Slezan porazil po skvělém výkonu Žďár 9:0!

• neděle 11. ledna 2009
  • Tomáš Kubánek, Daniel Bartonec, Michal Berg

Domácí působili od začátku zápase velice dobře. Šance byli k vidění na obou stranách, ale jediným týmem, který je dokázal proměnit byla právě Opava. Po šedesáti minutách hry se tak skóre zastavilo na čísle 9:0 pro Slezan. Za domácí se nejvíce blýskli Tomáš Polok, který se trefil celkem třikrát. Pět bodů nasbíral Tomáš Měch a dvakrát skóroval také další útočník Tomáš Grofek. Slezan díky tomuto drtivému vítězství poskočil na čtvrtou příčku, ke které mu pomohla prohra Hodonína v Přerově.

30. kolo, neděle 11. 1. 2009

9:0 (3:0, 2:0, 4:0)

SKLH Žďár nad Sázavou

Branky a nahrávky: 12. Měch (Kukol), 17. Černý (Měch), 18. Polok (Měkýš), 24. Grofek (Měch), 32. Polok (Tůma), 52. Chalupa (Kocián), 54. Grofek (Měch), 58. Polok (Suchánek, Tůma), 59. Měch (Grofek, Vitásek). Rozhodčí: Klimecký - Dučák, Poláček. Vyloučení: 8:10, navíc Měkýš (OPA) 10 min OT, Koželuh (ZNS) 5 min a do konce utkání. Využití: 4:0. Diváci: 400.

Masný - Kukol, Vitásek, Plánovský, Čavrk, Měkýš, Žídek - Grofek, Měch, Černý - Kovalovský, Chalupa, Kocián - Suchánek, Polok, Tůma,

Vajner - Koželuh, Pleva, Sobotka, Fibikar, Souček, Díťě - Fila, Štěpánek, Muhlfait, Burián, Kožár, Plachý, Kaut, Němec, Sobotka, Vránek

Ještě před samotným úvodním buly sklidil aplaus publika kapitán domácích Kamil Suchánek, kterému se před Vánocemi narodila trojčata.

Už první minuty bylo jasné, kdo bude mít v zápase navrch. Velký tlak si Opava vytvořila i díky brzké přesilovce pět na tři, v níž se domácí ještě zastřelovali. Diváci se jen podivovali, co dokázali Měch, Chalupa i další spálit. Avšak ve 12. minutě už přesilová hra využita byla, když úspěšně dorážel Měch. V 16. minutě se ocitl v dobré pozici Kocián, ale místo střely ještě hledal lépe postaveného spoluhráče. Ve stejné minutě ujížděl Černý s Měchem, druhý jmenovaný však přihrávku svého spoluhráče protáhl ještě v blafák, jehož dotažení zabránil faul Dítěte. V následné přesilové hře se opět Slezanu vyplatilo aktivní dorážení, a tak Černý zvýšil na 2:0. Opavští nadále diktovali tempo hry a také navyšovali svůj náskok, když Polok krásně tečoval Měkýšovu střelu od modré. Ke konci třetiny se trochu zapotil také domácí gólman Masný. Efektně skočil do dorážky Dítěte, ale zároveň mu zatrnulo při břevnu, které při úniku rozezněl Plachý.

Druhá třetina se odvíjela podle stejného scénáře jako ta první. Když Grofek zvýšil na 4:0, proměnil se zápas v exhibici, což nejlépe dokumentovaly přesilové hry Slezanu. V nich hráči domácího týmu vůbec nespěchali se zakončením, naopak bavili diváky podařenými kombinacemi. Góly však přidávali i při stejném počtu hráčů na ledě, například v 32. minutě Polokem. Poté kanonáda ustala, avšak při stavu 5:0 po dvou třetinách o vítězi nikdo nepochyboval.

V poslední dvacetiminutovce prokazovali hosté své trápení. Dokonce ani při vlastní přesilovce nedokázali Slezan přehrávat. Dvě velké šance naopak v oslabení nevyužil Kovalovský. Po 50. minutě Opavané korigovali skóre do ještě výraznější podoby. V krátkém sledu se radovali Chalupa a po krásné kombinaci s Měchem Grofek. Frustrováni vysokou porážkou si hosté neodpustili velmi tvrdé vražení na mantinel, po němž odešel poprávu do kabin Koželuh. Následná dlouhá početní převaha otevřela dveře k dalším gólovým zářezům. Hattrick dokonal Polok a podruhé se trefil Měch. Diváci si již poněkolikáté v utkání žádají potupnou "desítku", ta ale zůstala Slezanu zapovězena.

Jaroslav Benák (Žďár nad Sázavou): Nepodařil se nám vstup do zápasu, dostali jsme tři branky v první třetině a to nás položilo. Špatně jsme bruslili a byli jsme často vylučováni. Dneska nám to prostě nevyšlo. Co se týče umístění v tabulce, tak cílem je udržet se v soutěži, což se zatím daří, takže vcelku spokojenost, ale takovéhle zápasy se nesmí opakovat.

Karel Suchánek: (Opava): Jsem rád, že jsme se střelecky prosadili, hráli jsme dobrý kombinační hokej a naše vítězství je zasloužené. Taky mám radost, že se do sestavy podařilo zapracovat mladé obránce, kteří si v juniorce svými výkony říkají o šanci. Dnes dobře nahradili chybějící beky.