Slezan porazil Vsetín, rozhodla první třetina

• středa 16. listopadu 2011
  • Jan Šimek

Opavští hokejisté čtvrtý domácí zápas v řadě zvládli a ve vyrovnaném utkání se Vsetínem zvítězili hlavně díky skvěle zvládnuté první třetině, kterou Slezané vyhráli 3:0. V dalších dějstvích se hra srovnala a hostující celek začal náskok Opavy postupně ukrajovat, na vyrovnání však Valaši nedosáhli ani ve hře bez brankáře, a tak tři body zůstávají ve Slezsku.

20. kolo, středa 16. 11. 2011

3:2 (3:0, 0:1, 0:1)

VHK ROBE Vsetín

Branky a nahrávky: 8. Kocián (Chalupa), 11. Mlýnek (Kocián), 13. Mlýnek (Kocián, Chalupa) - 21. Zúbek, 42. Sprušil (Vaněk, Zúbek). Rozhodčí: Mrkva - Vengřín, Záviský. Vyloučení: 3:2. Využití: 0:1. Diváci: 500. Průběh utkání: 3:0, 3:2.

Šafránek – Bednárek, Mosler, Tůma, Kysela, Pavelek, Jurčík - Černý, Měch, Grofek (od 33. Herman) - Kocián, Chalupa, Mlýnek – Polok, Koschatzký, J. Vítek.

Hromada - Heš, Tesařík, Farda, Žabčík, Hrčka, Hoďa, Mečiar - Zúbek, Vaněk, Sprušil - Kubo, Hruška, D. Vítek - Dědek, Daněk, Holík.

Utkání začalo lépe pro Slezan, který se již v 8. minutě ujal vedení. Z nenápadné akce druhé opavské formace udeřilo, když Chalupa zavezl kotouč do vsetínského pásma a přesnou přihrávkou před hostující brankou našel Kociána a ten se štěstím propasíroval kotouč za záda Hromady. Krátce nato mohli hosté vyrovnat. Zúbek totiž dostal na útočnou modrou dlouhou přihrávku od Tesaříka a ujížděl sám na Šafránka, kterého se snažil překonat bekhendovým blafákem, ale ve velké rychlosti nedokázal puk usměrnit za záda opavské brankářské jedničky a napálil kotouč pouze do boční síťky.

Potvrdilo se tak otřepané pravidlo „nedáš – dostaneš“, protože de facto hned z protiakce Opava zvýraznila své vedení. Rozjetý Kocián naservíroval puk před branku volnému Mlýnkovi, jenž neměl problém propálit Hromadu. O necelé tři minuty později si navíc oba hráči vyměnili pozice. Kocián obdržel přesnou příhru od Chalupy, všiml si lépe postaveného Mlýnka, předal mu rychle kotouč a Hromada se v brankovišti nestihl přesunout včas – 3:0.

Na řadu přišla druhá tercie a vstup do ní se hostujícím hokejistům skvěle vydařil. V čase 20:34 totiž Zúbek v brankovišti vyšťoural před ležícím Šafránkem kotouč a důrazně jej poslal do opavské svatyně. Pak sice kontrovali svou akcí Opavští, kdy Měch našel volného Grofka, ale tomu radost překazil připravený beton Hromady. Poté unikal sám na vsetínskou branku Mlýnek, byl zahákován a následovalo trestné střílení. To však Mlýnkovi příliš nevyšlo, a tak se hattrick nekonal. Vsetínský Zúbek pak skvěle oslovil Sprušila, ale ten tváří v tvář Šafránkovi neuspěl, neboť opavský gólman jeho forhendovou kličku vystihl a kotouč za svá záda nepustil.

I úvod třetího dějství začal pro Valachy nadějně, protože hned ve 42. minutě nachytal nepříliš razantní střelou z mezikruží Šafránka na švestkách Sprušil a snížil na rozdíl jediného gólu. Vsetín Opavu v těchto chvílích tlačil, ovšem domácí brankář spolu s pozornou obranou drželi Slezany nad vodou. Opavské mohl v závěru uklidnit čtvrtou brankou Černý, ke kterému se puk odrazil od Hromady, ovšem to by musel domácí útočník trefit poloprázdnou vsetínskou svatyni a protože se tak nestalo, sáhli hosté o chvilku později ke hře bez brankáře, ale ani to jim k vyrovnání nepomohlo a tvrz Slezanu zůstala nedobyta.

Michal Piskoř (trenér HC Slezan Opava):

Šlo o kvalitní zápas a myslím, že jsme zaslouženě vyhráli. Po dlouhé době nám vyšla první třetina, měli jsme výborný vstup do utkání, hráli jsme dobře a vedli 3:0, ale potom nás trochu znervózněl první vsetínský gól. V dalším úseku hry jsme však byli opět lepší, měli jsme plno šancí, ale bohužel jsme čtvrtou branku nedali. Ve třetí části pak kluci zvládli dobře takticky závěr zápasu a o ten gól jsme nakonec vyhráli.

Viktor Hlobil (trenér VHK Vsetín):

My jsme promhrali první třetinu, neodvedli jsme práci, kterou jsme odvést měli. V následujících čtyřiceti minutách jsme byli Opavě minimálně vyrovnaným soupeřem, protože jsme měli více šancí hlavně ve třetí třetině, ale bohužel první část utkání rozhodla. Nastoupili jsme sice ve slepené sestavě, ale to nemění nic na tom, že musíme začít hrát naplno od začátku duelu.