Slezan porazil v bitvě o čtvrté místo Drtiče 6:3!

• středa 28. ledna 2009
  • Daniel Bartonec

Slezan se v 35. kola druhé ligy východ představil před zraky vlastních fanoušků proti celku Hodonína. Za domácí nastoupilo v sestavě také pět juniorů. Také s nimi šli svěřenci kouče Suchánka za vítězstvím. Po bezbrankové první třetině se rozjely gólové hody. Slezan po polovině záapsu vedl 3:0, ale hosté ještě do konce druhé dvacetiminutovky stihli snížit na rozdíl jediné branky. Ovšem poslední třetina již byla jednoznačně v režii domácích. Ti přidali další tři branky. Zatímco Drtiči pouhou jednu. V závěru se strhnla sice ještě velká bitka, která však již neměla na výsledku žádný vliv. Za opavské se nejvíce blýškli Grofek s Černým - oba dva nasbírali po čtyř kanadských bodech, shodně za dvě branky a za dvě asistence. Příští zápas sehraje Slezan tuto neděli na ledě Orlové.

35. kolo, středa 28. 1. 2009

6:3 (0:0, 3:2, 3:1)

SHK Hodonín

Branky a nahrávky: 21. Grofek (Černý, Měch), 23. Černý (Grofek), 30. Polok (Kukol), 44. Grofek (Černý), 47. Kovalovský (Tichý, Měch), 54. Černý (Měch, Grofek) - 34. Peš (Zábranský), 40. Čárský (Kýhos), 55. Komárek (Jurásek, Kýhos). Vyloučení: 6:11, navíc Kovalovský, Měkýš (OPA) - Komárek, Březina (HOD) všichni 5 minut a do konce utkání. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 500. Průběh utkání: 1:0, 2:0, 3:0, 3:1, 3:2, 4:2, 5:2, 6:2, 6:3.

Vošvrda - Kukol, Vitásek, Čavrk, Tichý, Měkýš, Žídek - Grofek, Měch, Černý - Kovalovský, Chalupa, Kocián - Suchánek, Polok, Vlašánek - Suchý, Mlýnek, Tůma

Holeš - Pokorný, Podešva, Komárek, Protivný, Hučko, Šťastný, Březina - Hoza, Zábranský, Čárský, Jurásek, Rapant, Kýhos, Matušek, Peš, Barták

Hned od prvních minut na ledové ploše bylo patrné, že se setkává čtvrtý celek tabulky s tím pátým. Ani jedno mužstvo nechtělo udělat chybu, která by je stála inkasovanou branku, i proto se hrálo téměř beze střel. Většinu času první třetiny se bojovalo ve středním pásmu a když se již střelci dostali ke střele, tak proti nim stáli výborní gólmani na obou stranách. V první třetině jsme tak branku neviděli.

To začátek prostřední části byl o něčem jiném. Mnozí diváci se ještě nestihli ani usadit a Slezan již vedl. Černého střelu hosté ztečovali jen k volnému Tomáši Grofkovi, který zachoval čistou hlavu a trefil přesně. Hodonínští byli zcela otřeseni a na jejich stranu se valil jeden útok za druhým. Ve 23. minutě se skóre měnilo znovu. Grofek si tentokrát vyměnil role s Černým a byl to právě on, kdo předložil perfektní přihrávku svému spoluhráči, který již nemohl nedat. Slezan byl při chuti a další branka visela ve vzduchu. Po sérií neproměněných šancí se domácí dočkali potřetí ve 30. minutě. Kukol vybídl parádní přihrávkou k brejku Poloka, který se tak poprvé zapsal do listiny střelců v tomto zápase.

Slezan se jakoby s tímto výsledkem spokojil a začal být pasivní. To se mu vymstilo o pár minut později. V přesilové hře se prosadil Peš, který vymetl pavučinky ve Vošvrdově svatyni. Po tomto gólu se Drtiči dostali na koně a těšně před druhou sirénou se svěřenci kouče Číhala prosadili opět. V šanci dva na jednoho nezklamal Milan Čárský. Po čtyřiceti minutách tak svítilo na světelné tabuli skóre 3:2 pro opavské.

Ovšem po pauze se domácí oklepali a začali hru vyrovnávat. Ve 44. minutě se také po zásluze dočkali další branky. Svou druhou přidal po přihrávce Černého Grofek. Hosté velice často faulovali, což hrálo do not opavským. Ti měli rázem možnost přesilovky 5 na 3, kterou dokázali využít. Po střele Tichého a přiťuknutí Měcha dorazil puk za záda bezmocného Holeše David Kovalovský.

Slezan se již nepouštěl bezhlavě do útoku a hlídal si svůj náskok. Když se však šance naskytla, nezůstala bez využití. Šest minut před koncem se prosadil podruhé v utkání Lukáš Černý. Ani ne za minuty však překonal nadvakrát Vošvrdu Komárek. Kdo se myslel, že se zápas již dohraje v mírovém duchu, ten se mýlil. Dvě minuty před konce se totiž strhla velká bitka, z které si hned několik hráčů odneslo tresty 5 minut a do konce utkání. Hostující Komárek vyzval dokonce Měkýše na pěstní souboj jako ze zámořské NHL a byl v něm úspěšnější. Byl to ovšem jediný úspěch hostujícího týmu na opavském ledě.

Svatopluk Číhal (Hodonín): Dnešní zápas hodnotím jako velice špatný z naší strany. První třetina sice byla vyrovnaná, ale od té další nás již domácí přehrávali, což se následně muselo promítnout do výsledku. Zbytečně jsme faulovali, což nás podle mne stálo body.

Karel Suchánek (Opava): Dali jsme prostor mladým hráčům a myslím, že se s tím popasovali dobře. Dvě třetiny jsme hráli na čtyři útoky, abychom se před play-off dostali do hry všichni, ve třetí třetině jsme potom hru stáhli na tři pětky. Rozhodl náš dobrý vstup do druhé třetiny, kdy jsme dali tři rychlé góly, potom jsme ovšem udělali chyby v napadaní a hosté toho dokázali využít. Ve třetí třetině jsme už ovšem zase kontrolovali hru. Emoce na závěr byly zbytečné, jsou to všechno mladí kluci a je těžké je držet zpět, bohužel nám Ondra Měkýš bude v nejbližších zápasech chybět, musíme tedy do hry poslat dalšího juniorského obránce.