, proletěl těsně vedle pravé tyče. Opava se poté dostala do nepříjemností, když se ze hry poroučel na dvě minuty Wolf. O chvíli později vyfasoval dvouminutový trest za krosček také opavský bek Tichý a Novák měl o práci opět postaráno. Nebezpečná byla hlavně bomba Kumstáta, kterou však opavský brankář ukryl ve výstroji. Slezan přečkal přesilovku soupeře bez újmy na skóre. Prostějov byl ale i v následujících momentech o něco aktivnějším týmem. Do vyložených šancí se však Jestřábi příliš nedostávali, mladého Nováka zaměstnávali spíše střelami od modré čáry. Jinak tomu bylo ve 13. minutě. To se před Nováka šikovně proháčkoval Kryl, ale gólman Slezanu držel i nadále čisté konto. O to přišel o dvě minuty později. Prostějov šel do vedení z poměrně nenápadné akce. Autorem gólu byl Jakub Čuřík. Opava se následně usadila v soupeřově pásmu a snažila se o rychlou odpověď. Nebezpečná byla zejména střela Wolfa z 18. minuty, ale na srovnání stavu nedošlo. Na druhé straně hned z protiútoku zahrozil Kryl, ale Novák jeho dělovku vytěsnil špičkou lapačky mimo brankový prostor. V poslední minutě obdržel menší trest prostějovský Zachar a Opava měla výhodu přesilové hry. V té vypálil dvakrát od modré čáry Bednárek, avšak v prvním případě byla jeho pumelice sražena do ochranné sítě. Ve druhém případě pak kotouč prosvištěl vedle levé tyčky.

Do druhé třetiny vstoupili lépe hosté. Při akci domácích se Koschatzký netrefil z mezikruží vůbec do kotouče a soupeř se dostal do rychlého protiútoku, který znamenal dvoubrankové vedení. Touš procedil za Novákova záda Radek Meidl. O minutu později se Jestřábi radovali potřetí. Čuřík našel zpoza branky připraveného Michala Černého, který poslal kotouč do odkrytého prostoru. Ve 27. minutě se dostal do samostatného brejku opět aktivní Čuřík, ale tentokrát si na Nováka nepřišel. Prakticky z protiútoku se zrodila totožná akce. Nájezdníkem byl tentokrát domácí Koschatzký, ale také on poslal puk jen do brankářova betonu. Ve 28. minutě hrála Opava v početní převaze a zrodila se velká šance. Koschatzký tečoval střelu jednoho ze spoluhráčů ale jen nad bránu. O chvíli později se snažil kotouč za Sedlářova záda protlačit další mladík Mosler, ale nepovedlo se mu to. Minutu poté jsme zase evidovali obrovskou možnost na straně Prostějova. Před Krylem stála odkrytá brána, ale domácí brankář se skvělým zákrokem stačil přemístit a jeho pokus zlikvidovat. Přesně v polovině střetnutí pak Smejkal nahrál ze strany Ševčíkovi, který svou střelou z první nechal opět vyniknout skvělého Nováka. Tím velice divoký úsek hry skončil, hra se poté trochu uklidnila. Ve 35. minutě se Opava dočkala snížení. Puku se chopil Jakub Vítek, který místo technického zakončení zvolil dělovku nápřahem, ovšem Sedlář na ni stačil zareagovat. Puk mu ale vypadl z rukavice a Vítek trefil z úhlu prázdnou klec.

Mnohým se o přestávce vybavily vzpomínky na letošní první vzájemný duel, kdy Slezan na svém ledě s Prostějovem rovněž prohrával 0:3, v průběhu hry ale dokázali Opavané stav otočit. Stejnou možnost měli i tentokrát. V 45. minutě naděje na obrat posílila přesná trefa Michala Kukola, který po buly obdržel přihrávku od Kociána. Následně si vytáhlý opavský zadák s osmadvacítkou na zádech vybruslil s kotoučem do prostoru mezi kruhy a přesnou ránou snížil na rozdíl jednoho gólu. Slezan se dostal na pomyslného koně. Hned za další minutu to stadionem po další šanci domácích jen zahučelo. Tlak Opavy byl místy opravdu silný, svým způsobem tomu dopomohla také častá vyloučení z řad Jestřábů. V 52. minutě poslal Mosler kotouč na Koschatzkého, který jej následně z pravé strany kluziště poslal před bránu na volného Džemlu, ten jej ale za záda Sedláře z dobré pozice dostat nedokázal. V 55. minutě se zas před Sedlářem zrodila velká skrumáž, ale byl to právě prostějovský brankář, kdo se na jejím konci radoval z dalšího úspěšného zákroku. O minutu později se Slezan dočkal branky, ta ale nemohla být uznána pro vysokou hůl Chalupy. V 58. minutě byl ve slibném zakončení faulován Čuřík a bylo nařízeno trestné střílení. Z toho ale vyšel vítězně Jiří Novák, který předvedl zákrok betony. Více jak minutu před koncem si pak domácí kouč Piskoř vzal oddechový čas, po kterém zůstal Novák už jen na střídačce. Následná hra v šesti ale využita nebyla.

Prostějov si tak z Opavy odváží všechny tři body za výsledek 2:3. Opava vyšla z duelu naprázdno. V dalším kole jedou navíc opavští hokejisté do Karviné, která aktuálně vévodí druholigové tabulce. Jestřábi mají v sobotu volno.

Nejlepším hráčem Opavy byl po zápase vyhlášen Jakub Vítek. Na straně Prostějova získal ocenění brankář Dalibor Sedlář.

Michal Piskoř (trenér, HC Slezan Opava)
Nevím, jestli je to nějaké pravidlo, ale opět jsme proti Prostějovu odehráli katastrofální první třetinu. Po výměně některých hráčů se naše hra trochu zvedla, začali jsme víc bruslit, víc se chodilo do těla. Od půlky zápasu už to byl vyrovnaný zápas se šancemi na obou stranách. My jsme museli postupně hru více otevřít, takže Prostějov se dostával do brejkových šancí. Jirka Novák nás dneska ale podržel. Ve třetí třetině si myslím, že jsme sahali po bodu. Měli jsme tlak, ale chybělo nám tam to štěstí v zakončení.