Slezan porazil Nový Jičín na samostatné nájezdy

• středa 17. září 2008
  • Daniel Bartonec, Martin Kubánek

Hokejisté Opavy dokázali ve druhém utkání konečně bodovat. Po samostatných nájezdech vyhráli 5:4 a připsali si první body do tabulky. Slezan byl po většinu utkání lepším týmem. Vedení držel až do 59. minuty, kdy vyrovnal na 4:4 hostující Kabeláč. Rozhodující samostatný nájezd proměnil Tomáš Měch a zajistil pro Opavu dva body. Příští utkání sehraje Opava v sobotu ve Velkém Meziříčí.

2. kolo, středa 17. 9. 2008

5:4sn (2:0, 0:2, 2:2 - 0:0)

Branky a nahrávky: 5. Černý (Měch), 19. Suchánek (Černý, Ondrušek), 41. Plánovský (Grofek), 52. Bednárek (Kovalovský, Čavrk), rozhodující samos. nájezd Měch - 31. Sluštník (Gulda), 33. Glabazňa (Hruškovský), 53. Lhotský (Slabý, Skaloš), 59. Kabeláč (Andrýsek). Vyloučení: 8:11. Využití: 2:4. V oslabení: 0:0. Diváci: 280.

Masný - Plánovský, Ondrušek, Čavrk, Bednárek, Palík, Měkýš - Suchánek, Měch, Černý - Kovalovský, Polok, Kocián - Suchý, Chalupa, Grofek - Weiss, Mlýnek, Tůma

Urbánek - Slabý, Vašut, Andrýsek, Hruškovský, Koloničný, Gulda - Uhlár, Macháček, Skaloš - Glabazňa, Kabeláč, Toman - Lhotský, Bacul, Tomášek (21. Sluštík)

Domácí začali zápas s velkým nasazením. Už v 5. minutě se dostali Slezané poprvé do vedení. Měch namazal kotouč na hůl Černému a ten rozvlnil síť. Při střelecké chuti zůstala Opava také v dalším průběhu. Bek Čavrk našel lépe postaveného Kovalovského, jehož střela ale jen těsně minula bránu. O chvíli později měl obrovskou příležitost Čavrk, jenže netrefil poloprázdnou klec. Hosté v první půli zaostávali a druhý gól v jejich síti na sebe nenechal dlouho čekat. Těsně před odchodem do kabin využil Slezan početní převahu gólem kapitána Suchánka.

Prostřední část hry přinesla Opavě možnost několikrát zvýšit skóre ve svůj prospěch. Protože se však Grofek ani Tůma netrefili, přišel záhy trest. Ve 31. minutě napřáhl ke střele Gulda a Sluštík tečoval puk před bránou za bezmocného Masného. O dvě minuty později nestačila opavská jednička vykrýt lehkou střelu Glabazňy. A rázem bylo skóre srovnáno. Hosté byli najednou na koni a začali praktikovat ofenzivnější hokej než doposud. Ani opavští hokejisté nezaháleli a stále hráli se soupeřem otevřenou partii.

To se Opavě vyplatilo a z první útočné akce ve třetí třetině mohla radovat opět z vedení. Plánovský propálil od modré vše, co mu stálo v cestě. Podobným způsobem Bednárek překvapil Urbánka v brance Jičína počtvrté, když střelou švihem našel skulinku nad gólmanovým ramenem. Kdo si v tento moment myslel, že Opava za tohoto stavu v pohodě uhájí vítězství, tak se mýlil. Drama zařídil zhruba sedm minut před koncem Lhotský a v 59. minutě hosté využili už čtvrtou přesilovou hru v zápase. Za vyrovnáním stál úspěšně zakončený blafák Kabeláče.

Zápas dospěl do nerozhodného stavu, a proto následovalo prodloužení. Protože ani z něj nevzešel vítěz, diváci byli nakonec svědky samostatných nájezdů. V nich byla úspěšnější Opava. Rozhodující branku vstřelil Tomáš Měch a zařídil Slezanu první vítězství v této sezóně.

David Handl (Nový Jičín): První třetinu jsme prohráli 0:2 a pak to hráči museli dotahovat. Půlku utkání jsme ovšem hráli prakticky ve třech nebo ve čtyřech hráčích. Ke konci zápasu už nám chyběly proto síly do útoku. Myslím si, že kdybychom hráli pět na pět, tak jsme to utkání mohli zvládnout daleko lépe.

Karel Suchánek (Opava): Zápas se lámal ve druhé třetině, kdy jsme byli aktivnější, měli šance a možná kdybychom odskočili na 3:0, tak se vyvíjel jinak. Pak jsme zbytečně faulovali v útočném pásmu a dostali jsme branky v přesilovkách soupeře, při kterých jsme byli navíc velmi pasivní a nechali soupeři hodně prostoru. Náš herní projev byl lepší než v prvním zápase, ale trestuhodně jsme nechali Jičín vyrovnat a přišli jsme o vítězství.